Telewizor do 2,500zł z 3D

asnozm

New member
Telewizor do 3000zł z 3D

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - ok 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - Na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - Wisieć (opcja stania dodatkowo może być)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - TV wisi na ścianie wschodniej, światło wpada oknem od południa i od wschodu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak telewizora
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3D, multiplayerem na całym ekranie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HDMI / LAN
10.Jakie urządzenia ? Stacjonarka lub TV Orange
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - nie wiem ze 3 - 4 / więcej jako wpięty do kompa
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - chyba matowa ale błyszcząca pewnie jest tańsza
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy i obraz z kompa
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - przeglądarka tak, youtube tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - pewnie tak
16.Preferencje co do marki ? jestem otawarty na propozycje byleby pożył trochę dłużej niż do gwarancji
17.Preferencje co do wielkości ? 45 -50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepski dźwięk, nierównomiernie podświetlona matryca
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami i dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 3000pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3d pasywne - przy aktywnym oczy się męczą i dochodzi ładowanie okularów,
 
Ostatnia edycja:

asnozm

New member
Widziałem w porównywarce że za 3k kupię już 50 55" czy nie lepiej dorzucić do 3k ale to byłby maks z mojej strony. Oczywiście funkcja multiplayer nie jest obowiązkowa :)

Co do ceny towaru na ceneo.pl wszędzie jest za 1800 więc 2300 to trochę dużo jak na ofertę promocyjną ;)
 
Ostatnia edycja:

asnozm

New member
to jest lista z Porównaj ceny z zakładki na hdtv.com.pl

TV LED Sony KDL-55W805
porownywarka.hdtv.com.pl/produkt-telewizory-led/sony-kdl-55w805.html
TV LED Sony KDL-55W807
porownywarka.hdtv.com.pl/produkt-telewizory-led/sony-kdl-55w807.html
TV LED Sony KDL-55W809
porownywarka.hdtv.com.pl/produkt-telewizory-led/sony-kdl-55w809.html

Chociaż to led tv to dla mnie nie ma to znaczenia czy lcd czy led... nie widzę różnicy w sumie oba rodzaje będą dobre z perspektywy człowieka bez telewizora


Chyba technologia 3d nie jest domeną polaków i zainteresowanie jest bardzo niskie skoro nie ma chętnych do dyskusji.. pomijam fakt że ta technologia dla wielu to badziew - choć jak się nie ma co się lubi to się używa co proponują.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Chyba technologia 3d nie jest domeną polaków i zainteresowanie jest bardzo niskie skoro nie ma chętnych do dyskusji.. pomijam fakt że ta technologia dla wielu to badziew - choć jak się nie ma co się lubi to się używa co proponują.

Jeżeli 3D to tylko aktywne. Porównaj na dwóch tv jakość obrazu, tutaj przewagę ma sporą technologia aktywna(oczywiście zakładając filmy z BD tudzież .iso, a nie jakieś sbs czy ou).
W technologii pasywnej nie zobaczysz 3D 1080p.

W aktywnej dochodzi kwestia bólu głowy. Są osoby, które po 1h odczuwają dyskomfort, ja nigdy nie miałem z tym problemu, nawet po kilku h oglądania.

Co do samego wyboru tv to aktualnie ciężki orzech do zgryzienia bo producenci chwilowo wycofali się z 3D więc musisz szukać coś ze starszych modeli.

http://allegro.pl/telewizor-samsung-ue55js8500-ultrahd-smarttv-hit-i6877988759.html#thumb/3
 
Ostatnia edycja:

asnozm

New member
Kiki - hmm to chyba pozostaje mi ten phlips... ale czy nie ma czegoś większego niż 43 cale?

Pakolo - myślę że 3d 1080p nie jest mi aż tak mocno potrzebne. z 3D będę korzystał głównie ja i jak na moje niewygórowane wymagania pasywne wystarczy. Mam wokół siebie osoby z okularami i twierdziły że 3d testowane pasywne lepiej "odbierały" niż aktywne.

Jestem z Lublina i zależałoby mi na tym by telewizor kupić na miejscu niż otrzymać je kurierem i ewentualnie odsyłać. Czy da się coś znaleźć jeszcze w marketach co spełni choć trochę moje oczekiwania? Ewentualnie może jakieś sklepy specjalistyczne ?
 

raf7705

Banned
Jeżeli 3D to tylko aktywne. Porównaj na dwóch tv jakość obrazu, tutaj przewagę ma sporą technologia aktywna(oczywiście zakładając filmy z BD tudzież .iso, a nie jakieś sbs czy ou).
W technologii pasywnej nie zobaczysz 3D 1080p.

W aktywnej dochodzi kwestia bólu głowy. Są osoby, które po 1h odczuwają dyskomfort, ja nigdy nie miałem z tym problemu, nawet po kilku h oglądania.

Co do samego wyboru tv to aktualnie ciężki orzech do zgryzienia bo producenci chwilowo wycofali się z 3D więc musisz szukać coś ze starszych modeli.

http://allegro.pl/telewizor-samsung-ue55js8500-ultrahd-smarttv-hit-i6877988759.html#thumb/3
Zobaczy 1080p, jak kupi LG 4k z pasywnym 3d.
 

asnozm

New member
Zobaczy 1080p, jak kupi LG 4k z pasywnym 3d.

hmm nie oczekuję 1080p w 3d pasywnym przy cenie 2000zł i super jakości przy rozdzielczości 1920 x 1080.

*WAŻNE nie mając telewizora i przy fakcie że dużo nie oczekuję od tego 3d sądze że spełni moje oczekiwania. Tylko co z pozostałymi parametrami telewizora?

3D aktywne nie jest dla mnie ważne a widziałem jedno i drugie.

---
update

Patrząc na fakt że Sharp ma kiepską stronę ,brak info o gwarancji brak modelu na ich stronie zniechęca mnie całkowicie do zakupu
 
Ostatnia edycja:
Do góry