Telewizor do analogowej kablówki ok 1500 zl - w końcu przesiadka z CRT!!

m1m

New member
odległość od ekranu ? 2 - 2,5 max 3m
jak słońce świeci w pokoju ? okna za telewizorem ale rzadko kiedy świeci słońce (północne)
Jak duży jest pokój ? ok 25m2
jaki masz obecnie telewizor? jakiś 30 letni panasonic crt
jakie programy najczęściej oglądasz? 1,2,polsat,tvn,eurosport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 90% wieczorem
jakie urządzenia będą podłączone ? poza kablówką żadne
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 100% tv
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? 90% z boku
Czy ważne jest wifi ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów ? byłoby miło, może też mieć odtwarzanie zdjęć ale niekoniecznie
jakimi złączami ? obojętnie
jaki masz sygnał ? analogowa kablówka multimedia (może kiedyś cyfrowa)
ile programów HD ? 0
ma stać czy wisieć ? stać może w przyszłości wisieć

Wreszcie chciałbym wymienić mojego wysłużonego 30-letniego CRT na coś większego i płaskiego, zupełnie się na tym nie znam i liczę na Waszą pomoc. Max budżet to 1500-1600 zł. Reszta wymagań w tabelce u góry.

Wątpliwości jakie mam to:
1. Jakość obrazu z kablówki, czy po rozciągnięciu na dużym ekranie nie będzie wyglądał koszmarnie? Obecnie mam jakieś 20 cali CRT. Jaką wielkośc brać 32 czy 40 cali?
2. Plazma czy led? Podobno sygnał analogowy na plazmie wygląda lepiej, ale z kolei telewizor pobiera więcej prądu? Zależy mi na energooszczędności, bo telewizor chodzi po 5-6h dziennie.

Prosiłbym o podanie konkretnych modeli lub chociaż marek, które są w miarę niezawodne. Mój obecny to Panasonic, który ma prawie 30 lat bez ani jednej naprawy (sic!). Co myślicie np o SAMSUNG LED UE40EH5020, wybrałem go głównie dlatego że jest w promocji w media markt :)

Dzięki za pomoc!
 

digitalus

Banned
Witam
Wybralbym 42 calowa plazme LG 42PA4500 lub panasonica tx-p42x50.
Dlaczego?, kliknij tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/91860-telewizor-dla-studenta-1800-a.html
Plazme LG I Panasonic mozna kupic za okolo 1590.Uzyskasz najlepsza jakosc obrazu sd.Kanaly hd tez beda prezentowac dobrze .
Rozczarowanie z jakosci obrazu sd wykluczone.
Pobor energii to nie jest duzy .W przypadku plazmy panasonic maksymalnie 150wat,podobnie LG.
Maksymalny pobor energii przez plazme jest tylko wtedy gdy ekran jest calkowicie bialy..Gdy bedziesz ogladal filmy pobor energii moze wynosic 90 wat a nawet 70 wat.Pobor energii w telewizorze plazmowym jest zmienny.Ciemniejsze sceny nizszy pobor energii.W lcd pobor energii jest staly i plazma to bardziej ekonomiczny telewizor.
Przykladowo to pobor energii w duzej 50 calowej plazmie Lg full-hd
http://www.youtube.com/watch?v=LmPtoMWBhXQ
Trzeba pamietac ze w mniejszym telewizorze czyli 42 calowym pobor enenrgii bedzie nizszy.Druga wazna sprawa to 42PA4500 i panasonic tx-p42x50 ma rozdzielczosc 1024x768 i pobor energii tez bedzie nizszy. W telewizorze plazmowym pobor energii moze byc jeszcze nizszy gdy jasnosc , kontrast bedzie ustawiony na nizszym poziomie.Na filmie jasnosc ekranu jest dosc wysoka.
 
Ostatnia edycja:

m1m

New member
Dzięki za odpowiedź. W chwili obecnej rozważam 3 modele:

SAMSUNG PS43E450
LG 42PA4500
PANASONIC TX-P42X50

Wszystkie plazmy 1024x768. No i właśnie mam pytanie: obecnie korzystam z analogowej kablówki, ale może za te 3-4 lata wszystko będzie już cyfrowe i w hd, jak na takim telewizorze będzie wyglądał sygnał hd? 1024x768 to chyba trochę mało.

Nie wiem dlaczego nie moge znaleźć żadnych infrmacji na temat tego panasonica na stronie producenta, zauważyłem też że jest wersja z 'E' na końcu, ale nie wiem czym się różnią.

Ostatecznie który z tych 3 polecacie?
 

digitalus

Banned
Jakosc obrazu na kanalach hd bedzie prezentowac sie bardzo dobrze.Jesli ogladasz telewizje z odleglosci okolo 3 metrow to nie zauwazysz roznicy czy to telewizor full-hd czy 1024x768.
Informacje o x50 sa tutaj
"E" na koncu tzn ze telewizor jest przeznaczony na rynek europejski.
Specifications | X series -Plasma TV | Product Line-up for EU | VIERA | Plasma&LCD TV | Panasonic Global
Jesli ogladasz telewizje z analogowej kablowki to tez mozesz odebrac kanaly cyfrowe z dvb-t.Gdy juz kupisz nowy telewizor potrzebna bedzie antena zewnetrzna i mozesz odebrac np tvp1 hd i oczywiscie pozostale kanaly cyfrowe w wresji sd a nawet tvp2 hd jesli jestes juz w zasiegu mux3. Zalezy gdzie mieszkasz.
sprawdz , kliknij na link nizej
Naziemna Telewizja Cyfrowa - nadajniki DVB-T odbir telewizji cyfrowej lista nadajnikw DVB T
Jesli odleglosc od nadajnika nie jest duza to mozna sprobowac odebrac sygnal przy pomocy kawalka przewodu antenowego i drutu
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=2930

SAMSUNG PS43E450 to ekran 43 calowy i subpiksele sa troche wieksze niz w 42 calowym panasonicu i LG.Moze to troche przeszkadzac gdy bedziesz ogladal telewizje z mniejszej odleglosci np metr od ekranu.
Wybralbym LG lub panasonica.
Jakosc obrazu sd w LG oceniam troche wyzej niz w panasonicu.Jesli sygnal w analogowej kablowce jest slaby to wybralbym LG.
 
Ostatnia edycja:
Do góry