Telewizor do PS4 do 2400 zł, 40-42 cale.

Tom1422

New member
Witam. Otóż, przymierzam się do zakupu PS4. Obecnie posiadam 42 calową plazmę Panasonic TX-P42S20E. Kupiłem ten telewizor jakieś 4 lata temu do PS3. Pierwsze pytanie jakie się nasuwa. Czy opłaca się kupować nowy telewizor (jeśli ten jest sprawny)? Chodzi mi o to czy za cenę 2400 zł dostanę obecnie lepszy telewizor LCD do grania niż ten, który obecnie posiadam jeśli chodzi o jakość obrazu, input lag (plazmy mają praktycznie zerowy z tego co się orientuję) itp. Telewizor ma służyć przede wszystkim do grania i oglądania filmów. Nie musi być "smart". Chodzi mi o jak najlepszą jakość obrazu i jak najlepszy komfort grania.

PS. Zainteresowałem się dwoma modelami:
Sony KDL - 42W655A
i
Samsung UE40F6770
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Tom1422

New member
Philips i Panasonic super, do Toshiby nie jestem za bardzo przekonany aczkolwiek najtaniej chyba około 2700, a ja max wydać mogę 2400zł. Więc czy opłaca się kupować nowy telewizor za max 2400zł i czy bedzie on lepszy od tego, którego obecnie posiadam? Szkoda że panasonic i philips takie drogie :(
 

firekage

New member
Bez reklam
Philips i Panasonic super, do Toshiby nie jestem za bardzo przekonany aczkolwiek najtaniej chyba około 2700, a ja max wydać mogę 2400zł. Więc czy opłaca się kupować nowy telewizor za max 2400zł i czy bedzie on lepszy od tego, którego obecnie posiadam? Szkoda że panasonic i philips takie drogie :(

Masz 2400 - imho mógłbyś dozbierać 300 zł i kupić sobie...48H6400. Nowsza seria Samsunga, niż modele F. Poczytaj o nim w temacie, zadaj tam pytanie o grach. Większy panel niż 40 cali, do tego szybsze menu/smart niż wersja F, matryca 100Hz VA.
 

Tom1422

New member
Masz 2400 - imho mógłbyś dozbierać 300 zł i kupić sobie...48H6400. Nowsza seria Samsunga, niż modele F. Poczytaj o nim w temacie, zadaj tam pytanie o grach. Większy panel niż 40 cali, do tego szybsze menu/smart niż wersja F, matryca 100Hz VA.

42 cale to max. Niby 300 zł różnicy ale na początku chciałem coś koło 2000zł ale stwierdziłem, że właśnie dołożę z 400 zł i kupię coś za 2400. Ale jeśli jest taka przepaść pomiędzy telewizorami za 2400, a 2700 to może warto poczekać i dołożyć te 300 zł i kupić Panasonica lub Philipsa, którego polecił mi kiki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz wątpliwości to poproś o prezentację telewizorów w domu
Sam najlepiej wybierzesz.
 

Tom1422

New member
Przeczytałem test tej Toshiby i stwierdzam, że telewizor bardzo fajny. Stwierdziłem, że poczekam miesiąc i dołożę trochę i kupię coś za MAX 3000 zł. Toshiba jest właśnie w tej cenie i ma najniższy input lag, czerń bardzo dobrą (na co zwracam uwagę) i w sumie wszystkie inne parametry też. Czy można dostać coś lepszego w tej cenie do grania?

PS Poczytałem trochę tutaj o tym TV Toshiby i trochę jest narzekań. Pan abey szczególnie narzekał na ten telewizor, na jego działanie z konsolą (jakieś ARTEFAKTY?!), ludzie wklejali zdjęcia z nierównomiernym podświetleniem i efektem cloudingu. Zastanawiam się czy jest jakaś alternatywa z niskim input lagiem i dobrej jakości czernią i kolorami?

Zastanawia mnie jeszcze kwestia smużenia bo ta kwestia jest dość istotna jeśli chodzi o granie. Występuje coś takiego w modelu Toshiby i innych podobnych cenowo?

Jak wypada Sony KDL-42W829 w porównaniu do Toshiby i innych w tej klasie cenowej? Bo również kosztuje około 3000 zł, a nikt tutaj o nim nie wspomniał.

PS2 W829 ponoć również świetny wynik input lag. Co o nim sądzicie? Matrycę natywną ma 50Hz ale i tak telewizor potrzebuję do konsoli, a ta pracuje właśnie w 50hz. Tylko bardzo zastanawia mnie czerń w tym telewizorze. Jest tragiczna? Teraz doczytałem, że 42 calowe mają inną matrycę niż 50 bo IPS, w których czerń wiadomo jest gorsza... Już mam mętlik w głowie. Mógłby ktoś doradzić?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba dla niebieskich jest w znacznie lepszej cenie. I do gier jest znakomitym rozwiązaniem.
 

