Telewizor do 3500zł (z nastawieniem na Phillips Ambilight) - czy coś się znajdzie? Do Netflixa, konsol czyli wszechstronnych zastosowań.

quongPL

New member
Witam Serdecznie.

Posiadałem już kiedyś konto na tym forum ale niestety stary adres e-mail już jest nieaktywny i nie byłem wstanie przypomnieć sobie hasła - musiałem więc zarejestrować się ponownie. Także witam wszystkich użytkowników w tych niepewnych czasach i życzę każdemu z osobna dużo zdrowia - ja niestety w oczekiwaniach na wyniki.

Z moją drugą połówką przymierzamy się do zakupu telewizora. Od wielu lat mimo, że sam nie posiadałem bardzo intrygowała mnie technologia Phillips Ambilight i nie ukrywam, że w kierunku tego producenta z tą technologią chciałbym skierować swój zakup. Zależy mi jednak na kilku rzeczach więc chciałbym poradzić się Was, ekspertów, ludzi z większym doświadczeniem jaki konkretnie model wybrać i czy uda mi się zmieścić w przedziale cenowym do ok 3500zł. Poniżej kilka suchych faktów.

1. Odległość od ekranu? równe 3m
2. Preferowana technologia: LED, Ambilight, Android TV (na nic lepszego w tej cenie się chyba nie mogę porwać?
3. Jaki masz obecnie telewizor? Stary Phillips HDReady 27 cali ;)
4. Jakie programy najczęściej oglądasz? Netflix, Filmy, Seriale, Gry/konsole
5. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem ale w dzień też się zdarza.
6. Preferowana wielkość telewizora? Patrząc na różnego rodzaju kalkulatory to 65 cali wydaje się chyba być rozsądnym wyborem. Ewentualnie jeśli będzie ciężko znaleźć w tej cenie taki telewizor to chyba konieczne będzie zejście z przekątną do 60.
7. Jakie urządzenia będą podłączone? Na pewno konsola i pewnie jakiś dekoder - nie zdecydowaliśmy jeszcze czy coś z C+ czy jakiś UPC lub inny. Posiadam też zestaw kina domowego Phillips LX700 - sam zestaw jest też już leciwy ale dobrze by było gdyby była możliwość podłączeniu po kablu optycznym dźwięku z TV do tego właśnie zestawu by wykorzystać jego możliwości. Fajnie jednak gdyby sam TV nie pierdział a zachowywał jakąś tam przyzwoitość głosową.
8. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost głównie
9. Czy ważne jest wifi ? Wifi, Bluetootoh jak najbardziej konieczne
10. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak, koniecznie. Pytanie dodatkowe - czy taki telewizor może uzyskiwać połączenie (przez WI-FI) do np dysku z plikami (filmy/zdjęcia) po sieci?
11. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Dźwięk przez kabel optyczny audio do amplitunera, kilka gniazd HDMI przyda się jak najbardziej.
12. Ma stać czy wisieć? wisieć
13. Rozdzielczość: Przy 65 calach to już chyba tylko jakiś 4k/Ultra HD?
14. Na czym najbardziej Ci zależy: Możliwość zakupu w sklepie stacjonarnym lub internetowym (np allegro) z możliwością wzięcia na raty. Z technicznych kwestii to bardzo dobry obraz. W sklepach są różne telewizory o różnej półce cenowej ale czasem widać jak jeden z nich ma bardzo ładny, żywy obraz i ładne krawędzie a drugi przebarwione plamy i ząbki - tego drugiego chciałbym właśnie uniknąć. Oglądamy dużo seriali/filmów z różnych źródeł - głównie Netflix niemniej z plików na pendrive również. Jestem też graczem, lubię pograć więc fajnie jeśli telewizor dobrze sprawdzał się z konsolami - tymi starszymi (np PS3 - czyli może dobrze sobie radził z jakimś skalowaniem obrazu itp?) jak i obecnymi (PS4) czy zbliżającą się nową generacją (PS5). Z racji posiadania Android TV dostęp do aplikacji takich jak Spotify, Netflix, Ipla czy inne chyba nie będą stanowić problemu? Na tyle stabilny softwareowo i hardwerowo by się nie zawieszał/przycinał.
15.Sugerowana cena ? 3500 zł

Pytanie - jakim modelem ze stajni Phillipsa warto się zainteresować uwzględniając powyższe? To jest moje główne nastawienie ale jeśli odrzucić by technologię ambilighta to czy w tej samej cenie jestem od innego producenta znaleźć coś lepszego? Jeśli tak to również takie propozycje rozpatrzę. Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
jak ambi wymogiem to PUS8535 jedynie pozostaje. Coż więcej mozna w tym temacie powiedzieć?
Ew 58PUS73xx, czyli zeszłoroczny model.
Co do dekodera to lepiej UPS, gdzie sygnał idzie po kablu zamiast satelity NC+.

