Telewizor do 2600 zł

Epkyrl

New member
Witam!
Telewizor ma być dla moich rodziców, chciałbym coś większego - min. 46 cali. 3D całkowicie zbędne, podobnie jak smart tv i inne podobne dodatki - po prostu nie będą używane. Zastanawiałem się nad plazmą, bo pokój jest dosyć ciemny, ale kolejne firmy porzucające tę technologie i spory apetyt na prąd zniechęciły mnie ostatecznie. Nie chciałbym wydawać więcej niż jest w tytule wątku, bo po prostu nie mam póki co, ale jak będzie ogromna różnica to dozbieram 200 czy 300zł.

1. Odległość od ekranu: 2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Z lewej z tyłu, z tym, że pokój jest bardzo ciemny
3. Jak duży jest pokój: 4mx3m
4. Preferowana technologia: LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor: CRT 24 cale
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy z telewizji, wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem 18-22, w weekendy cały dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światła
9. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa
10. Preferowana wielkość telewizora: 45-48
11. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100% telwizja
12. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: lekko pod kątem (około 15 stopni), ale nie cały czas
13. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
14. Ma mieć 3D: nie
15. Ma stać czy wisieć: Stać
16. Rozdzielczość: FullHD
17. Dvb-t: tak
18. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4h
19. Sugerowana cena: do 2600 zł
 

Epkyrl

New member
To nie jest tak, że smart tv i innych bajerów ma nie być - po prostu w ogóle nie są brane pod uwagę, ale jeśli z nimi jest lepszy telewizor aniżeli bez to nic nie stoi na przeszkodzie, aby go kupić.

Wymienione TV mają natywną matrycę 100 Hz czy tylko 'na papierze'?
Zaintrygował mnie Sharp, 2000 zł a wydaje się być całkiem dobry.
 

jacekcy

New member
Dla Twoich potrzeb najlepszy wybór, to ten Panasonic 42AS650. To naprawdę dobry telewizor. Ma wszystko co potrzebujesz i jeszcze więcej. Dla zwykłego użytkownika da się zauważyć lekko przyciemnione rogi. Jest to widoczne z bardzo bliska. Z odległości 3 metrów już tego nie będzie widać. W sklepach bardzo często ten TV ma w trzech rogach przyklejone nalepki, a czwarty przysłaniają ceną.

Prawdopodobnie dobrym TV będzie też SHARP LC-42LE760E (cena około 1.999,00 zł. w EURO AGD, kiki pewnie ma lepszą cenę) lub SHARP LC-42LE762E (ten ma dodatkowo tuner DBV-S, ale standardowo w MEDIA MARKT cenę 2.299,00 zł., raz w promocji widziałem 2.099,00 zł). Ten SHARP ma jednak prawdopodobnie matrycę z natywnym 50 Hz. Nie doczekałem się testu kikiego, więc wiele więcej Ci nie napiszę. Dla mnie ma bardzo fajny - naturalny obraz.
Ale to moje osobiste odczucie.
 
Ostatnia edycja:

Epkyrl

New member
Mnie też bardzo podoba się ten Panasonic, ale martwi mnie jego rozmiar i obawiam się, że będzie za mały. Jak nie teraz to za kilka lat na pewno chciałoby się minimum te 46 cali. Fajnie by było, gdyby 42AS 600 miał odpowiednik w >46 calach i nie kosztował 3k jak to ma miejsce teraz.
Proszę o jeszcze inne alternatywy, a jeśli nie to wezmę tego Panasia.

PS Ma natywne 100Hz?
Edit: już wiem, że nie.
 

jacekcy

New member
Z matrycą >=46 cali z natywnym 100Hz z firm Panasonic, Sony, Philips w cenie do 3.000,00 zł. na pewno nic nie kupisz.
 

Epkyrl

New member
Dzięki za sprowadzenie na ziemie.

Trzeba będzie wybrać pomiędzy 100 Hz, a 6 calami więcej. To całkowicie subiektywna opinia każdego z was, ale z czystej ciekawości zapytam, co dla was byłoby ważniejsze?

A z niszowych firm, a w miarę sprawdzonych też nie ma szans?
 

jacekcy

New member
TV to matryca oraz elektronika.

