Telewizor do seriali/filmów za 1500 zł +-10%

lucasville

New member
Witam serdecznie.
Czy można zakupić jakiś rozsądny telewizor za ok. 1500 zł? Plus minus 150 zł jeżeli będzie to warte. Temat jest w dziale LCD, ale zawsze w grę wchodzić może plazma.

Bardzo proszę o poradę. :)

1. Odległość od ekranu: 2,5 metra;
2. Jak słońce świeci w pokoju: od wschodu
3. Jak duży jest pokój: około 4 x 5 m
4. Preferowana technologia: brak
5. Jaki masz obecnie telewizor: brak - monitor laptopa
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Seriale/filmy, co raz częściej w jakości HD 720p
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie popołudniami (od 17 do 23).
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu (lampa podłogowa na drugim końcu pokoju) lub bez;
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny, ale bez mocnego, sztucznego rozmycia;
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętne;
11. Preferowana wielkość telewizora: 37-42'' będzie najbardziej odpowiednie, chyba
12. Preferowana marka: obojętne
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej czerni, słabej jasności, kiepskich kolorów
14. Jakie urządzenia będą podłączone: komputer poprzez HDMI, może kiedyś XBOX/PS3 (nie jest to istotny warunek)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% sygnał z komputera, 10% z DVB-T
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost, choć czasami lekkie kąty
17. Czy ważne jest wifi: obojętne (do Internetu podłączony jest komputer)
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekonieczne
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: nie
22. Ma mieć 3D: niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: głównie HDMI
26. Jaki masz sygnał: DVB-T,
27. Ile programów HD: j/w
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: Tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: trzy rzeczy: dobra jakość obrazu, dobra jakość obrazu, dobra jakość obrazu. ;)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: średnio 3-4 godziny dziennie, w weekendy może więcej.
33. Budżet: 1500 zł +- 150 zł

Z góry bardzo dziękuję za porady i informacje.
 

lucasville

New member
Witam ponownie.
Trochę wody w rzece upłynęło, a budżet zwiększył się do okolic 2000 zł. Tym razem telewizor będzie już kupiony na 99,9% i to w połowie grudnia najpóźniej.

Z tego co widzę za Philipsa 37PFL4007H wydam obecnie ok. 1700 zł, gdzie model wyższy (i bardzo ładnie i pozytywnie przetestowany przez Was) to koszt rzędu 2000 zł. Czy dla powyższych warunków (wypisane w pierwszym poście, one akurat bez zmian) coś lepszego niż 4007 jest w podanym zakresie cenowym?

A i czy warto dołożyć 100 zł dla modelu 5007 (w stosunku do 4007)? W dodatku model 5007 występuje w wersji 40''.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
37" nie ma chyba polskiej gwarancji. Masz odległość od ekranu kwalifikującą Cię nawet do 46", więc im większy tym lepiej.
 

lucasville

New member
37" nie ma chyba polskiej gwarancji. Masz odległość od ekranu kwalifikującą Cię nawet do 46", więc im większy tym lepiej.

Chyba jakiś pijany byłem jak pisałem poprzedzający Twoją wypowiedź post. :niewiem:

Chodziło mi, że 42PFL3007H jest za 1700 zł (a nie 37''), a model wyższy z pozytywnym testem, o którym pisałem to 42PFL4007H. :)

Odnośnie jeszcze modelu Philips 40PFL5007K, którym pisze kiki, to jak rozumiem warto dołożyć 100 zł i zmniejszyć wielkość z 42 do 40'' (w stosunku do 4007H), by zakupić 5007?
Odezwałem się na PW kiki.
 
Do góry