Telewizor do 3000zł

serwo

New member
Witam chciałbym kopic telewizor tylko zastanawiam się czy plazmę czy LCD mój budżet to 3000zł.
Pokój 3,40m na 5,20m telewizor będzie oglądany z odległości 2,8m i będzie wisiał bokiem do okna, które jest na stronie wschodniej ale w przyszłości będą żaluzje które będą ograniczały światło, telewizor będzie oglądany pod różnymi kątami bo mam bardzo dużą rogówkę :).
Do telewizora będzie podłączony:
1. dekoder nbox HDTV recorder więc bede oglądał wszystkie programy dostępne na tej platformie,
2. dvd-s557 yamaha z kinem domowym,
3. komputer do oglądania divix(no i tu pytanie w jaki sposób najlepiej podłączyć komputer który ma wyjście DVI).
4. Playstation 3 ale to za kilka miesięcy
Pozdrawiam.

 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam.
Plazma to najlepszy wybor. bardzo wazny argument, tylko w telewizorze plazmowym obraz sd jest najbardziej zblizony do crt. kupilem 32 calowa plazme daewoo bo nie mam miejsca na wiekszy telewizor.ten telewizor zaliczany jest przez wszystkich do trzeciej ligi sprzetu elektronicznego a kolor czarny jest super czarny:) uwazam ze lepsza jest "slaba" plazma od kazdego lcd.
jesli chcesz przeznaczyc 3000 zl to wybor jest tylko jeden plazma panasonic.
jesli w komputerze jest tylko dvi to jesli zastosujesz przejsciowke to nie bedzie dzwieku w telewizorze. dvi przesyla tylko obraz. dzwiek musialbys odtwarzac z komputera lub podlaczyc wyjscie audio z karty dzwiekowej do wzmacniacza.
dvd yamaha nie czyta plikow divx?popularny pioneer dv-300 czyta pliki divx.
jesli chcesz to wypal moj plik testowy na plyte dvd albo cd i sprawdz w sklepie jaki bedzie obraz. tylko nie daj sie przekonac ze warto kupic lcd:)
http://www.sendspace.com/file/m0oqmv
ten plik czyta popularna manta lub pioneer dv-300, nowe modele pioneera nie czytaja tego pliku.

 
Ostatnia edycja:

serwo

New member
digitalus napisał:
dvd yamaha nie czyta plików divx

Dziękuje za odpowiedz. DVD mam yamaha s557 i zrobiłem aktualizacje sterowników i czyta divx.
A jaki konkretnie model plazmy kupić, no i za 3000zł to nie kupie plazmy fulhd i czy plazma hdredy będzie lepsza niż lcd ful hd. I ostatni problem podobno plazmy panasonic pobierają dużo prądu i strasznie słychać wentylator
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
do 3000 zl mozesz kupic plazme panasonic full hd ale tylko przez internet. Panasonic TH-42PY8 P okolo 2700zl.musialbys zajrzec na strone skapiec.pl . chyba ze nie lubisz kupowac przez internet wtedy pozostaje tradycyjny sklep ale ceny beda znacznie wyzsze.
jesli chodzi o duzy pobor pradu to mit. 37 calowa plazma panasonic pobiera 189 Wat. niektore telewizory lcd pobieraja 200wat (42calowe). jesli beda ciemne sceny w czasie ogladania programow to pobor pradu w plazmie bedzie mniejszy.w jednym z tematow byl wykres jaki jest pobor pradu po podlaczeniu profesjonalnego miernika.
jesli chcesz ograniczyc pobor pradu to kup 37 calowa plazme. pobor pradu 189 wat .w tradycyjnych sklepach za okolo 2000zl.
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3801
uwazam ze plazma hdready albo nawet taka jak daewoo:) dpp-32f1 jest lepsza od kazdego lcd. przy dobrym sygnale ,niektore kanaly 16:9 wygladaja prawie tak jak kanaly hd na lcd. taka jest prawda.piekna glebia obrazu, nasycenie kolorow . obraz nie jest plaski jak pocztowka w lcd. kanal n-sport hd lub discovery hd to juz bajka.
kliknij na ten link
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24864&page=6
sa tam zdjecia obrazu z plazmy daewoo, w plazmie panasonic nie bedzie gorszego obrazu tylko powinien byc jeszcze lepszy.
 
Ostatnia edycja:

serwo

New member
digitalus napisał:
do 3000 zl mozesz kupic plazme panasonic full hd ale tylko przez internet. Panasonic TH-42PY8 P okolo 2700zl.musialbys zajrzec na strone skapiec.pl . chyba ze nie lubisz kupowac przez internet wtedy pozostaje tradycyjny sklep ale ceny beda znacznie wyzsze.
jesli chodzi o duzy pobor pradu to mit. 37 calowa plazma panasonic pobiera 189 Wat. niektore telewizory lcd pobieraja 200wat (42calowe). jesli beda ciemne sceny w czasie ogladania programow to pobor pradu w plazmie bedzie mniejszy.w jednym z tematow byl wykres jaki jest pobor pradu po podlaczeniu profesjonalnego miernika.
jesli chcesz ograniczyc pobor pradu to kup 37 calowa plazme. pobor pradu 189 wat .w tradycyjnych sklepach za okolo 2000zl.
uwazam ze plazma hdready albo nawet taka jak daewoo:) dpp-32f1 jest lepsza od kazdego lcd. przy dobrym sygnale ,niektore kanaly 16:9 wygladaja prawie tak jak kanaly hd na lcd. taka jest prawda.piekna glebia obrazu, nasycenie kolorow . obraz nie jest plaski jak pocztowka w lcd. kanal n-sport hd lub discovery hd to juz bajka.
kliknij na ten link
sa tam zdjecia obrazu z plazmy daewoo, w plazmie panasonic nie bedzie gorszego obrazu tylko powinien byc jeszcze lepszy.
Jeszcze raz dziękuje za odpowiedz zdecydowałem się na plazmę tylko teraz mam dylemat jaką, czy 42 cale nie będzie za duża do mojego pokoju (z jakiej odległości powinno się ja oglądać) prosiłbym o podanie od najlepszego do najgorszego z tych telewizorów:
1. Panasonic 42 PV80
2. Panasonic 42 PY80p
3. Panasonic 42 PY8p
4. Panasonic 42 PZ8
5. Panasonic 42 Pz8 nie wiem jak jest różnica między tym a nr.4 chyba jedynie w cenie:)
Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
najlepiej zajrzyj to dzialu panasonic.
wybralbym Panasonic 42 PY80p,ale ten telewizor kosztuje ponad 3000 zl. lub 42 PY8p.Panasonic 42 PZ8 to chyba nie jest telewizor przeznaczony na polski rynek.
 

