Telewizor 55cali około 7000

thorgelow

New member
Witam. Mam problem z wyborem telewizora. Podobają mi się trzy modele: LG 55La860, Panasonic 55DT60e oraz Sony KDL 55W905. Zależy mi glownie na jakości obrazu 2d (telewizja nc+ oraz filmy w jakosci full hd) GŁÓWNIE SPORT (nie wiem na jakie parametry należy głównie zwrócić uwagę, ale zależy mi aby obraz się nie rozmazywał gdy np piłkarz biegnie po boisku).

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 60m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 do 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać (z opcją zawieszenia w przyszłości)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna mam od południowej strony.Na tv bedą padać od lewej, sa rolety (nigdy nie bylo problemu z tym ze słonce uniemozliwialo ogladanie)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? glownie chodzi o jakosc obrazu. z tego co wiem to wszystkie 3 modele posiadaja podobne "bajery" (podoba mi sie pomysł LG z pilotem)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+ , odtwarzacz blue ray, komputer przez hdmi
10.Jakie urządzenia ? zestaw audio 5.1 (wzmacniacz + kolumny), router internetowy, pendrive
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport!!! oraz filmy,seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? chcialbym moc odtwarzac filmiki z yt, przegladac internet ect
15.Czy zamierzasz grać w gry - sporadycznie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Rozmazany obraz lub brak ladnych kontur. najczesciej widzialne przy sporcie (ciezko odczytac co ma napisane na koszulce)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? roznie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 7000
21.Czy telewizor ma mieć 3D?raczej w tej kwocie kazdy tv ma 3d (raczej powinien miec)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi Ci głównie o jakość obrazu, to najlepszym wyborem będzie albo Quatrron od Sharpa, albo plazma Panasonica.
 

thorgelow

New member
Właśnie czytałem o nich na forum i faktycznie jakość obrazu maja świetną. Jednak wydaje mi sie, ze porownujac tylko te 2 modele sharp wypada lepiej. Szkoda tylko, ze nie ma 55 calowego modelu, bo 60tka kosztuje juz okolo 8000
 

thorgelow

New member
Acha i jeszcze jedno. Lg i Panasonic maja teraz promocję, ze do tv dostaje się gratis tablet. Nie orientujecie sie czy do Sharpa tez jest podobna przedswiateczna promocja?
 
Do góry