Telewizor do 7tyś.

piteron

Active member
Bez reklam
Ma jeszcze Nogę kurczaka,i ucho od śledzia
Hdr nie dziala w obecnej wersji softu. Tzn dziala ale max 5 sek z jasnością 1000 nitow
Potem zmniejsza jasnosc do wartosci mniejszej jaka utrzymuje JS przez caly czas
Brak 3D
Brak pointera
Brak wygaszania pasów
Matryce pod względem fizycznym sa identyczne idenryczna jest tez struktura kropek kwantowych,wiec kolorystyka jest taka sama
Odswierzanie PQI,no cóż mnie interesuje ze oba maja matrycę 100Hz a nie marketingowe cyferki na pudelku
Jedyny plus to o ok 17% lepszy kontrast natywny matrycy i niezaprzeczalnie plaski panel
Gdybyś jeszcze wspominał o lepiej dzialajacym Tizene 2016 to tez musiał bym sie zgodzić. Ale to jest kwestia software nie hardware wiec licze ze Samsung wyda do swoich zeszłorocznych mdeli premium odpowiednia łatkę
 

WuMike

New member
Bez reklam
HDR nie będzie działało lepiej w KS, bo to nie kwestia softu, tylko HW, z tego co wiem. Po prostu sterowanie i maksymalna wydajność zostały tak zaprojektowane, aby świecić maksymalnie aczkolwiek krótko.

Brak 3D może i jest ułomnością ale inne tegoroczne TV od Sony czy Panasonic, które go mają średnio sobie z nim radzą, z wyłączeniem OLED.

Seria JS była naprawdę udana i jeżeli komuś krzywizny nie przeszkadzają, warto się przyjrzeć, choćby z racji na niezłe ceny.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
HDR nie będzie działało lepiej w KS, bo to nie kwestia softu, tylko HW, z tego co wiem. Po prostu sterowanie i maksymalna wydajność zostały tak zaprojektowane, aby świecić maksymalnie aczkolwiek krótko.

Brak 3D może i jest ułomnością ale inne tegoroczne TV od Sony czy Panasonic, które go mają średnio sobie z nim radzą, z wyłączeniem OLED.

Seria JS była naprawdę udana i jeżeli komuś krzywizny nie przeszkadzają, warto się przyjrzeć, choćby z racji na niezłe ceny.

A gdzie widziałeś dobre ceny na JS, nie licząc egzemplarzy z ekspozycji??? :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Na chwilę obecną największym problemem KS jest coraz większa liczba przypadków zgłaszania bad pixeli w matrycach. Przyczyną jest ewidentnie obniżenie kontroli jakości przy produkcji paneli. TV SUHD Samsunga tanie nie są i wypuszczanie takich bubli przez producenta jest karygodne. Czy ktoś może słyszał o problemach z bad pixelami zgłaszanych przez klientów z Europy Zachodniej??? Nie chcę wyrokować, ale może być też tak, że na rynek Europy Wschodniej (w tym rynek polski) wrzucono wadliwą partię, która nie przeszła kontroli jakości na rynki zachodnie. Jeśli by się to potwierdziło, to musiałbym wówczas stwierdzić, że koreańczykom nadmiar ryżu chyba do głowy uderzył. To nie te czasy, kiedy Polacy nie znali się na rzeczy i coraz więcej z nas świadomie kupuje elektronikę wiedząc co należy sprawdzać przed zakupem sprzętu. Jeszcze Samsung Polska się tak wycwanił, że nie akceptuje zakupu tych samych modeli TV tyle, że pochodzących np. z rynku niemieckiego. Jeśli szukają jeleni na zakup wadliwych produktów nadających się na śmietnik a nie do domów polskich klientów, to "nie życzę im powodzenia", tylko, żeby odbiło im się to "mocną czkawką", czyli odejściem klientów do innych producentów.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Nowa teoria spiskowa?
Fakrycznie jest sporo racji w tym co napisałeś
Widzialem na wlasne oczy 3 sztuki ks7000 i 2 ks8000
Wszystkie mialy wady marrycy. Sztuki nowe zapakowane niby fabrycznie
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam w Polsce uwielbiamy teorie spiskowe,ale faktycznie nie powinno być takich przypadków.Obojętnie czy dotyczy to jak na razie kilku czy kilkunastu sztuk ? Jest to wysoce naganne,ciekawe co na to Pan,Olaf Krynicki, rzecznik firmy Samsung Polska ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Im więcej marek na rynku tym lepiej. Pozostaje nam mieć jedynie nadzieje, że Samsung bardziej przyłoży się do weryfikacji jakości swoich nowych TV. Ze swojej strony liczę, że nowa partia KS zostanie "odpowiednio zweryfikowana przez odpowiedzialnych za to ludzi" przed wypuszczeniem jej na rynek :)
 

