telewizor 65 cali do 8.000zł

andrix

New member
witam,
proszę o radę jaki tv wybrać do salonu.
Budżet -- > do 8.000 zł
przekątna ekranu --- > 65 cali

czy Samsung 65f6400 będzie dobrym wyborem ?

dopytam jeszcze o tv do sypialni, w Media Markt polecali:
TV SONY KDL-46R470
 
Ostatnia edycja:

Mixmich

New member
Samsung jest na prawdę ok i w tej cenie z LEDów konkurencji nie ma w tym rozmiarze. Ale jeżeli ogladasz głównie wieczorem lub w ciemniejszym pomieszczeniu najlepszym wyborem będzie panasonic 65ST60
 

andrix

New member
Panowie teraz uprzejme zapytanie, byłem dzisiaj w Media i kupiłem 2 telewizory.

do sypialni:
Panasonic TX L50ET60E

do salonu:
Samsung 65f6400

mój poprzedni tv to:
Toshiba 47 ZV 635D

kupiłem odrazu trójnik by podłączyć pod 3 telewizory jednocześnie ten sam sygnał analogowy.

Moje zdziwienie jest dość duże, ponieważ mój stary LCD TOSHIBY ma najwyraźniejszy obraz, widać np. pory na twarzy w zbliżeniu ( Toshiba), panasonic radzi z tym sobie nieco słabiej a samsung ->katastrofa.
Najgorzej radzi sobie samsung, któremu kompletnie brakuje ostrości, na drugim miejscu stawiam Panasonica.
Oglądając np. polsat jednocześnie na 3 tv, widać po samym logo polsatu, że w samsungu się rozmywa obraz, panasonic jako tako, a lcd jest w miarę ostry.

Teraz mam prośbę, bowiem korzystałem kilka lat temu z rad tego forum i kupiłem Toshibę, z której do dzisiaj jestem zadowolony.
Absolutnie mnie nie zadowala samsung z tego modelu, panasonic jeszcze jako tako mogę zaakceptować.

co byście mi doradzili, bowiem mam możliwość zwrotu tego bądź tych tv, a na pewno obraz z samsunga mi nie odpowiada.

jestem już w stanie coś dopłacić by mieć lepszy obraz, na co tym razem postawić, który tv kupić.

chyba, że owa ostrość obrazu wynika z ustawień tv i jestem np. w błedzie.

z góry dzięki za pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
Może różnica wynika z wielkości
Na 65 najgorzej
na 50 trochę lepiej
na 47 najlepiej

Napisałeś:

kupiłem odrazu trójnik by podłączyć pod 3 telewizory jednocześnie ten sam sygnał analogowy.

Masakra trochę 1 sygnał analogowy na 3 TV... czy choć jest ze wzmacniaczem ten 3jnik?
 

andrix

New member
najwięcej oglądam tv analogowej, stąd test na tym sygnale, kupiłem zwykły trójnik, ale jakość w odbiorze od razu rzuca się w oko, 65 cali samsung słabo sobie radzi z ostrością, obraz jest jakby lekko rozmyty, czy to kwestia ustawień, czy też tv sobie nie radzi poprostu ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po pierwsze
Tdx - ma rację.
Podzieliłeś sygnał na trzy telewizory, dlatego zawsze będzie MASAKRA.
Przy Twoim obecnym ustawieniu potrzebujesz wzmacniacz sygnału.

Po drugie. Miałeś dobry telewizor i dostałeś w ofercie modele które polepszą Twoją jakość. Olałeś poradę i kupiłeś dobre modele ale nie dla Ciebie !!!

