Telewizor do PS4 do 2400 zł, 40-42 cale.

Leny85

New member
Racja, źle doczytałem. Co nie zmienia faktu że i tak dobrze, bo również poleca się ten model do gier. Widziałem wizualnie i jest ok, ale warunki domowe to już niewiadoma. Co zdecydowało przy wyborze jeśli można spytać :)?
 

abey

Member
Recenzja na forum oraz ogólne informacje.
Zrezygnowałem z Philipsa 55pfs7509 (bez sensu było dla mnie wydawanie paruset złotych więcej za subwoofer - bo mam kino domowe).
W sumie nie wiem czemu nie zdecydowałem się na Panasonica (dt60), ale pewnie dlatego, że Toshibe kojarzyłem z regza, z której znajomi byli kiedyś bardzo zadowoleni.
 

qba767

New member
Co do tych artefaktów - opisujesz że pojawiają się na efektach cząsteczkowych takich jak dym. Może telewizor pokazuje obraz zbyt wyraźnie i widać właśnie ich słabą jakość? Dobrze byłoby przetestować wygląd dymu na przykład na PS4, albo przynajmniej PC. Pewnie jakiś komputer masz, a nawet jak gra będzie działała w 10fpsach byle tylko przy wyższych detalach i rozdzielczości 720p to byłoby jakieś porównanie.

Aktualnie mam identyczny dylemat i te same 2 telewizory do wyboru ( Toshiba i Philips ) z myślą o grach na PS3, PS4, PC i filmach.
 

Leny85

New member
Z czystej ciekawości - czemu odrzuciłeś ofertę Sony/Samsung na rzecz Toshiby/Philipsa?
Co do tych efektów cząstkowych na PS3 to faktycznie po prostu może sygnał lepszej jakości nie da tych efektów?
 

abey

Member
Podobny efekt pikseli wystąpił przy dysku do kalibracji disneya.
Komputer mam całkiem dobry :)
Ale nie mam jak przetestować, bo telewizor od 2 tygodni w serwisie.
No i dziwne żeby przy 720p (gdzie w serialach/filmach taki problem nie występuje) pojawiały się takie kwiatki.
Bardziej wygląda to na to, że matryca/procesor nie wyrabiają się w scenach bardzo dynamicznych.

Leny85: sony/samsunga nikt mi nie polecał, do samsunga nie mam ogólnie zaufania, bo korzystam z ich telefonów od paru lat i robią straszny crap.

Nie znam się na tym, więc możecie mieć rację, że to wina gier.
Z drugiej strony są to gry z ostatnich 2 lat.
 
Ostatnia edycja:

Tom1422

New member
Nie biorę tej Toshiby jak występują takie babole i to wina telewizora. Chyba jeszcze troszkę dopłacę o ile dam radę i kupię 50 calowego W805B ponieważ ma matrycę VA (dlatego nie biorę 42, który ma IPS), a dopłacać do W829 się nie opłaca.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rodzaje matryc LCD - którą wybrać?
Należy jednak pamiętać, że nawet najwyższej jakości matryca nie wystarczy, aby monitor generował poprawnie obraz. Kluczem jest elektronika sterująca. Dlatego EIZO zatrudnia ponad 700 inżynierów, który pracują nad ulepszaniem poszczególnych elementów monitorów, m.in. nad rozwojem układów sterujących.
 

qba767

New member
Podobny efekt pikseli wystąpił przy dysku do kalibracji disneya.
No i dziwne żeby przy 720p (gdzie w serialach/filmach taki problem nie występuje) pojawiały się takie kwiatki.
Bardziej wygląda to na to, że matryca/procesor nie wyrabiają się w scenach bardzo dynamicznych.

Może chodzi o to, że masz włączone ograniczenie kolorów przez HDMI w PS3? Opisane jak tutaj.
https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100414100442AAdBPmB
To miałoby sens, że wtedy nie ma płynnych przejść tonalnych i robią się takie efekty. Zwróciłbym też uwagę na ustawienia ostrości, może telewizor przeostrza obraz?

Smoke pixelation - GTPlanet
 
Ostatnia edycja:
Do góry