Telewizor do 2500

Kavalorn

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
12m kw
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
ok. 1,5/2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
czasem bokiem ale nie duży kąt
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
popołudnie/wieczór
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Starutki Sony CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
ogólnie to standard, dobrze byłoby 200hz lub więcej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
cyfrowy
10.Jakie urządzenia ?
praktycznie nic, może potem jakieś kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
maksymalnie z 6 godzin, zazwyczaj koło 4 pewnie
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
filmy akcji, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
nie
16.Preferencje co do marki ?
Samsung
17.Preferencje co do wielkości ?
40" lub większy
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
nic szczególnego
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
2500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
może mieć ale nie musi

Telewizor dla znajomego który prosił o sugestie, przychylam się do prośby i byłbym bardzo wdzięczny za sugestie oraz ewentualnie dlaczego akuratnie polecacie dany model.
Pozdrawiam serdecznie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 42AS650 z matrycą natywną 100 Hz .
A dla niebieskich członków forum masz extra ofertę oraz jeszcze kalibrację gratis i radyjko gratis.
 

Milten1988

New member
Panasonic 42AS650 z matrycą natywną 100 Hz .
A dla niebieskich członków forum masz extra ofertę oraz jeszcze kalibrację gratis i radyjko gratis.
42AS650 jest ze 100Hz matrycą, a 42AS600 z 50Hz ?
W teście: "Panasonic 42AS 600 test - Nie ma już plazm, nie szkodzi nowa seria LCD LED Panasonic powinna zastąpić Twoją starą plazmę." - wyraźnie napisane jest, że ma 50Hz.
Gdzie można uzyskać takie dane ? (chodzi mi o źródło, jakieś dokumentacje - na stronie panasonica nic takiego nie udało mi się znaleźć)
 

prezy

New member
Bez reklam
Żaden producent takiej informacji Tobie ni poda. Daczego? Marketing!.
Za to masz CMR, AMR, MF itp. po 600, 800 a nawet 1000 Hz. Niestety nie są to wartości natywnej matrycy. Możesz to sprawdzić tylko w MS.
Napisz na pw do kikiego jak testował ten tv to z pewnością dostaniesz info od źródła.
 

Milten1988

New member
Żaden producent takiej informacji Tobie ni poda. Daczego? Marketing!.
Za to masz CMR, AMR, MF itp. po 600, 800 a nawet 1000 Hz. Niestety nie są to wartości natywnej matrycy. Możesz to sprawdzić tylko w MS.
Napisz na pw do kikiego jak testował ten tv to z pewnością dostaniesz info od źródła.

Można by stwierdzić, patrząc z drugiej strony, że nie do końca sprawdza się obecny marketing. Przykładem mogą być chociażby użytkownicy tego forum (?). W końcu, gdyby jakiś producent tworzący odbiorniki z matrycą 100Hz, opracował wystarczająco dobry program reklamowo-marketingowy oparty o słowo "natywny", to prawdopodobnie wybił by się ponad konkurencję, pomimo stosunkowo wyższych cen.
Zdaje się, że użytkownicy tego forum interesują się bardziej odbiornikami o natywnym 100Hz, zamiast 50Hz matrycy "wirtualnie" podrasowanej do 400Hz.

Spróbuję wysłać zapytanie do Panasonica ile właściwie mają te TV herców ;)
 

Milten1988

New member
Panasonic AS650 ma natywne 100 Hz - sprawdziłem.

Najwidoczniej tak musi być, bo podawane jest "1200 Hz BLS IFC" i wyraźnie widoczna jest różnica w cenie względem modeli (A400 - AS600)

Odnośnie "100 Hz BL" widocznych w specyfikacji tych tańszych, z Panasonica otrzymałem odpowiedź:

"W przypadku odbiorników 100 Hz BL częstotliwość odświeżania matrycy wynosi 100Hz, natomiast częstotliwość sygnału przechodzącego - 50Hz."

Przykład tej różnicy cenowej: TX-50AS600E - 3200zł (smart, bez 3d), TX-50AS650E - 4000zł (smart+3d), TX-50A400E - 2500zł (bez smart i 3d).

Szkoda, że w tej swojej palecie ofert nie mają telewizora bez smarta i 3d z natywną matrycą 100Hz. Myślę, że wiele osób, która tych funkcji nie potrzebuje, by się na taki właśnie model skusiło. W obecnej ofercie by mieć tę lepszą matrycę, wymuszają również zakup smarta z 3d (co również podnosi wyraźnie cenę). Co ostatecznie w większości przypadków prowadzi do poszukiwania innych, tańszych zamienników (np. Samsung).