A jeśli bez Ambi to samsung TU 71xx za sprawny upłynniacz ruchu. Na sony 65" za mało kasy.
Niestety rozmiar determinuje cenę. Tak naprawdę mowa o tańszych konstrukcjach, które w rozmiarze 50-55" kosztuja koło 2500pln.

Miej świadomosć, że szału nie bedzie jeśli chodzi o obraz czy płynność ruchu. Od kilku ładnych lalt producenci robią sobie jaja z użytkowników TV i w ofercie są albo niedorobione LCD albo mega drogie i ułomne OLED. Nie ma nic pomiędzy. Nie ma nic, jak niegdyś plazma za 2k, która oferowała rewelacyjne parametry obrazu.
 
Ostatnia edycja:

quongPL

New member
@Petru - a jeśli nie byłby wymogiem? To co byś mógł polecić?

EDIT: Właśnie z tego Phillipsa porównywałem modele serii 7 do 8 i z tego co udało mi się wyczytać to poza asystentem googla wbudowanym w nowszy model to różnic technologicznych nie ma. Jeden użytkownik na innym forum porównał nawet i mimo zapewnień w jakiś specyfikacjach okazało się, że mają tyle samo ramo a procesor graficzny też jest ten sam. Seria 8 to już prawie pod 4000zł w przypadku 65 cali. więc nie wiem czy nie lepiej będzie wziąć jednak tę 7-mkę.

Mówisz, że na Sony 65' za mało kasy a w przypadku mniejszej przekątnej? To z czymś byśmy się zmieścili? Wyliczyłem, że te 65 cali będzie optymalne na odległość 3m od ściany ale myślę, że jak będzie np 60 czy tam 58 to nie będzie jakoś strasznie dużej różnicy na korzyść możliwości wzięcia lepszego TV? Czy lepiej jednak pozostać przy tej przekątnej?
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
polecić nic. Zasugerować też cieżko.
SONY LED KD-65XG7077, w media expert jest za 3300zł
Sony KD-65X7055 - w Euro za 3500zł.
X to nowy model, XG zeszłoroczny. Przejdź sie do sklepu i porównaj sobie z innymi w tej cenie.

Przyznam, że nie sądziłem iż są w tej cenie. Nie mają androida ale osobiscie uważam, że wystarczy netflix i YT + kilka innych apek. Android wymaga włąściwych podzespołów do sprawnego działania, trzeba mu czyścić pamięc co jakiś czas itp. Więcej z tym problemów niż korzyści.
lepiej kupić za 200-300zł mediaboxa na andridzie i podłączyć do TV
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
podtrymuję poprzedni post. Dodam, że IMO lepiej jednak zeszłorocznego PUS73 wziąć niż aktualne 85. Pytanie, czy dostaniesz jeszcze 73? Dodakowo szwagier ma 58PUS73xx i ja osobiscie bym nie kupił. Obraz z nieHD z orange dla mnie nie do zaakceptowania.
Dziwnie szybko wypychają modele z zeszłego roku. A szkoda.
Można poszukać jeszcze Samsungów serii RU, najepiej RU800x, bo mają 100Hz matrycę, 74xx 60Hz ale sprawny upłynniacz. Aczkolwiek cieżko je namierzyć już.
 

quongPL

New member
Rozumiem. Dzięki bardzo. Przejrzałem jeszcze tutaj parę tematów z forum i faktycznie te Phillipsy mają niezbyt pochlebną opinię jeśli chodzi o jakość obrazu. Trochę mnie to zmartwiło ponieważ w zasadzie jest albo to albo nic ... chyba, że... czy modele ze Philipsowym SmartTV wyróżniają się na tym tle jakoś inaczej? W wyszukiwarkach pojawia mi się model -> 65PUS7805 W sensie czy lepiej było by w tym momencie nie brać Phillipsa z Androidem - przez co tańszym, i do tego dokupić jakiegoś MiBoxa jak pisałeś ?Czy i tak w tym przedziale cenowym jeśli chodzi o Phillipsy to nic nie ugramy?
 

