Telewizor do 5000zł

Mati831

New member
Witam,wszystkich ostatnio pisałem tutaj prawie 3 lata temu,gdy kupowałem poprzedni telewizor Panasonic 50ST60,ale niestety kilka dni temu siadł (prawdopodobnie matryca + elektronika bo ,aż dymek poszedł z obudowy).
Teraz przymierzam się do zakupu nowego TV/monitora ,mam nadzieję,że i tym razem pomożecie w wyborze TV.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1/2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Tylko na wprost :)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Jak oglądam TV to opuszczam rolety,więc bezsłonecznie :)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Były 50 cali teraz żaden :(
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, HDR ,120hz lub więcej będzie służył jako monitor głównie gry,więc jak najmniejszy inputlag,dobra czerń,obsługa Modułu CAM CI + i mile widziana matryca 10bitowa
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowy Polsat
10.Jakie urządzenia ? PS4,PC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem :(
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry - Tak
16.Preferencje co do marki ? Nie
17.Preferencje co do wielkości ? 55 lub więcej
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba czerń
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000-5500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć 3D i tak nie używałem w poprzednim TV


Z góry dziękuję,za każdą pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Mati831

New member
Małe zmiany po podliczeniu wydatków będę mógł wydać na telewizor 7000 zł. Może w tej cenie coś się znajdzie po przeczytaniu kilkunastu stron myślę o:
PANASONIC TX-58DX750E
PHILIPS 55PUS7101 i
SAMSUNG UE55KS7500
Ale nie jestem specjalistą i nie chciałbym kupić tv za taką kasę,a potem żałować,że coś nie działa jak powinno albo występowałby duży input lag.
 
Ostatnia edycja:

Mati831

New member
Dzisiaj jeździłem po sklepach i powiem wam, że bardzo spodobał mi się SAMSUNG UE55KS7500, ale nigdzie nie mogę znaleźć polskiej recenzji i nie wiem co ten telewizor jest wart, jeśli nie ma większych wad to zamówiłbym go jeszcze w tym tygodniu, ale czekam jeszcze na wasze opisie.
 
Do góry