Telewizor do 8000

norc1nu

New member
Witam.
Przymierzam się do zakupu telewizora. Oprócz tv i konsoli, będzie on także pełnił rolę monitora komputera. Tak jak w temacie, 8000 mam przeznaczone na telewizor.
Teraz znalazlem 2 interesujące mnie modele.
KDL-55EX500 lub KDL-46hx700

teraz pytanie jest takie do was. Czy cos jeszcze możecie polecić. Który z tych tv wy byście wybrali. Co jest lepsze ?? 55 cali czy 200 hz ??
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nauczony praktyka- zaden...
kupilbym TV 42" za 2,5 tys. a zaoszczedzone pieniadze wydal na projektor i ekran.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie za mało danych.
Podajesz ogromną rozpiętość wielkości.
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?

Odpowiedz proszę na pytania .
 

norc1nu

New member
zdecydowanie za mało danych.
Podajesz ogromną rozpiętość wielkości.
podaj jakie masz warunki :
1. odległość od ekranu ? 3.5 metra
2. jak słońce świeci w pokoju ?tak ze nie swieci na tv.
3. Jak duży jest pokój ? jak pytanie jeden
4. jaki masz obecnie telewizor? philips 46 cali nie pamietam modelu.
5. jakie programy najczęściej oglądasz? te ktore sa w hd.
6. więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? roznie
7. preferowana wielkość telewizora? jak najwiekszy
8. preferowana marka ? sony ??
9. czego nie lubisz w telewizorach? zlej jakosci ?? nie wiem pierwszy raz takie pytanie i nie wiem co odpowiedziec.
10.jakie urządzenia będą podłączone ? kino domowe, konsola, dekoder cyfrowy vectry,pc
11. le % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 30% tv 30 % konsola 40% pc
12. jakimi złączami ? hdmi
13. jaki masz sygnał ? cyfrowy z vectry
14. ile programów HD ? pełno
15. ma stać czy wisieć ? wisiec
16. jaka klasa cenowa ? Cene podałem wczescniej 8000 zl

Chyba wszystko juz zalatwione. Mam 46 calowy ekran w tym momencie i przyznam szczerze ze juz troche maly jest dla mnie. Dla mnie im wiekszy ekran tym lepiej.
Zakladajac ze obojetne dla mnie sa te wszystkie odleglosc, od ekranu itd. Ktory z tych telewizorow jest jakosciowo lepszy?? czy lepiej kupic 46 cali 200 hz czy 100 hz ale 55 cali ??
 

solar300

New member
ja bym polecal sony 46hx700 tv jest piękny obudowa zlana z ekranem kolorki piękne.. myśle że jak odległość 3.5m to można się pakować w 52 cale ale 200hz roznica między 100hz a 200hz jak dla mnie jest kolosalna.. w salonie obecnie w łodzi kosztuje 6300 ale znaleźć można takie za 5700 jak i 5900 jak masz 8 tys budzet to mysle ze mozesz sie wpakowac w 52 spokojnie sam sie interesuje 46 calowym ale jak zobaczylem nx800 to mnie zmuliło :D i mam dylemat czy by nie poczekać i nie doskładać funduszy.. :D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mam 46 calowy ekran w tym momencie i przyznam szczerze ze juz troche maly jest dla mnie. Dla mnie im wiekszy ekran tym lepiej.
czy lepiej kupic 46 cali 200 hz czy 100 hz ale 55 cali ??

jesli pomimo ,ze 46" to w tym momencie jest dla ciebie troche za malo ,myslisz o kupnie tv 46" z wyzsza czestotliwoscia odswiezania - to moze za polowe kwoty ktora masz do wydania kup
panasonica 46" ?! ma odswiezanie 600 hz....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to ja pozostałbym a krainie 52-55" .
Poproś o prezentację w domu :
Sony 55EX 500
Toshiba 55 ZV 635 -bo na 55 sv 685 nie wystarczy kasy.
Sharp 52 le 700
lub 52 hd1
 

kistian

New member
Ja polece Ci 46HX700. Sam mam i jestem bardzo zadowolony. Jestem dość wybrednym kinomanem ;) Kanały HD z cyfry pieknotka, czerń ma bardzo ładna no poprostu nie mam sie do czego przyczepić. Gram również w gierki na PS3. Fifa wygląda jak prawdziwy mecz.
Naprawdę polecę Ci go. I kaski troszke zostanie ;)
 

Ares78

New member
Chyba wszystko juz zalatwione. Mam 46 calowy ekran w tym momencie i przyznam szczerze ze juz troche maly jest dla mnie. Dla mnie im wiekszy ekran tym lepiej.
Zakladajac ze obojetne dla mnie sa te wszystkie odleglosc, od ekranu itd. Ktory z tych telewizorow jest jakosciowo lepszy?? czy lepiej kupic 46 cali 200 hz czy 100 hz ale 55 cali ??