matiatv

New member
Biez 42 pv 80 ja oglądam z takiej odległości jaką ty masz i jest ok.W obecnej chwili nikt nie nadaje w full hd,a sygnał sd lepiej odbiera plazma z hd ready.Z różnicy dołożysz sobie do PS3.Naprawdę warto:eek:k:
 

serwo

New member
Dzięki wielkie za wypowiedzi zdecydowałem sie na:
th-42py8 który jest dostepny w media markt i bedzie do wziecia za 2574zł to chyba dobra cena?
tylko mam jeszcze jedno pytanie odnośnie sprawdzenia ile telewizor przepracował godzin i jaki najlepiej kopić wieszak na ścianę.
pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
 

serwo

New member
dzieki za wypowiedzi, ostatecznie zostalem szczesliwym posiadaczem panasonic 42py8 tylko w jaki sposob najlepiej go polaczyc z dekoderem n recorder, kinem domowym yamachy?
 

serwo

New member
broda1725 napisał:
N z panasem to najlepiej HDMI a co do kina to za mało szczegółów napisałeś dotyczące tego kina.
oto specyfikacja jakby cos jeszcze bylo potrzebne to dopisze


  • Amplituner RX-V357
  • Amplituner RX-V357 to potężny 5.1 kanałowy system surround o mocy 525W (105W×5DIN) wyposażony w Quad-Field CINEMA DSP oraz wiele inncyh funkcji pozwalających się cieszyć kinem domowym.
  • Cyfrowo/analogowe konwertery 192kHz/24-bit na każdy kanał
  • Potężny (525W - 105W × 5DIN) 5.1 - kanałowy dźwięk surround
  • Analogowe łączenie kanałów
  • Night Listening Mode oraz SILENT CINEMA
  • Zgodność z Dolby Digital/Matrix 6.1 i DTS/Matrix 6.1; dekodowanie Dolby Pro Logic II
  • Quad-Field i Tri-Field CINEMA DSP oraz 14 programów Surround
  • 5-cio zakresowy equalizer graficzny
  • 2 wejścia Component Video i 3 wejścia cyfrowe (stałe i z możliwością przypisania)
  • Wybór Speakera A lub B

    Odtwarzacz DVD-S557
  • S-Video,Composite, Component, Scart-RGB,optyczne i koaksjalne, Progressive Scan, DivX, MP3,JPEG,
  • Jest to płaski odtwarzacz DVD z funkcją progresywnego skanowania, gwarantujący niespotykaną jakość obrazu i dźwięku.
  • Progresywne skanowanie (PAL/NTSC)
  • Konwerter Video C/A 108MHz/12-Bitów dla wysokiej jakości obrazu
  • CD Upsampling
  • Konwerter Audio C/A 192kHz/24-Bitów dla wysokiej jakości dźwięku
  • Kompatybilny z powszechnie używanymi formatami płyt, również takimi jak DVD-RW (z CPRM) nagranymi w formacie VR i dwuwarstwowymi płytami DVD-R
  • Konwersja NTSC/PAL
  • Odtwarzanie plików MP3, JPEG, filmów w formacie DivX i sesji WMA z możliwoścuią nawigacji
  • Odczytywanie płyt z obarzami (jak np. JPEG) z podglądem miniatur
  • Jednoczesne odtwarzanie JPEG/MP3 (pokaz slajdów)

    Głośnik centralny:
  • System - 2-drożny bass-reflex
  • Moc znamionowa - 60W
  • Moc maksymalna - 100W
  • Pasmo przenoszenia - 60-22 000Hz
  • Skuteczność - 84dB
  • Impedancja - 4...8 ohm
  • Wymiary (WxSxG) - 400x145x170
  • Waga - 4,1kg

    Głośniki surround:
  • System - 2-drożny zamknięty
  • Moc znamionowa - 60W
  • Moc maksymalna - 90W
  • Pasmo przenoszenia - 70-20 000Hz
  • Skuteczność - 84dB
  • Impedancja - 4...8 ohm
  • Wymiary (WxSxG) - 230x145x170
  • Waga - 2,4kg

    Kolumny frontowe:
  • System - 2-drożny bass-reflex
  • Moc znamionowa - 80W
  • Moc maksymalna - 180W
  • Pasmo przenoszenia - 40-20 000Hz
  • Skuteczność - 87dB
  • Impedancja - 4...8 ohm
  • Wymiary (WxSxG) - 790x220x236
  • Waga: 9,3kg
  • http://www.megamedia.pl/zestaw-kina-domowego-yamaha-rxv-357-dvd-557-discovery.php
 
Ostatnia edycja:
Do góry