Petru23

Banned
Powiem Ci tak. Od gdzieś miesiąca dam rozglądam się za czymś nowym za moją plazmę 42 i zrezygnowałem z zakupu nowego Tv. Żaden do tych 3500zl zł nie jest w stanie jej zastąpić. Nawet w rozmiarze 50". Teraz wertuje olx i allegro w poszukiwaniu 50" plazmy, bo dla mnie liczy się przede wszystkim jakość obrazu i skalowanie SD/HD a nie jakieś smarty czy androidy.
Jak zagłębisz się w internet to każdy, nawet najbardziej polecany TV okazuje się wybrakowany. A to nierówne podświetlenje a to brak czerni. A jeśli niż te dwa aspekty są ok to kąty widzenia leżą po całości. I zostaje albo jakiś drogi LED z pełnym podświetleniem i strefami z odpowiednio ogarniętym algorytmem wygaszania i powłoką zwiększająca kąty widzenia albo kulawy OLED w cenie nerki czy tam wątroby.
Zwykła 50g20 za 500-800zl pozamiata każdego ldceka do tych 3-4k PLN. I przeżyje go wielokrotnie.

Niestety nie umiem Ci pomóc. Dziś nie da się kupić dobrego TV. Takie czasy.
 
Ostatnia edycja:

Kurakaodr

Member
Od gdzieś miesiącarozglądam się za czymś nowym za moją plazmę 42 i zrezygnowałem z zakupu nowego Tv.
Jak zagłębisz się w internet to każdy, nawet najbardziej polecany TV okazuje się wybrakowany


Zdecydowanie lepiej dla potencjalnych nabywców nowych odbiorników, będzie nawet nie czytać, tak skrzywionego, pozbawionego autopsji i empiryzmu aspektu związanego z przedmiotowym zagadnieniem segmentu telewizyjnego...

Idąc takim tokiem "myślenia" funboya starych plazm, który zresztą zatrzymał się na tym etapie sprzętu sprzed dekady, to ludzkość nigdy by z jaskiń nie wyszła!
k045.gif


Przestań w każdym wpisie wciskać userom chorą teorię, o wyższości swojej prastarej przecudownej plazmy, nad dzisiejszą techniką użytkową/wizualną odbiorników telewizyjnych.

Nowe telewizory to ty chyba widziałeś jedynie z daleka, i przez szybę, wszystko co piszesz opierasz na tendencyjnej konfabulacji, którą czerpiesz wyłącznie z wpisów internetowych!

A finalnie i tak twoja stara plazma jest najlepsza!


Petru23 napisał:
Niestety nie umiem Ci pomóc.

Niby jak miałbyś pomóc, skoro jesteś "znawcą" teoretykiem, wyuczonym wybiórczo na treściach wyłącznie z internetu...
Do tego "zakochanym" wyłącznie w swojej starej plaźmie...


Petru23 napisał:
Dziś nie da się kupić dobrego TV

Wiemy, wiemy kupujmy jedynie stare plazmy!

smiech-ruchomy-obrazek-0050.gif
 

quongPL

New member
@Kurakaodr - Rozumiem Twój wpis. Czy jednak w kontrofensywie do słów Petru23 i tego co piszesz jesteś w stanie przedstawić mi jakieś propozycje, które mógłbym uznać za pomocne? Będę niezmiernie wdzięczny.
 

Petru23

Banned
Zdecydowanie lepiej dla potencjalnych nabywców nowych odbiorników, będzie nawet nie czytać, tak skrzywionego, pozbawionego autopsji i empiryzmu aspektu związanego z przedmiotowym zagadnieniem segmentu telewizyjnego...

Idąc takim tokiem "myślenia" funboya starych plazm, który zresztą zatrzymał się na tym etapie sprzętu sprzed dekady, to ludzkość nigdy by z jaskiń nie wyszła!
k045.gif


Przestań w każdym wpisie wciskać userom chorą teorię, o wyższości swojej prastarej przecudownej plazmy, nad dzisiejszą techniką użytkową/wizualną odbiorników telewizyjnych.

