Telewizor dla niezdecydowanego

sz3fu

New member
42 cale + - w dobrej cenie

Witam mam od jakiegoś czasu zajoba na punkcie telewizorów i codziennie przeglądam i czytam "miliony" tematów , w końcu sam już nie wiem co wybrać , na początku miał być to budżet do 2500 max , ale po doczytaniu paru testów wybór padł na philipsa 5008 bo był w " miarę " do 2500 , następnie zagłebiłem się w test panasonica st60 a jeszcze dalej philips 6008 7007 i tam dalej seria . Dodam tylko że jarałem się dotychczas jakością z obrazu panasonica s30e bodajże za niecałe 2300 kupione w erłortv , jakiś rok albo dwa temu , tv dałem w prezencie rodzicom bo im się spalił stary crt
i teraz pytanie jaki ten tv w końcu kupić czy za 3000 -3300 bo po tyle chodzą te modele , czy starczy mi jakiś lg czy tam samsung za 1500-2400 . Dopóki nie wszedłem na forum dopóty myślałem że Philipsy to dno kiła i mogiła bo wszyscy tak twierdzili dookoła , ja znowu mam takie uprzedzenie do lg że robią tani tandetny sprzęt ale jestem z tych osób co nigdy nie miało a mówią , a teraz przybliżę moje oczekiwania :
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 2x3m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2, czasem więcej
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Różnie
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno na wschód
7.Jaki masz obecnie telewizor ? żadnego nie posiadam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? nie chciałbym dopłacać po 200 300 zł żeby ów tv kalibrować bo nie po to wydaje ciężko zarobione pieniądze że dokarmiać pseudo majstrów z usterki
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Różnie HDMI, antena itp
10.Jakie urządzenia ? Komputer, xbox 360
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Sporo
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? lepszą
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? zależy bo jak ja oglądam to discovery i sportowe jak dziewczyna to tlc itp także wszystko powinien odtwarzać :]
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? fajnie jakbym bezpośrednio z tv mógł oglądać tvn player kinomaniak.tv i tego typu strony
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 50%
16.Preferencje co do marki ? obojętne
17.Preferencje co do wielkości ? 42-47?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaby sygnał analogu , szerokie ramki
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200zł ale jak będzie coś o moich oczekiwaniach za 1500 rozważę i taką opcję
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Co będzie lepsze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Panasonic 42ST60
- Sharp 50le650
- Philips 42PFL 6008
- Panasonic 42ET60
 

sz3fu

New member
Philips 40PFL7007K
v
s
Philips 42PFL 6008

w tej samej cenie są teraz który będzie lepszy , i czy ten 7007k ma już 3 stronnne ? ambi ? czy bez żadnej kalibracji obraz jest żyleta ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sprawdź choćby wyposażenie, ale skalowanie, ambilight potrójny, głośniki w podstawie - całość to rewelacja.
 
Do góry