Jeżeli na dzień dzisiejszy uważasz, że model 46 calowy jest dla Ciebie niewystarczający to zdecydowanie polecałbym się rozejrzeć za czymś większym, 52 cale do Twoich warunków będą ok, 55 warto byłoby zobaczyć na własne oczy przy słabszym sygnale (czy te 3,5 metra to nie będzie za mało). Co do układu kompensacji ruchu to już zależy od konkretnego użytkownika, mnie w zupełności wystarcza 100hz, ale faktem jest, że sportu za dużo nie oglądam.
 

norc1nu

New member
Bardzo dziękuję wam za pomoc. Mam jeszcze dwa pytanka.
1. Narazie jestem nastawiony na kdl 46ex700, ale prosze powiedzcie mi czy procz tych 200 hz jest to lepszy telewizor jakosciowo od 55ex500 ?? Czy gry, filmy i kanaly hd beda na nim lepiej wygladac niz na ex500 ??
2. Czy może jestem ślepo zapatrzony na sony i może inne marki oferuja lepsze modele w podobnej cenie gdzie moge miec lepsza jakosc obrazu i rownie dobre odswiezanie ??
 

Ares78

New member
Bardzo dziękuję wam za pomoc. Mam jeszcze dwa pytanka.
1. Narazie jestem nastawiony na kdl 46ex700, ale prosze powiedzcie mi czy procz tych 200 hz jest to lepszy telewizor jakosciowo od 55ex500 ?? Czy gry, filmy i kanaly hd beda na nim lepiej wygladac niz na ex500 ??
2. Czy może jestem ślepo zapatrzony na sony i może inne marki oferuja lepsze modele w podobnej cenie gdzie moge miec lepsza jakosc obrazu i rownie dobre odswiezanie ??


1. Tutaj dużo zależy od samego użytkownika, zamierzasz wieszać telewizor na ścianie? Bardzo istotny jest dla Ciebie wygląd? Jeśli tak to ex700 jest dobry jak wybiera się pod tym kątem, jeśli zależy Ci tylko na obrazie, a grubość telewizora nie ma znaczenia to ex500 lepiej się sprawdzi i masz wtedy naprawdę konkretną przekątną.
 

norc1nu

New member
Wygląd dla mnie nie gra roli, telewizor chce powiesić na ścianie. Zależy mi tylko na jakości obrazu.
3D chyba jeszcze nie czas na to.
 

jacek5d

New member
Bardzo dziękuję wam za pomoc. Mam jeszcze dwa pytanka.
1. Narazie jestem nastawiony na kdl 46ex700, ale prosze powiedzcie mi czy procz tych 200 hz jest to lepszy telewizor jakosciowo od 55ex500 ?? Czy gry, filmy i kanaly hd beda na nim lepiej wygladac niz na ex500 ??
2. Czy może jestem ślepo zapatrzony na sony i może inne marki oferuja lepsze modele w podobnej cenie gdzie moge miec lepsza jakosc obrazu i rownie dobre odswiezanie ??

Zwracaj uwage tylko i wyłącznie na jakośc obrazu. Różnice pomiędzy 100 i 200 HZ w Sony opisane są na konkurencyjnym forum. Nadchodzi 3D tv - lada dzień pierwsze przekazy w Canal+.

SATKurier.pl / 3D-TV / CANAL+: 15 maja Ekstraklasa na żywo w 3D HDTV

Nie wiem czy się przyjmie, ale może warto rozważyc taki zakup. A do 3D tv chyba lepsza plazma:

Plazma jest lepsza niż LED LCD TV do oglądania 3D TV
 

norc1nu

New member
A czy ten samsung 3d to dobry tv ??
A moze zamiast lcd plazme ?? Dobrym pomyslem jest plazma ktora ma sluzyc za monitor komputera i do ps3 ??
Zadam pytanie tak. Jaki wy wybierzecie telewizor do 8 tys i dlaczego taki. Ekran tylko 46 cali i wyzej.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wychodzi na to ,ze "na dzien dzisiejszy tylko" musza byc obydwa....
masz kase na dwa TV....:grin: ?
 
Do góry