Miałeś telewizor LCD który dobrze obrabiał sygnał cyfrowy i byłeś przyzwyczajony do ostrości i wyrazistości. Sharp który dostałeś w ofercie w tej klasie robi to rewelacyjnie.
Więc jak mówił Pawlak "przyjdzie przywyknąć ".
Ale najpierw wzmacniacz sygnału, sprawdź jakie masz kable, odsuń się ciut dalej i daj znać jak wyszło.
 

andrix

New member
Byłem właśnie w MM,
okazuje się, że sygnał jaki odbieram to cyfrowy, zakupiłem dodatkowo wzmacniacz sygnału antenowego i wieczorem podepnę pod niego 3 tv.

po rozmowie z Panem z Media, stwierdził, iż każdy LED tej wielkości (65 cali) będzie miał przy tym sygnale obraz mniej wyraźny, a mój poczciwy LCD Toshiby ma lepszy obraz bo jest po prostu mniejszy.

Pan zaproponował mi wymianę na plazmę Samsung PS64F8500.

Mogę ten tv wziąć jutro jako dodatkowy i testować 4 tv jednocześnie.

Plazmy mają jednak nieco ciemniejszy obraz, a w salonie są 2 duże okna.


Proszę jeszcze o radę na który model konkretnie postawić.
 

Tygrysekk

New member
Gdybym był na Twoim miejscu zostawiłbym Panasonica ET60 w sypialni a do salonu wziąłbym tak jak radzili poprzednicy Panasonica 65ST60
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do sypialni lepszy jest 50ST60.
Do Salonu liczą kasę - 65ST60 Panasonic.
Ale na podzielony sygnał nie obejdzie się bez wzmacniacza.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Byłem właśnie w MM,
okazuje się, że sygnał jaki odbieram to cyfrowy, zakupiłem dodatkowo wzmacniacz sygnału antenowego i wieczorem podepnę pod niego 3 tv.

po rozmowie z Panem z Media, stwierdził, iż każdy LED tej wielkości (65 cali) będzie miał przy tym sygnale obraz mniej wyraźny, a mój poczciwy LCD Toshiby ma lepszy obraz bo jest po prostu mniejszy.

Pan zaproponował mi wymianę na plazmę Samsung PS64F8500.

Mogę ten tv wziąć jutro jako dodatkowy i testować 4 tv jednocześnie.

Plazmy mają jednak nieco ciemniejszy obraz, a w salonie są 2 duże okna.


Proszę jeszcze o radę na który model konkretnie postawić.
F8500 Samsunga jest naprawdę ok, ale bez dopłaty miałbyś go dostać? Bo normalnie jego cena to raczej w okolicach 11tyś zł.
 

andrix

New member
za led 65f6400 zapłaciłem 8.000
plazma Samsunga 10,500, więc doplata 2500 jeśli warto dopłacić i jest on lepszy od Panasonica P65ST60E to mogę to zrobić.
pytanie czy jest sens ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz sterowanie głosem i machanie rękoma to warto.
Jeśli nie to licząc cenę do jakości zostałbym przy Panasonic 65ST60.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Fajny temat.
Koledzy którzy mają praktykę, od trzech stron radzą Ci co masz kupić, a Ty z uporem wybierzasz inne modele i pytasz czy warto:)
Skoro wiesz lepiej to po co pytasz?
 

andrix

New member
Początkowo tak było, teraz już zakupię co radzicie i nic więcej nie kombinuję, stawiam na plazmę Panasonic bądź Samsung, zobaczę je jeszcze na żywo w sklepie i coś między nimi.
Dam z pewnością znać, czy sprostał moim oczekiwaniom,
 

andrix

New member
powróciłem właśnie z media.
Nie chcę was szanowni koledzy męczyć już tym tematem, ale wybór tv z tego co widzę nie jest taki łatwy i nie jest to zakup na rok:)
więc proszę o wyrozumiałość.

a teraz do rzeczy.

godzina spędzona na oglądaniu sprzętów,
zaproponowano mi następujący model:
SONY KDL65 W855A cena 12,999 po zniżce

pozostaje jeszcze kwestia Panasonica, którego nie mieli w tym wymiarze i które ponoć się już kończą model 65ST60.

Czy ten powyższy model sony sprosta moim oczekiwaniom ?
jutro go mogę wziąć na 14 dni na próbę i pewnie tak zrobię, ale też chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.
 
Do góry