Telewizor dla rodziców

nikox85

New member
Witam mam zamiar kupić dla rodziców nie drogi telewizor.Prosze o pomoc
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon 5,5m x 3.5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? za ekranem
7.Jaki masz obecnie telewizor ? sony kdl40ex720 ale zabieram go do innego pokoju
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? ma być LEDowy,musi otwierać MKV,Full hd,smart tv (ipla,tvn)znośne kąty,minimum 100hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy polsat,
10.Jakie urządzenia ? -
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 12(+-)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa lub półmat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, bajki, koncerty, sport, przyrodnicze
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? nie mam typu
17.Preferencje co do wielkości ? 32,39,40
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? kąty,płynność ruchu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzień i w nocy
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? jeśli 39,40 cali to 1600zł(+-)a jesli 32 to max 1400zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie koniecznie

Znalazłem ofertę TOSHIBA 40RL938G za 1699zł ale na temat tego tv opinie są podzielone.Proszę o pomoc w wyborze tv.
 

Adek69

New member
jaka cena? rodzice zadowoleni?

tez jestem na kupnie tv dla rodziców
zdecydowałem się na plazmę panasonica tx-42x60
ale widzę, że cena tego philipsa 42" to już poniżej 2000 zł i ma dobre opinie
muszę się jeszcze zastanowić...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak rodzice duzą ogladają telewizjii to Philips jest lepszym wyborem nawet ekonomicznym. Bardzo dobrze skaluje obrazy więc do telewizji jest extra rozwiązaniem.
 

nikox85

New member
Telewizor cena do jakości naprawdę na poziomie,philips się postarał.Tylko brakuje mi opcji żeby z wyjścia na słuchawki zrobić wyjście audio gdzie mogę głośność regulować pilotem.Oczywiście jest regulacja głośności słuchawek ale trzeba wchodzić głębiej w menu aby dać głośniej lub ściszyć.Bo przyciski na pilocie do głośności działają tylko na głośnikach w telewizorze lub na wyjściu cyfrowym.Ale rodzice zadowoleni
 

Adek69

New member
widziałem dzisiaj w sklepie plazmę panasonic tx-42x60 i led philips 42pfl4208, byłem z żoną i bardziej jej się podobał philips (bardziej wyraźny) i chyba wezmę go rodzicom...
jak były wyłączone to panasonic zielony a philips czarniutki :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy kto chce ostrzejszy obraz , bardziej obrysowany, wyraźniejszy zareaguje podobnie. Philips ze swoją jakością skalowania i czernią wywołuje co do jakości obrazu co raz częściej właśnie takie reakcje.
No i nagrodą dodatkową jest ambilight .
 
Do góry