Nowe telewizory to ty chyba widziałeś jedynie z daleka, i przez szybę, wszystko co piszesz opierasz na tendencyjnej konfabulacji, którą czerpiesz wyłącznie z wpisów internetowych!

A finalnie i tak twoja stara plazma jest najlepsza!




Niby jak miałbyś pomóc, skoro jesteś "znawcą" teoretykiem, wyuczonym wybiórczo na treściach wyłącznie z internetu...
Do tego "zakochanym" wyłącznie w swojej starej plaźmie...




Wiemy, wiemy kupujmy jedynie stare plazmy!

smiech-ruchomy-obrazek-0050.gif

Rozumiem, że nie zgadzasz się z moim przekonaniem, ale nie rozumiem Twojego zachowania. Jak jakiś obrażony gówniarz krzyczysz po forum, walisz wielkie litery bez żadnego konkretu. Masz problem z powstrzymaniem się od docinek i robiniu z siebie idioty to zgłoś się do jakiegoś lekarza czy coś...
W piaskownicy jak się z kimś nie zgadzasz to wytykasz go palcami wyzywając "głupi, głupi" i sypiesz mu piasek z wiaderka na głowę? Powagi trochę człowieku i odrobine szacunku.
 

omnia

New member
Tego Ci nie udowodnię na 100%, ale seria 8 najpewniej ma lepszy HDR i parametry obrazu. Tak było w roczniku 2019, kiedy w ogóle pojawił się pomysł na serię Performance (wtedy to były odpowiednio seria 7 - Performance i 6 - ta bez Androida).
 

Petru23

Banned
Tego Ci nie udowodnię na 100%, ale seria 8 najpewniej ma lepszy HDR i parametry obrazu. Tak było w roczniku 2019, kiedy w ogóle pojawił się pomysł na serię Performance (wtedy to były odpowiednio seria 7 - Performance i 6 - ta bez Androida).

Czy serie z andkiem i bez różnią się czymś jeszcze?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spokojnie kupić Oled TV jako jedyne przedłużanie jakości plazmy bezkompromisowe. Tym bardziej , że masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
 

SDman

Banned
Kompromis polega na posiadaniu zasobnego portfela tym większego jak po
np. 3 latach TV nadawać się może do... .
Osobiście testując stwierdziłem, że OLED, OLED`owi nie jest równy i nie mam tutaj na myśli HDR`ów, ilości nitów itp. tylko na co dzień odbieranie programów TV (DVB-T,S,C) czyli jak sobie z nimi poradzi dana marka, model.
Doskonale rozumiem o czym pisze @Petru23, dodam, to wszystko prawda tylko nie wolno zapominać, że dużo osób zakup TV zaczyna od 65" wzwyż i to jest dla nich najważniejsze.
Sam uwielbiam postęp i technologię ale nie jest łatwo zamienić ostatnią generację plazmy jaką była 50ST60, spotęgowane jest to również tym, że nie mieszczę "wielkiego" TV (audio ma pierwszeństwo) oraz świetną jakością mojej TV kablowej, która króluje w 90% oglądania.
@Kurakaodr -zakładam, że jak świeci plazma nigdy nie doświadczyłeś, a to ważna nauka.
 

Petru23

Banned
Kompromis polega na posiadaniu zasobnego portfela tym większego jak po
np. 3 latach TV nadawać się może do... .
Osobiście testując stwierdziłem, że OLED, OLED`owi nie jest równy i nie mam tutaj na myśli HDR`ów, ilości nitów itp. tylko na co dzień odbieranie programów TV (DVB-T,S,C) czyli jak sobie z nimi poradzi dana marka, model.
Doskonale rozumiem o czym pisze @Petru23, dodam, to wszystko prawda tylko nie wolno zapominać, że dużo osób zakup TV zaczyna od 65" wzwyż i to jest dla nich najważniejsze.
Sam uwielbiam postęp i technologię ale nie jest łatwo zamienić ostatnią generację plazmy jaką była 50ST60, spotęgowane jest to również tym, że nie mieszczę "wielkiego" TV (audio ma pierwszeństwo) oraz świetną jakością mojej TV kablowej, która króluje w 90% oglądania.
@Kurakaodr -zakładam, że jak świeci plazma nigdy nie doświadczyłeś, a to ważna nauka.

Dziękuję ;)

I co ważne - jak świeci dobra plazma
 
Ostatnia edycja:
Do góry