Telewizor 75 cali

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybierzesz jak chcesz Twoja kasa.
Ale TCL i tak wygrywa z tym SOny:
- Dźwiękiem
- Obsługą
- Rozdzielczością
- Czernią
- Input Lagiem
- Pilotem dodatkowym
- kompleksem usługi
- ceną
- jakością !!
 

czarekfr

New member
Witam szukam telewizora 75" do 10000 zł.

Co sądzicie o Samsungu UE75MU6102K (jest w Saturnie z ekspozycji za 8499)
TCL U75C7006 szukam i nigdzie nie widzę w polskich sklepach - może źle szukam?
czy warto dołożyć do Soniego KD 75XE8596?

i druga sprawa ogólnie o androida...
Obecnie mam plazmę Samsunga ps64d8000 i używam tylko wyłącznie kodi.
Telewizja stream fhd - podłączmy mały komputer PC z kartą GT1030.

Mam pytanie czy kodi na androidzie w TV Sony albo TCL przełącza częstotliwość odświeżania (24hz/50hz/60hz) w TV. Na BOXie M8S nie przełączał, i wszystko szło 60hz, nie dało się oglądać.
Czy da się ustawić żeby kodi automatycznie startował po włączeniu tv?
 

czarekfr

New member
No chyba tak było by najlepiej. A w kodi jest ustawione odtwarzanie ostatniego kanału TV po starcie.
Czy da się wgrać listę m3u do telewizora bezpośrednio?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kodi jest tylko aplikacją więc musisz włączyć telewizor i wybrać aplikację.
A jakie wtyczki Kodi masz na myśli ?
 

czarekfr

New member
Do telewizji? Działa bez wtyczek trzeba tylko aktywować simpleiptv (w klientach telewizji), wgrać listę m3u i ustawić epg.
Płacę ok 10 euro za miesiąc za pełną nc+, w jakości nie ma różnicy w stosunku do dekodera nc. Plus tego rozwiązania jest taki, że tv działa też na telefonie, laptopie komputerze w pracy itp...
 

Boryxs

New member
Mam podobny dylemat, ceny troche spadly od tego czasu, zastanawiam sie miedzy 2 modelami, ich ceny obecnie prezentuja sie nastepujaco:

-Samsung UE75MU7002 - 9200zl
-Sony KD-75XE8596 - 10200zl

odleglosc od tv 3,5m.

Ktory z tych 2 bardziej byscie polecali?
 

Boryxs

New member
Reklama sponsorowana czy co?

Zadałem konkretne pytanie, prosze trzymać się tematu. Twoje kryptoreklamy juz sa nachalne i meczace i fama w Internecie juz jest na Twoj temat. Przydałby Ci sie moderator z prawdziwego zdarzenia, poniewaz zamiast pomagac zaczynasz zasmiecac tematy...

czekam na merytoryczne odpowiedzi trzymajace sie zadanegopytania, Dziekuje.
 

barburian

New member
Bez reklam
Panowie to jest forum KIKI-ego więc co ma promować ? Jak to jego forum i jego sklep ? Jak by to był Wasz biznes to co byście promowali konkurencję ?
 

tomaszeklolek

New member
Szkoda ze mimo sprzedazy sprzetu nie jest obiektywny i nie pisze o wadach danych tv tylko wychwala juz najtansze modele jakby mialy obraz idealny pod kazdym wzgledem. Zarobi wiecej ale ma coraz gorsza opinie w internecie i nie tylko.
Kiki jak chcesz zeby to forum bylo na jakims poziomie to badz bardziej profesjonalny. Dodam ze co do modelu tcl c70 to korespondowalem z producentem i dostalem informacje ze sa na matrycy 50hz za wyjatkiem wersji 75" - to producent twierdzi ze jest 100hz chociaz np tu podaja 60hz: https://www.displayspecifications.com/en/model/4e5acdc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca w modelu 75C70 jest 100Hz.
Displayserach się myli ( nie pierwszy raz) więc proszę nie wprowadzać celowo innych w błąd.

Co do jakości modelu - to testowaliśmy i porównywaliśmy z modelem Panasonic EX780 i TCL wygrał zdecydowanie.
Panasonic miał jedynie lepszą paletę barw.

W klasie cenowej jest jeszcze Sony 75XE8596 za 9899 zł
 

Boryxs

New member
Nie chodzi o to, ze nie moze promowac, tylkow jaki sposob? Od tego sa na forum reklamy, banery... a nie spamowac kazdy watek, nawet taki, gdzie pytam sie o dokladnie 2 modele, a odpowiedz jest od czapy.

wracajac do tematu, jak moge sprawdzic jaka matryce ma model: Samsung UE75MU6102K, czy to jest VA i czy 120hz? (pewnie 50, ale nie wiem jak to sprawdzic). I czy w ogole brac ten model pod uwage? niekurywam, ze cena jest zachecajaca 7350zl
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung jest z matrycą 50 Hz, TCL jest od dziś w promocji Olimpijskiej i ma matrycę natywną 100 Hz.
 

Boryxs

New member
Wybor padl na Samsunga UE75MU7002T, wczoraj bawilem sie ustawieniami do 3 w nocy, a dzis zawisl na scianie. Wrazenia bardzo dobre, jestem poki co bardzo zadowolony.

Obraz patrzylem z Netflixa oraz rozne kanaly YouTube. I mimo, ze balem sie rozmiaru, ze bedzie doskwierac pixeloza przy slabszych sygnalach to nic takiego nie ma miejsca.

Materialy fullHD z YouTuba wygladaja bardzo ostro (mowie o dobrych kanalach nagrywanych normalnymi kamerami). Natomiast 4K wyglada w ogole bosko.

Wszystkie filmy na Netflix w fullHD widac super.

Niestety moje lacze pozwala tylko na streaming 2K (YouTube i Netflix), a przy tej rozdzielczosci i tak jest obraz "zyleta", wiec przy 4k musi byc kosmos.

Ogladam TV z odleglosci 3,5-4m.

Zakupilem go w Saturnie w bardzo dobrej cenie 8450zl.

Pani na infolinii mi powiedziala, ze niektore sklepy stacjonarne cene po rabacie technologicznym maja jako cene wyjsciowa, wiec jak sie zamowi na infolinii to rabat nalicza sie ponownie, takze od ceny 9999zl zostal odjety dwukrotnie rabat technologiczny.

Taka uwaga, jakby ktos planowal, warto sprawdzic na infolinii ceny w marketach, taka sytuajca na pewno ma miejsce na Targowku w Warszawie, dotyczy sie to wszystkich produktow nie tylko tego TV.

dokupilem rowniez do TV polecany i chwalony bardzo soundbar Samsung hw-ms650, testowalem i musze powiedziec, ze wszystkie recenzje sa sponsorowane, poniewaz ten soundbar to porazka.

Mialem do poprzedniego TV podloczone glosniki aktywne Microlaby C6 (i to do wyjscia sluchawkowego minijackiem) i graly o niebo lepiej od tego soundbara.

Takze bede go zwracac i raczej isc w strone Microlabow C9 lub Edifierow...


Podsumowujac szperalem od miesiace po roznych forach... i w kategorii 75 cali, w cenie do 10tys bezkonkurencyjny wg mnie jest model Samsung UE75MU7002T do tego w cenie, ktora udalo mi sie znalezc.
 
Do góry