Telewizor 75 cali

drcs

New member
Witam,

Przejrzałem wątki na forum odnośnie telewizora 75 cali w budżecie ok. 10 000 zł i zazwyczaj polecacie TCL - czy któryś z poniższych sprzętów jest godny zainteresowana biorąc pod uwagę odpowiedzi na poniższe 23 pytania?

Sony KDL 75W855C
Sony KD 75XE8596
Samsung UE75MU6102K
Samsung UE75MU7002T
LG 75UH780V

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 36m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - Pod lekkim kątem (planowo telewizor będzie lekko odchylony na stelażu)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Bezpośrednio nie pada na telewizor, świeci z prawej do godziny 12, następnie vis-a-vis ekranu.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Obecnie w tym pomieszczeniu brak telewizora, w starym mieszkaniu jakiś Samsung UE 55 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobre kolory, obraz niezacinający się (oglądam F1 i piłkę nożną, i widziałem nie raz problemy w wyświetlaniem szybko poruszających się obiektów). Mile widziane 4k (telewizor będzie wymieniany dopiero za jakiś czasu, a 4k do tego czasu pewnie będzie standardem).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nc+, laptop (Netflix)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Kino lub soundbar (nie wiem aktualnie jak obejść problem dźwięku z kina puszczając film z latopa), dekoder, laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Sporadycznie (TVN player lub jakaś inna aplikacja)
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Każda oprócz TCL
17. Preferencje co do wielkości? 70-75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zacinający się obraz, nienaturalne kolory
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami ja, rano dzieciak bajki.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 10000 - 12000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? 5-7 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Sporadycznie
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? 3D nie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Klasie tej i nawet nie licząc cena do jakości - TCL jest najlepszym rozwiązaniem:
- 4K
- 100Hz
- HDR
- VP9
- MxPlayer
- Kodi
- Głośniki JBLa
- Obsługa głosowa
- Extra kontrast i czerń
Cena 9999 zł z kalibracją, dostawą , montażem i uchwytem.

Sony masz za 11.500 zł
LG 75UJ675 za 10.999 zł
 

klonxxx

Banned
Niestety ale TCL ma również kilka problemów z oprogramowaniem,które skutecznie psują przyjemność z użytkowania nowego TV.

Z podanych dwa poniższe są produktami najbardziej dopracowanymi w swojej klasie cenowej :
Sony KD 75XE8596
Samsung UE75MU7002T
 

klonxxx

Banned
Na przykład te z poniższego cytatu użytkownika :

"Witam. Posiadam TV 75c70 i mimo kilku irytujących w nim rzeczy ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Rzeczy które irytują to:
1. Po uruchomieniu TV za każdym razem pokazuje się komunikat: "Interfejs CI: CONAX CAS7 CAM" - karta z multimedii
2. Kanały bardzo się wolno się zmieniają zmiana programu trwa ok 4-5 sekund.
3. Często po zmianie kanały mam komunikat "kodowany kanał" i dopiero po kilku sekundach program się pojawia.
4. Trzaski podczas słuchania niskich tonów, mówię o dźwięku z amplitunera połączonego kablem optycznym z tv.
5. Obraz czasami smuży, ale głównie na "statycznym obrazie" czyli np tło w kodi, podczas oglądania filmów jest to nie zauważalne.
Są to dla mnie irytujące rzeczy, które mam nadzieję w najbliższej przyszłości poprawią.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Niestety ale TCL ma również kilka problemów z oprogramowaniem,które skutecznie psują przyjemność z użytkowania nowego TV.

Z podanych dwa poniższe są produktami najbardziej dopracowanymi w swojej klasie cenowej :
Sony KD 75XE8596
Samsung UE75MU7002T

Bierz SONY, powalcz o cenę i kupuj to bardzo dobry TV .
Ostatnio były w Saturnie za 10500
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są w tej chwili extra ceny na 75":
- SOny 75XE8596 za 11500 zł
- TCL 75c70 za 9999 zł z pakietem
- LG 76 SJ955 za 15999 zł
- Philips 75PUS7101 za 11999 zł
- LG 75UJ675 za 10999 zł
 

makus3

Member
Tez myslalem o sony ake odstrasza mnie android pilot ze trzeba dobrze wycelowac zeby zalapal problemy zeby podlaczyc glosniki 5.1 i w sporcie sony kiepsko czasami pilka potrafi zniknac :-/ mu7002 bardzo ladnie odbiera tizen spoko chodzi bedziesz zadowolony
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W TCL piłka nie znika, Płynność 100Hz, Pilot głosowy w komplecie, ANdroid 6,0 z zapasem pamięci i nie trzeba celować. Ilość aplikacji kilka tysięcy i rośnie.
Kontrast i czerń też lepsza, a dźwięk JBLa.
 

drcs

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

A jaki uchwyt na ścianę polecacie dla telewizora 75"? Zależy mi aby był jak najbliżej ściany przy odchyleniu poziomym o pare stopni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu musisz sprawdzić rozstaw śrub i wagę bo nie pamiętam.
Waga ma znaczenie.
A jaki model wybrałeś ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Fullhd przecież się nie produkuje.
Sony ma mniej niż TCL a jest droższy.
TCL ma tytuł najlepszego telewizora w Europie w klasie cena do jakości.
Tańszego nie kupisz w tej klasie możliwości.
A kupowanie i tak 75" Fullhd to strata kasy.
 
Do góry