Telewizor do salonu 65-75 cali

ImFunnyMan

New member
Witam mądrzejszych ode mnie...
Chcę wymienić 55LM620s z salonu (pojdzie do sypialni) i kupic cos w rozmiarze 65-75 cali. Telewizor bedzie podpiety pod kino domowe 5.1. W ciagu dnia będą oglądane seriale i bajki, wieczorami filmy.

Generalnie celowałem w LG lub Samsunga i tego wolałbym sie trzymać ale chetnie rozważe cos innego.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 28m salon
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Ok 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Intensywnie z prawej o ile nie zasłonię rolet
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 55LM620s
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, HDR, Jak najlepszą czerń
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD) 4k i hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Kino domowe, Xbox one x
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 4-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam pojęcia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy i Seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak, YT
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola ok 2h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Seriale i bajki za dnia, filmy wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 max 75 cali, więcej nie wejdzie między kolumny
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wyprane kolory oraz biała/szara czerń, brak Magic remote
19. Preferencje co do marki? LG, Samsung ale jestem otwarty
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Za gotówkę 4-5 tyś, na raty do 8-9 tyś.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Tak ale raczej nie od razu po zakupie.

Będę wdzięczny za wskazanie czegoś sensownego bo czytając recenzję, opinie telewizory z roku na rok są mocniej kastrowane ale kasę trzeba dać większa...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb masz extra modele :
- Sony 75XF8596 za 7999 zł
- Philips 75PUS8303 za 7999 zł
- Samsung 75Q60 za 8999 zł

Philips oled 903 za 9999 zł
LG Oled 803 za 7999 zł
Philips Oled 65 803 za 7999 zł
 

ImFunnyMan

New member
Dziękuję za odpowiedzi, teraz mam 55 i w sumie po kilku miesiącach się człowiek obył...

Czy Philipsy mają takie kiepskie oprogramowanie? Kogo bym nie pytał z właścicieli to nie są zadowoleni z płynności działania.

Menu Samsunga i LG znam i oba mi się podobają choć pilot w LG robi fajną robotę... O Sony pojęcia nie mam...

I jak jest z tymi Oledami? Ciekawi mnie czy opinie w internetach mówiące o szybkim wypalaniu są prawdziwe. Boję się że taki oled będzie po dwóch trzech latach do wymiany a pewnie wziął bym go na 30 rat więc ciut lipa...

I jeszcze jedno, gram na pc i używam monitora 35 cali 120Hz więc wiem co to daje na pc jednak czy wybierając telewizor warto brać odświeżanie jako jeden z priorytetów?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 8303 działa tak sam jak każdy obecny system.
Oledy działają , jeśli oglądasz normalnie filmy i telewizję nie masz zagrożeń. Jeśli przesiadujesz na jednym programie non stop lub grasz na okrągło w gry - powidoki mogą się pojawić.
Wszystkie podane mają 100Hz.
 

ImFunnyMan

New member
Dziękuję,
Z ciekawości, czy między np seriami Samsunga q6 a q7 czy analogicznie do innych marek jest aż taka różnica dla Kowalskiego czy trzeba być wyjadaczem i fachowcem żeby dostrzec różnicę?
 

mcu

New member
Podlacze sie do tematu
Apropos roznic
Przymierzam sie w tym jeszcze roku powoli do zmiany tv w salonie. Wlasnie poki co tak sobie rozmyslalem o
55Pus8303
55q70r
Salon nasloneczniony ale sa rolety. Odleglosc do 2.5m. Sporo ogladamy wieczorami a siedzimy na wprost.
Najwiecej
50% netflix/yt
30%xbox one x
20% tv Cyfrowy P.
Oczywiscie myslalem o oledzie ale
Po 1 moja Zona potrafi wlaczyc jakis program muzyczny i leci przez kilka godz. Czy nawet tvn24...
Po 2 mam w rodzinie 2 przypadki wypalonych oledow takze dziekuje gdyz umnie bedzie takie ryzyko. Takze najbardziej cos na kropkach mi odpowiada.

Obecnie mam 42pfl5008 i jakos jeszcze dziala ale plynnosc dzialania to masakra i spory clouding. Wiadomo plus to ambi ale przezyje bez niego.
Bardzo zalezy mi na jak najlepszym efekcie Hdr. Brejdak trafil jakis czas temu na wyprz 55q7fna i powiem szczerze ze obraz super efekty hdr b. widoczne dziala jak rakieta stad pomysl o q70r. Niestety z minusow brak dts i DV 😕
Budzet 4 moze 4.5k.
Nowe philipsy odpadaja bo sa na 60hz
Nie zakladam nowego tematu gdyz nie pali mi sie z tym dopiero sie przymierzam.
Kiki jezeli masz u siebie
55q7fna
55q9fna
55q70r
55pus8303
Rzuc mi ceny na pw.
 

FanKosmosu

New member
Z tych co podałeś to Samsung Q70R najlepszy. Ma FALD i jasność pod HDR. Niestety, jak wszystkie Samsungi świecił by na Netflix i iTunes lepiej gdyby miał Dolby Vision.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podałęś stare modele nie produkowane kilka miesięcy
Z tych co masz Philips 55PUS8303 za 3599 zł
A Samsung 55Q65 za 3499 zł
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV to masz jeszcze pakiet hgratisów .
 

ImFunnyMan

New member
Informacyjnie, kupiłem w końcu tv, póki co się jaram zobaczymy jak emocje opadną... Samsung QE65Q9FAM. Jestem w trakcie grzebania w ustawieniach...
 

ImFunnyMan

New member
Witam, na szybko pisałem i zapomniałem dodać. JJ elektronika w Bielsku-Białej. poszło PW bo zakup nie był "normalny". Chłopaków z JJ gorąco polecam, grają w "otwarte karty" podczas zakupu co przy "nowych" tv z alle robi wrażenie.
 
Do góry