Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

Damaranus

New member
Mam pytanie dot. zabezpieczenia Cinavia - skoro odtwarzacze egzekwują ją, głównie Samsung i SONY to jak to się ma do telewizorów, gdzie przez wszystkie testy i teksty zawsze przewija się temat testowania USB a tym samym dostępu do wielu formatów pobranych z sieci plików?

Nie znalazłem tekstu ani testu gdzie faktycznie następuje jakaś blokada, czy to Samsung czy LG czy Sony, ale gdy szukałem info o odtwarzaczach BR to ten temat jest na topie.

829 zeszła do 4200 zł, to dobry znak, że być może w kwietniu dojdzie do 4000 zł.
Zastanawia mnie jednak jedno jeszcze - w przypadku Samsunga, gdy pada pytanie o odświeżanie, to na hasło 400 czy 600 od razu pada odpowiedź - marketingowy bełkot, wszystkie są na matrycy 100 Hz, ale jakoś w testach SONEgo nie widzę takich tekstów - czyżby 400 z 805B było nieporównywalne do matrycy Samsunga i jego 400 hz ? (100 realne) ?

W805B 3700, H6400 - 3500 i daleko za nimi Sony W829...
Pytam jednak o cinavie...
 

accu

New member
Bez reklam
W którym miejscu znalazłeś te ustawienia?

Witam uprzejmie,
Ja Tobie spróbuję odpowiedzieć .

Na pilocie naciśnij przycisk : HOME > Ustawienia
Wybierz : Ekran i przyciśnij przycisk : Potwierdź.
Dalej wybierz : Ustawienia ekranu i przyciśnij przycisk : Potwierdź .
Wybierz żądaną opcję a następnie przyciśnij przycisk : Potwierdź.
Są do wyboru dostępne opcje (dla wejść innych niż komputer):
Wejścia docelowe.
Format ekranu.
Autoformatowanie.
Domyślny tryb 4:3.
Automatyczne pole wyświetlania.
Pole wyświetlania.
Pozycja ekranu.
Rozmiar pionowy.

Dostępne opcje (dla wejścia komputera)
Zerowanie.
Format ekranu.



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

mp_nafta

New member
Czy kdl50w829 wyświetla napisy srt tylko na czarnym tle? Jest możliwość wyświetlania bez tła oraz czy można zmienić wielkość napisów? Jak to wyglada w przypadku filmów 3d - tez czarne tło?
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
nafta ;) na 100% nie da się zmieniać tła,obiecuje ci że nie przeszkadza to w najmniejszym stopniu.

Panowie i panie,jeżeli cena spadła to kolejny chwyt marketingowy,tak samo jak z modelem który posiadam 50w815b w pierwszy dzień kiedy dostał ten model media-markt cena była 3899 zł na drugi dzień było już 4199 zł a teraz jest 3999 zł,nie wierze że spadnie niżej.Po drugie niby gdzie cena spadła ? bo widzę teraz że w rtveuroagd cena wzrosła do 4499 zł za 50w829 ;) oleole 4499zł w takim razie jeżeli różnica w cenie pomiędzy 815b a 829b jest 500 zł to nie opłaca się dopłacać.Dzisiaj podłączyłem telewizje naziemna z anteny pokojowej i wszystko łapie pięknie,daje rade.
 
Ostatnia edycja:

zimack86

New member
Miałem zamawiać dzisiaj 829B, wchodzę na EuroRTVAGD i cena 4499!! Zdecydowałem się kupić 805B. Wg Was różnica jest na tyle, że ją odczuje? 500 zł to jednak mało nie jest.
 

marjan1055

New member
Witam. Czy mial ktos szanse porownac 829b z 805b, tak na zywo? Na papierze:) sie roznia, ale czy w rzeczywistosci w Sony te 400 hz, mniej robi zauwazalna roznice, dla zwyklego ogladacza kablowki i filmow 720 i 1080p. Wiem ze podobne pytania byly juz zadawane, ale nie bylo jakieś konkretnej odpowiedzi. Moze Kiki po tescie 829 miales okazje porownac plynnasc lub jakies inne parametry ktore by zwyklemu laikowi kazaly dozbierac do KDL-50W829?
 
Do góry