Telewizor 65-75 cali. Pomoc w zakupie

walderama28

New member
Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 28m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? centralnie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? nie zdecydowałem się jeszcze
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nieistotne- sa rolety zewnętrzne
7. Jaki masz obecnie telewizor ? samsung, plazma 42 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart/ netflix/
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, ) netflix , xbox one , youtube , trochę kanałów sportowych
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? od poniedziałku do ptk 2,3 h max , w soboty, niedziele koło 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? SERIALE NETFLIX w wiekszości z napisami
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tylko youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? około 3 h tygodniowo
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? seanse raczej wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? 65/75
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7 - 11 k

Hej. Z racji tego że urządzam swoje nowe mieszkanie, planuję zakup nowego tv. Moja stara 12 letnia plazma chociaż dalej śmiga w miarę ok zostanie przeniesiona do sypialni bo szkoda mi jej wyrzucać i potrzebuje kupić coś nowego. Do zakupu przygotowywałem się prawię pół roku i ślędze większość wątków na tym forum. Generalnie byłem utwierdzony w tym , że poczekam do chwili aż sony xg9505 spadnie do kwoty 11 k ale gdy to się właśnie stało zastanawiam się czy nie kupić modelu 65 calowego , który poszedł w dół na 6300 a resztę zainwestować w porządny soundbar. To aż 4700 zł różnicy w 10 calach i nie wiem czy warto tyle dopłacać. Większość rzeczy którę będę oglądać to filmy i seriale z napisami z różnych platform streamingowych typu netflix, amazon, apple, xbo go dlatego też telewizory oled odpadają na dzień dzisiejszy jak narazie. Spodobał mi się tez samsung 75 cali q70 który jest tańszy o jakieś 1,5 k od 75 sony . No i zajefajnie spadła cena na sony 9005. Generalnie totalny mentlik w głowie a czasu coraz mniej bo chciałbym telewizor kupić w ptk, bo to będzie pewnie ostatnia okazja w tym roku żeby coś zaoszczędzić.
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Dla Twoich potrzeb zdecydowanie najlepsza opcją byłby OLED 65 cali. Za najlepszy wybór uważam LG 65C9. Starczy jeszcze na dobry soundbar. No chyba, że zaszalejesz i kupisz PHILIPS-a 65OLED934.

Z LCD najlepszym do Twoich celów byłby SONY. Może 75XF9005 lub 65XF9005. Model XG9505 nie jest lepszy pod kątem obrazu. Ma jedynie trochę lepsze oprogramowanie.
 

walderama28

New member
Rozważałem początkowo kupno Oledu, w sumie to był dla mnie 1 wybór gdy postanowiłem, że pod koniec roku będę kupował telewizor. Ale wgłębiając się w lekturę tematu doszedłem do wniosku , że nie ma sensu. U mnie procentowo wygląda to tak, że 3/4 czasu to czas poświęcany na seriale i filmy z napisami. Na ratings jest wyraźnie powiedziane , że generalnie napisy to tak jak elementy statyczne typu pasek informacyjny, może nie dewastują one tv w takim stopniu jak paski ale także mogą powodowac wypalenia. I na paru forach zdjęcia po wypaleniach od napisów znalazłem. Generalnie nie chcę z telewizorem obchodzić się jak z jajkiem i martwić się że takie coś może przydażyć się także mi. Na telewizor trochę czasu zbierałem i gdyby po roku czy 2 takowe wypalenia się pojawiły chyba szlak by mnie trafił.
 

barburian

New member
Bez reklam
Witaj, z TV 75 Cali poczekaj na Wyprzedaże na koniec tygodnia
Patrz na Samsunga 75Q85R / 75Q90R oraz SONY 75XF9005 i Sony
75XG95 lepszych TV LED nie ma w 75 calach, lub OLED 65 cali jeszcze, ale zawsze 75 cali lepsze :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Więc bym zaszalał i sięgał po 65Oled 934.
Masz taką ofertę jaką podałem w programie .
Dla Twoich potrzeb masz efekt - wow !!
 
Do góry