:neutral:
 

firekage

New member
Bez reklam
"W przypadku odbiorników 100 Hz BL częstotliwość odświeżania matrycy wynosi 100Hz, natomiast częstotliwość sygnału przechodzącego - 50Hz."

Ta odpowiedź dla mnie jest jakąś bzdurą...Sygnał? Jaki sygnał? Sterujący? Sygnał antenowy? Może...częstotliwość sieci energetycznej, która u nas pracuje na 50Hz? Więc ten telewizor ma panel natywnie 100Hz czy 50Hz? Nadal nie wiadomo...100HZ bl z tego co pamiętam to 100Hz back light scanning więc nie do końca wierzę, że to jest panel natywnie 100Hz skoro droższe odbiorniki, mające natywnie 100Hz panel, mają np. 1200Hz BL...a cena jest znacznie wyższa.
 

Milten1988

New member
Ta odpowiedź dla mnie jest jakąś bzdurą...Sygnał? Jaki sygnał? Sterujący? Sygnał antenowy? Może...częstotliwość sieci energetycznej, która u nas pracuje na 50Hz? Więc ten telewizor ma panel natywnie 100Hz czy 50Hz? Nadal nie wiadomo...100HZ bl z tego co pamiętam to 100Hz back light scanning więc nie do końca wierzę, że to jest panel natywnie 100Hz skoro droższe odbiorniki, mające natywnie 100Hz panel, mają np. 1200Hz BL...a cena jest znacznie wyższa.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Tam gdzie w specyfikacji Panasonica jest napisane "100Hz BL" - masz matrycę 50Hz. Tam gdzie masz 3D i podane 1200Hz jest 100Hz. Proste ?
Ale fakt faktem Pani z Panasonica mogła wyrazić się jaśniej.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Odnośnie "100 Hz BL" widocznych w specyfikacji tych tańszych, z Panasonica otrzymałem odpowiedź:

"W przypadku odbiorników 100 Hz BL częstotliwość odświeżania matrycy wynosi 100Hz, natomiast częstotliwość sygnału przechodzącego - 50Hz."


Inaczej niż słowem "kompromitacja" nie da się opisać zatrudniania tak niekompetentnych osób (studentów?) do informacji o produktach.
 

firekage

New member
Bez reklam
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Tam gdzie w specyfikacji Panasonica jest napisane "100Hz BL" - masz matrycę 50Hz. Tam gdzie masz 3D i podane 1200Hz jest 100Hz. Proste ?
Ale fakt faktem Pani z Panasonica mogła wyrazić się jaśniej.

Wybacz, ale w związku z moją pracą zawodową tekst interpretuję zgodnie z zapisem pisanym, dokładnie tak, jak został napisany. Cytat:

"W przypadku odbiorników 100 Hz BL częstotliwość odświeżania matrycy wynosi 100Hz, natomiast częstotliwość sygnału przechodzącego - 50Hz."
Mój post masz wyżej...tutaj nie kłania się czytanie ze zrozumieniem, a rzetelność, fachowość, jasność podawanego tekstu. Nie udzielono Ci odpowiedzi przez "Mietka z bazaru", który handluje sprzętem RTV...Rzetelnie podana informacja wyglądałaby tak: "telewizory z odświeżaniem 100Hz BL mają matrycę natywnie 50Hz, z przyśpieszeniem elektronicznym do 100Hz" lub tak samo, ale wszędzie mając 100Hz.Zdązyłem przywyknąć do tego, że u nas nikt nie posługuje się jezykiem precyzyjnym.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
To jest jawne kłamstwo, i w Ameryce za takiego maila by mieli całkiem sporo do zapłacenia w sądzie.
Z tego samego powodu toshiba np. nie stosuje dopisku "hz" przy symbolach AMR - gdzieś w europie ktoś ich pozwał że nie można uzyć słowa "hz" jeśli nie dotyczy on jednej zmiany w ciągu sekundy obrazu - dziwne w sumie że innych firm nikt nie oskarżył (lub mają lepszych prawników).
 

firekage

New member
Bez reklam
To jest jawne kłamstwo, i w Ameryce za takiego maila by mieli całkiem sporo do zapłacenia w sądzie.
Z tego samego powodu toshiba np. nie stosuje dopisku "hz" przy symbolach AMR - gdzieś w europie ktoś ich pozwał że nie można uzyć słowa "hz" jeśli nie dotyczy on jednej zmiany w ciągu sekundy obrazu - dziwne w sumie że innych firm nikt nie oskarżył (lub mają lepszych prawników).

Hm, trafe spostrzeżenie - faktycznie patrząc na TV Toshiby tam jest tylko sam "index" - np. 400AMR. Dobre i to ;)
 
Do góry