Telewizor do cyfry SD za 2-5-3 tys.

sekou

New member
Witam wszystkich,

Korzystając z lektury tego forum dokonałem wyboru swojego pierwszego telewizora z prawdziwego zdarzenia. Wybór padł na plazmę Panasonica 50'' V20. Przyznam, że przebrnięcie przez posty i wyrobienie sobie opinii zajęło mi trochę czasu, dlatego teraz chciałbym prosić Was o pomoc. Chcę kupić drugi odbiornik, wymagania poniżej. Głównie zależy mi na dobrej jakości obrazu z Cyfry + SD.

Odległość od ekranu: 3 m
Nasłonecznienie: średnie, telewizor na wschodniej ścianie, okna od południa, głównie oglądany po 18
Jak duży jest pokój: 3x6m
Preferowana technologia: brak
Czego nie lubisz w telewizorach: słabego obrazu, buczenia
Jakie programy najczęściej oglądasz: informacyjne, filmy
Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie oglądany po 18
Preferowana wielkość telewizora: 46 cali
Preferowana marka: panasonic, sharp, samsung, ale nie upieram się przy żadnej
Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder Cyfra + SD
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: telewizja 90%
Na wprost czy również z kątów bocznych: na wprost głównie
Telewizor ma mieć WiFi: nie koniecznie
Ma czytać przez USB filmy: nie koniecznie
Jaki masz sygnał: cyfrowy Cyfra +
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI dekoder
Ile masz kanałów HD: na razie brak
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-6 h dziennie
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-4
Ma stać czy wisieć: stać albo wisieć
Jaka klasa cenowa: ok. 2500 zł

Z góry dzięki za wszystkie propozycje.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szczerze to masz kilka rozwiązań.
Kwota nie jest za duży aby sięgać po duży telewizor.
Przy preferencji 46" - wskazanie jest na plazmę 46S20 Panasonica .
Ale raczej zostając z klasą cenową - Toshiba 42 VL748, Panasonic 42G30
 

sekou

New member
Dzięki, czy zwiększenie budżetu do 3,5 tys. zwiększy pole wyboru? Nad tymi plazmami się właśnie zastanawiałem, nie wiem jak na ich tle wypada ta Toshiba i wyświetlany na niej sygnał SD.
 

sekou

New member
Jeśli chodzi o plazmy nowszej generacji to biorę pod uwagę model G30 (wielkość jeszcze do ustalenia, 42 lub 46 zależy od budżetu). Jakie są największe różnice tego odbiornika w porównaniu do modelu V20? Głównie jakość odbioru, mniej interesują mnie gadżety? Czy jest jakieś LCD w podobnej jakości i cenie, oferujące podobną jakość obrazu?

Z drugiej strony zastanawiam się czy jest sens dopłacać i czy nie zostać przy jakimś modelu HD ready, jednak trochę boję się problemów tych starszych plazm.
 

don111

Banned
jeśli nie masz za dużo światła w pokoju i oglądasz głównie SD to spokojnie możesz kupić plazmę LG hd ready, na SD będziesz miał obraz lepszy od Panasonica
z tym że nie ma 46', ale 50' kupisz za ~2k, możesz też dołożyć ze 300zł do LG 50PV350 full hd (następca PK350), SD na PK również lepiej wygląda od Panasonica (przynajmniej od serii 20)
oczywiście nie ma nic za darmo, Panasonic ma ciut lepszą czerń i biel, nie odbija światła tak jak LG (od G w górę), ma nieco efektowniejszy obraz w HD, LG bardziej stonowany (i nie męczący w zaciemnieniu)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to poproś o prezentacje modeli w domu. Oczywiście że budżet większy to lepsza jakość końcowa na ekranie.
Buczenie też eliminuje kilka modeli.
Dla Twoich potrzeb zwiększając kwotę - będziesz miał znacznie lepsze modele.
46 SL 733
46 G 30
46 LE 810
 

sekou

New member
Plazmy LG odrzuciłem właśnie ze względu na te odbicia.

Z 3 modeli wymienionych przez Kikiego 46 LE 810 jest już za drogi (od 3,8 tys.), zostają więc 46 SL 733 oraz 46 G 30. Nie będę miał możliwości prezentacji w domu, ponieważ kupuję go rodzicom, którzy mieszkają daleko. Dlatego zależy mi na poradzie, który z tej dwójki będzie lepszy. Cenowo wypadają podobnie. Czy na LCD obraz SD nie będzie słabszy?
 

sekou

New member
Ok, czyli z tego przedziału cenowego raczej skłaniam się do g30.

Cały czas się jednak zastanawiam nad wydaniem trochę mniejszej kwoty. Który TV moglibyście zaproponować w przedziale 2-2,5 tys. bez wyraźnej utraty jakości obrazu w stosunku do g30??

Pozdrawiam
 

sekou

New member
Nie, no ok. Może źle zadałem pytanie.

Chodzi mi o to, który TV w tym przedziale będzie miał najlepszy obraz przy sygnale SD.
 

don111

Banned
nie ma tańszych plazm z filtrem, może jakiś Samsung 50' z serii c5xx lub wyższej ale to też nie są tv bez wad, 50% szans że trafi się bzyczący egzemplarz
 
Do góry