Tom1422

New member
Toshiba dla niebieskich jest w znacznie lepszej cenie. I do gier jest znakomitym rozwiązaniem.

I w sumie byłem pewny, że wezmę Toshibę, gdybym nie natknął się na wypowiedź abey'a dotyczącą jakichś dziwnych jak to określił artefaktów/pixelozy przy graniu. Sony W829 jak wypada przy tej Toshibie? Bo słyszałem, że smuży i czerń ze względu na matrycę IPS przy 42 calowym ekranie nie jest zadowalająca.
 

abey

Member
Nie mogę zrobić zdjęć ale ja to zauważyłem na razie w 3 grach.
Need for speed (nie pamiętam, która część), grid2 i jakieś wyscigi kartów dla dzieci.
W grid2 kiedy przywalisz np. w bande i jest dużo dymu/rozwałki pojawiają sie artefakty na telewizorze (kolorowe duże pixele dlugości parunastu centymetrów). Efekt ten jest powtarzalny.
W NFS kiedy np. driftujesz to 'dym' z kół ma duże piksele zamiast jednej ładnej chmurki. Też powtarza się za każdym razem.
W grze dla dzieci podobnie, kiedy jest 'kraksa' to wyskakują kwadraty na ekranie.
W Batman'nie nie zauważyłem większych problemów, ale też nie miałem czasu pograć za bardzo.
Jak wróci tv to mogę przetestować jeszcze kilkadziesiąt gier.
Gram na ps3, podpiętym po hdmi do telewizora.
Być może na mniejszym tv te dziwne rzeczy nie występują, może też jest to wina samej konsoli - chociaż na poprzednim tv (37' plazma panasonica) nigdy czegoś takiego nie zauważyłem.
Chyba najlepiej jak będziesz miał możliwość podpięcia ps4 do tv i przetestowania.
 
Ostatnia edycja:

Tom1422

New member
Dzięki za wypowiedź Abey. Naprawdę dziwna sprawa z tymi artefaktami. Zniechęciło mnie to do tego telewizora aczkolwiek naprawdę dziwi mnie jak coś takiego może występować w telewizorze tej klasy. Nie jest to może najwyższy model ale swoje kosztuje. Zacznę się zastanawiać nad jakąś alternatywą. Może Sony W829 nie jest taki zły z tą matrycą IPS? Tylko znów słyszałem o smużeniu i człowiek zaczyna wariować bo w każdym telewizorze jest coś nie tak (i są to poważne wady jak właśnie artefakty czy smużenie).
 

abey

Member
Myślę, że w bardziej statycznych grach takiego problemu nie ma/nie będzie.
Tutaj też występuje to przez chwilę (chociaż na tyle długą, że rzuca się to w oczy).
Ja gram dużo na konsoli i toshiba jest do tego naprawdę niezła (żonie i dzieciakom nie przeszkadzają te glitche graficzne), ale dla mnie, takie babole psują ogólne wrażenie.
Za parę dni (o ile tv wróci z serwisu do tej pory) pogram w dark souls, mortal
kombat, gran turismo i moge dać znać jak to się w tych grach prezentuje.
 

Tom1422

New member
Jeśli Tobie to rzuca się w oczy to mi pewnie też ponieważ mam wrażliwe oko na takie "babole", a telewizor kupuję specjalnie do grania więc przeszkadzałoby mi to bardzo. No cóż, trzeba będzie pomyśleć o jakimś innym telewizorku do max 3000 zł z niskim input lagiem.

PS Abey, na jakich ustawieniach grasz? Masz włączony tryb gry i wyłączone ulepszacze? Może przez jakieś "ulepszacze" powstają artefakty.
 
Ostatnia edycja:

abey

Member
Tak, grałem w trybie gra.
Niestety nie pamiętam czy włączałem jakieś dodatkowe opcje :(
Ale z tego co kojarze, to raczej nic nie kombinowałem z tym trybem.
Mogę podpytać znajomego, który ma ps4, jaki model tv ma i czy występują babole.
 

Leny85

New member
Również podpinam się pod temat. TV pod PS3/PS4 i wybór między Samsung H6700 a Sony W7, cena obu kręci się koło ~2.4k. IL wskazuje bardziej na Sony, ale Samsung wcale nie wypada tragicznie (~40ms), a co z resztą ważnych aspektów (obraz, kolory, etc.)
Pozdrawiam
 

Leny85

New member
No właśnie, ponoć istotna sprawa (IL) przy grach sieciowych, a nadchodzące "Destiny" właśnie takie jest (online FPS). Recenzje w sieci nie wyłaniają który definitywnie lepszy, chwali się nawet H6400 jako mocny model klasy średniej.
I dalej w lesie :(
 

Leny85

New member
Twój W829 przy użytku "niekonsolowym" typu : TV kablowa, filmy poprzez USB itp. daje jakiś dyskomfort wizualny ?
Zakładam że między W7 a W8 nie ma jakichś kuriozalnych różnic...albo ?
 
Do góry