piteron

Active member
Bez reklam
Czy na nasz rynek czy niemiecki telrwizory pochodza ze Słowacji
Widzialem 2 medele rkich tv i oba byly wyprodukowane ze.naszą północną granicą
Inną kwestią może być selekcja juz na tasmie produkcyjnej
Ale to moje gdybania są i mam nadzieje ze.nigdy sie nie potwierdzą
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ksy Samsunga 55" które sprawdzałem przy kalibracji - były bez zarzutu.
Ci co kupili też to potwierdzają.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Moze miałem pecha. Albo trafiłem na poczatkową partię
Ale bardzo dużo osób potwierdza wadliwe matryce szczegolnie w KS7000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie zaprzeczam, ale mam kolejny model który testuję i zero martwych pikseli .
Zdjęcia zaraz wkleję.
I gra bardzo dobrze.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Czylu może piwrwsza partia byla taka sobie
Cieszę sie ze jakość poprawili. Krzysztofie z jakiego kraju pochodza te Twoje KSy
P/S
Ale babola napisalem o północnej granicy:fool::fool::fool:
Oczywiscie chodziło mi o Słowację i południową granicę
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Nie zaprzeczam, ale mam kolejny model który testuję i zero martwych pikseli .
Zdjęcia zaraz wkleję.
I gra bardzo dobrze.

A co by się stało, gdybyś podczas sprawdzania TV przed wysyłką do klienta znalazł bad pixele?? Rozumiem, że wysłałbyś klientowi inny egzemplarz wolny od wad?? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież to regulują przepisy i żadne docinki nie są tu na miejscu.
Zawsze wymieniamy modele na życzenie.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Przy sprzedaży na odległość sa przepisy chroniące konsumenta
Ale przy zakupie bezpośrednim naprawdę trzeba sie skupić aby w mocno oswietlonym5 sklepie znalesc wadliwe piksele na matrycy uhd
To że wymieniacie to chwała Wam za to. Ale prawdą jest tez to ze takie modele trafiają spowrotem do obiegu
Nie wiem czy pamietasz ale przerabialismy to z trzema h7000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak pamiętam, zawsze wymieniamy modele na życzenie.
Więc uwaga tym bardziej była kąśliwa bo wiedziałeś że wymieniamy.
Wówczas też przestaliśmy proponować serię H 7000 z powodu również następnych wymian.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Czyja uwaga?
Przeciez ja tylko potwierdziłem fakt ze co jak co ale z wymianą problemów nie ma,przynajmniej ja nie .mialem
Coś Musiałeś nadinterpretowac w mojej wypowiedzi
Chodziło mi tylko o to ze pierwszy model z fizycznie uszkodzoną matrycą wrócił do was i za.tydzien spowrotem przyjechał do znajomego w Warszawie
Ale tą kwestię sobie wyjasnilismy i w sumie to miales4 rację że ten sie nie myli kto nic nie robi
Podsumowując
W większości spraw nie zgadzam sie z Krzysztofem, ale jeśli chodzi o metody sprzedaży i ewentualnej reklamacji wymiany to pelen.szacunek
Tyle w temacie
 
Ostatnia edycja:
Do góry