Telewizor do 1500zł, sprecyzowane wymagania.

kyzcjar

New member
Cześć! Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze telewizora. Wydaje mi się że jestem dość wymagający i posiadam nie duży budżet, stąd ciężko mi coś znaleźć w internecie czy sklepie.

Telewizor będę oglądał z odległości 2-2,5m., umieszczony będzie tyłem do światła słonecznego. Wymiary pokoju to 4m x 5m. Wydaje mi się że powinienem się skupić między wyborem przekątnej ekranu między 32 a 42 cali, jednak wszystko zależy od "zaspokojenia" moich wymagać. Wolę lepiej wykonany 32-calowy telewizor niż 42-calowy nie spełniający do końca moich wymagań.

Preferowane marki to oczywiście topowe: Sony, Samsung, LG i opcjonalnie jakieś inne. Stawiam oczywiście na technologię LED, wyświetlany obraz ma być bardzo płynny i ostry.
Przy świetle dziennym będzie oglądana telewizja, kablówka lub odtwarzana muzyka, a wieczorem i w nocy filmy, oczywiście w całkowitej ciemności. Nie zwracam szczególnej uwagi na kąty widzenia, głównie siedzimy na wprost telewizora. Zależy mi na dobry odwzorowaniu kolorów, dobrym kontraście i głębokiej czerni. Preferowana rozdzielczość to oczywiście FullHD. Koniecznym warunkiem jest opcja Smart TV, telewizor ma posiadać wbudowany moduł Wi-Fi. Oczywistymi rzeczami są wejścia takie jak HDMI czy USB. Chciałbym by mój telewizor odtwarzał filmy z pendrive'a, dysku zewnętrznego czy komputera podłączonego przez HDMI. Zależy mi również aby telewizor miał możliwość połączenia się z urządzeniem mobilnym na Androidzie. Wymagam płynnie działającej aplikacji YouTube i przeglądarki która ma poradzić sobie z serwisami do odtwarzania filmów online. Filmy będą oglądane głownie z napisami. Można powiedzieć że jestem w pewnym sensie audiofilem, z tego względu zwracam uwagę na jakość odtwarzana dźwięku, do telewizora nie będą podłączone żadne urządzenia audio. Opcja 3D nie jest konieczna lecz mile mile widziana.

Znalezione opcje: SONY KDL-32W705
LG 42LB650V
Samsung UE40H5500
Philips 40PFH5509
Panasonic TX-42AS600E

Jak wygląda sprawa podanych telewizorów? Czy mają opcje połączenia ze smartfonem? Jakie inne telewizory polecacie?

Nie lada wyzwanie znaleźć coś odpowiadającego mi w tej cenie.

Zapraszam do sprostania wyzwaniu.
Pozdrawiam, Marek.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakość wysoka dźwięku za 1500 zł - nie ma szans.
Najlepiej do tego co napisałeś to - Toshiba 40L5435.
 

jacekcy

New member
Jeśli masz ekstra wymagania dotyczące dźwięku, to powinieneś pomyśleć (oddzielnie) o kinie domowym. Moim zdaniem nawet w TV za kwotę powyżej sugerowanych 1.500,00 zł. raczej nie spełni Twoich wymagań (mam na myśli dźwięk).
 
Do góry