Kiedyś poszedłem dla towarzystwa ze znajomym kupować TV. Uważałem, że jestem zbędny, ponieważ on już dokonał wyboru i miał to być LG 42LM640S - model z matrycą o natywnych 100 Hz. Weszliśmy do EURO AGD i obok tego telewizora stał Sony KDL42W655A - model z matrycą o natywnych 50 Hz. Obraz z Soniaka wymiatał LG, który smużył i miał wyblakłą czerń.
Mój kolega pasjonował się LG, więc posiadał ustawienia kalibrujące LG 42LM640S. Odrobinę to pomogło, ale w nieruszanym Soniaku obraz był rewelacyjny: żywe kolory, bez smużenia, czerń bardzo dobra. Nie muszę Ci mówić jak się skończyło. U kumpla stoi KDL42W655A i jest mega zadowolony.

Dam Ci radę: postaw obok siebie TV tej samej marki i rozmiaru z matrycą 50Hz i 100Hz. Jeśli nie jesteś w stanie odróżnić, który jaką ma matrycę, to decyzja jest prosta. Jeśli rozróżnisz i widzisz znaczną różnicę, TO NADAL MASZ CHŁOPIE PROBLEM.
 

Epkyrl

New member
Dzięki za radę, jutro wybiorę się sklepu na przegląd.

A przy okazji co sądzicie o Sharp LC-50LE750V? Widziałem, że w jednym poście @jacekcy polecałeś go.
 
Ostatnia edycja:

Epkyrl

New member
Tak właśnie zamierzam zrobić. Dziękuję za dobrą radę.

50LE752 i 50LE750 różnią się tylko wyposażeniem w DVB-S/S2?
 

jacekcy

New member
Wyjaśniło się na tyle, że jesteście miłośnikami DUŻEGO ekranu.
Jeśli Ty i rodzice jesteście co do tego przekonani, to jest to dobra decyzja, bo wiele osób, którzy kupią mały TV później tego żałują i wzięliby większy.

Czasem jest inaczej: jeśli ktoś ma mały TV kineskopowy i dokonuje wyboru w warunkach sklepowych, przywozi go do domu i stwierdza, że TV jest za duży, choć mieści się na ścianie.

Zatem, uwzględniając finanse i wymagania >=46 cali wybrałbym z następujących:
- Sony KDL-48W605B
- Sharp LC-50LE752
- Toshiba 50L7335DG
Jeśli będą na wyprzedaży SAMSUNGI UE46F6770 lub UE46F6500
(one miały matryce 100Hz) i ich bym nie skreślał.
 

Epkyrl

New member
Edit: pisałem w czasie, gdy @jacekcy dodawał post i go nie widziałem

Niestety, promocji już nie ma (na Sharpa), a jeśli są to albo odbiór osobisty albo cena około 3k, co moim zdaniem jest dużo biorąc pod uwagę, że w kwietniu można go było kupić za 2,5k.

Co z innymi telewizorami z zeszłego roku, znalazłby się jeszcze jakiś godny polecenia?

Po sprawdzeniu najtaniej wychodzi Sony KDL-48W605B (ponad 2,5k). Jutro wybiorę się do sklepu i zobaczę jak zareaguję na różnicę 50/100 Hz i ewentualnie później zamówię tego Sony.
 
Ostatnia edycja:

Epkyrl

New member
Na tym zależy mi najmniej, bo raczej te 'dobrodziejstwa' nie będą nawet używane. No, poza włączaniem ;)

Ważniejszy jest dobry i płynny obraz.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
A tam przypadkiem nie dało się ręcznie ustawić opóźnienia głosu? Moze coś nie tak się stało i jest na max ustawione, bo ja się z tym problemem w tej serii nie spotkałem.
 

Epkyrl

New member
Płynnością, ale czego? Obrazu? Może i tak. Mamy u siebie to coś. Brak synchronizacji obrazu z głosem - bez względu na kanał, sygnał, typ. Głos jest mocno w tyle za obrazem.

Mówisz o konkretnym modelu czy problem ten występuje u wszystkich Sharpów? Jeśli tak to niestety będę musiał ich odrzucić i wtedy zostają mi tylko:
Panasonic 47AS650 2700-3000 zł
Panasonic 47et60 2800 zł
SONY KDL-48W605 2500 zł

Cena nieco większa, ale dozbierałbym, bo nie lubię iść na kompromisy;)

Proszę o wypowiedzi na temat Sharpów, bo co by nie mówić, byłem do jednego z nich już prawie przekonany.
 
Do góry