Telewizor do 1400

karol231

New member
Dobry wieczór, szukam telewizora lcd

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 9 mkw.
2. Odległość od ekranu telewizora ? 1,5-2 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4 (2 dzieci).
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? I tak i tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Chciałbym móc go powiesić ale na razie stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Podczas oglądania pokój zaciemniony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Mam sony 21'' kineskopowy dodatkowo 2 panasonic w drugim pokoju plazma.
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Kablówka.
9. Co ma posiadac?
Obowiązkowo: usb, fajnie jakby miał Iplex (na panasoniku mam), wejście min. vga
Fajnie by było: obraz w obrazie (nie jest konieczne ale fajne), hdmi, czytnik kart sd
10. Jakie urządzenia ? Konsola PS3, podpięcie do wzmacniacza.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 2-3 h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Błyszcząca.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? National G., TVN24, czasami film, dla żony babskie jakieś.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie, ale chcialbym mieć w nim iplex fajnie jakby miał wyszukiwarkę youtube.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, żadko od święta.
16. Preferencje co do marki? Panasonic.
17. Preferencje co do wielkości ? 32".
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne przerzucanie programów, kiepskie kąty patrzenia.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczór z wyjątkiem niedzieli, ale ok. 90% w nocy.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Myślę o wydatku do 1400 zł maksymalnie jeśli będzie tańszy się nie obrażę ;).
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie - mam w drugim taki bajer ale nie używam.

Wolałbym uniknąć samsunga mialem do czynienia z kilkoma i w każdym mi coś nie pasowało.
Panasonic, który posiadam (co prawda to jest kwotowo dużo wyższa półka) to dla mnie super sprawa niestety drugiego takiego nie kupię (za mała powierzchnia, za drogi sprzęt).
 

karol231

New member
Te dwa mi się podobają:
Toshiba 32HL933
Sony 32EX340
(bardziej toshiba - na podstawie opisu), ale z tego co rozumiem nie ma tam Iplex a w sumie żonce by na nim zależało).
Czy bardzo by trzeba było do przodu z kaską by był Iplex - teoretycznie rozumiem, że musi mieć wifi lub rj45? Jeśli cena mocno wyższa to pewnie sobie odpuszczę.
Dzięki za rady :smile:

// nie wiem jakie firmy iplex dodają za swego czasu był do panasonic nie wiem czy nie lg czasem
// i jak to jest z tym podświetlaniem ledowym? czy nie traci się na obrazie?
 
Ostatnia edycja:

omot

Member
A co myslisz aby do TOski dokupic dongle z androidem np
od CableTech'a lub cos pokrewnego ?


11145-cabletech-smart-tv-android-dongle---przystawka-do-telewizora-z-systemem-android-4-
 

karol231

New member
Szczerze - nie wiedziałem nawet o takich możlwiościach mógłbyś przybliżyć co dzięki temu można osiągnąć? bo z tego co przeczytałem na szybkiego to można aplikacje na androida uzyskać.
Nie wiedziałem że tak zaawansowane są tv jakie są ceny takich rzeczy?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Te dwa mi się podobają:

(bardziej toshiba - na podstawie opisu), ale z tego co rozumiem nie ma tam Iplex a w sumie żonce by na nim zależało).
Czy bardzo by trzeba było do przodu z kaską by był Iplex - teoretycznie rozumiem, że musi mieć wifi lub rj45? Jeśli cena mocno wyższa to pewnie sobie odpuszczę.
Dzięki za rady :smile:

// nie wiem jakie firmy iplex dodają za swego czasu był do panasonic nie wiem czy nie lg czasem
// i jak to jest z tym podświetlaniem ledowym? czy nie traci się na obrazie?

Jeśli chcesz iplex - to dołóż trochę i bierz
Toshiba 32RL933 - trochę wyższy model od HL, dochodzi tam smart tv oraz nagrywanie na dysk USB.
Iplex będzie tam prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu, a do końca roku będzie także tvn player, ipla itd.
 
Do góry