Telewizor 55" lub większy do 4500zł

Raminad

New member
Cześć,

Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze telewizora 55" lub większego do 4500zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? 4x3 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Zazwyczaj naprzeciwko
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Telewizor bokiem do okien, możliwość dobrego zaciemnienia pomieszczenia (rolety)
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 42LM640S
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą jakość obrazu, dobry upscaling i interpolację klatek, relatywnie szybko działające menu, najlepiej jak najniższy input lag, w miarę dobrze działający SmartTV (ze szczególnym uwzględnieniem DLNA)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Naziemna telewizja cyfrowa, PC, PS3
10. Jakie urządzenia? PC, PS3, w przyszłości PS4 i amplituner
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Różnego rodzaju filmy i newsy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Do telewizora będzie na stałe podłączony PC, więc raczej nie, jednak YouTube i aplikacjami VOD nie pogardzę.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 80% gry, 10% filmy, 10% telewizja
16. Preferencje co do marki? Raczej nie lubię Samsunga, ale pewnie będę musiał go wziąć pod uwagę
17. Preferencje co do wielkości? 55"-60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Clouding, banding, wyblakłe kolory, słaba czerń, niska responsywność menu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczór 70%, dzień 30%
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4500zł (oczywiście lepiej, żeby było taniej)
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Tak, preferuję aktywne (mam obecnie LG z pasywnym i denerwuje mnie niska jakość obrazu spowodowana redukcją rozdzielczości pionowej o połowę)

Z góry dzięki za pomoc. :)
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli aż tak dużo rzeczy Cie denerwuje, sugerował bym podbić budżet. Bezpieczną granicą będzie ~7000zł.
 

Raminad

New member
Podbicie budżetu nie wchodzi w grę. :) Jestem świadom, że w tej cenie wspomniane przeze mnie wady będą występować. Chodzi mi bardziej o to, by występowały one w relatywnie jak najmniejszym stopniu jak na tę półkę cenową.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Yhm, Panasonic będzie fajnym wyborem.
Ja bym tutaj dodał jeszcze
Sharp 60LE752
Toshiba 58L7365
Oba z 3d aktywnym. Będą mieć lepszą czerń niż Panasonic, no i aktywne 3d.
Obydwa są także zdecydowanie mniej podatne na banding.
 

Raminad

New member
Dzięki za pomoc. Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Zastanawiam się jeszcze nad Sony KDL-50W829B (wydaje mi się, że do tej odległości starczy w sumie też 50 cali, jeśli dzięki temu w tej cenie osiągnę lepszą jakość obrazu). Tak jeszcze z innej beczki. W związku z tym, że za telewizorem będzie ściana gipsowa, której wytrzymałości nie jestem pewien, to kupiłem coś takiego:

Szafka RTV VARDE czarne szkło | JYSK

Teraz pytanie - czy taka szafka z uchwytem według was nada się do telewizora 50-60", który waży prawie 30kg? Czy raczej powinienem się przygotować na odkręcanie tego uchwytu i przykręcenie w jego miejsce czegoś porządniejszego?
 
Ostatnia edycja:

Raminad

New member
Chyba zdecyduję się na tę Toshibę jednak. Z tego co wyczytałem, to zarówno Panasonic L55ET60 jak i Sharp 60LE752 mają duży input lag przekraczający 60ms. W związku z tym, że telewizor będzie wykorzystywany głównie do grania, to takie opóźnienie jest dla mnie ogromną wadą. Toshiba ma input lag na poziomie 35ms, dlatego wydaje mi się, że do moich zastosowań będzie lepsza.
 

Raminad

New member
Prawie już dzisiaj kupiłem Toshibę 58L7365DG, jednak stwierdziłem, że jeszcze muszę się zastanowić nad Samsungiem 55F6800. Czy nie byłby on lepszy od tej Toshiby, biorąc pod uwagę moje główne zastosowania, czyli gry (w tym gry 3D z PC)? Jak jest z input lagiem, bo nie ma za dużo informacji na ten temat (z tego co wiem to model 55F6500 ma tak jak Toshiba około 30-40ms, więc z tym modelem powinno być podobnie). Który z tych TV ma mniejszy clouding i lepsze 3D? Za Toshibą przemawia rozmiar o 3" większy i niższa cena. Z kolei Samsung ma ponoć lepszą jakość obrazu no i oczywiście SmartTV. Czy jest sens dopłacać do tego Samsunga? A może zaczekać na wysyp modeli na 2014 rok? Będę bardzo wdzięczny za opinie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Input lag taki sam jak na F6500 tj. 33ms.
Clouding podobny - czyli zależy od danej sztuki. 3D takie same, tyle samo okularów 3d.
Obraz na korzyść toshiby - R+ czy kalibracja fabryczna na dużo wyższym poziomie - Samsung świeci poprawnie kolorystycznie dopiero po profesjonalnej kalibracji.
Szybciej już bym poczekał na coś z 2014roku, bo niektóre serie się zapowiadają naprawdę świetnie - AS700 Panasonica, czy Full Led Toshiby L74.
 

boxster

Member
@Raminad
Nie wiem czy czytałeś reckę ET60, ale cyt.:
"Prawdziwe kino - załapało się na Zerowy Input lag. Brawo, brawo, brawo !!!
Jak dla mnie ten tv nadaje się do gier i to bardzo.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
@Raminad
Nie wiem czy czytałeś reckę ET60, ale cyt.:
"Prawdziwe kino - załapało się na Zerowy Input lag. Brawo, brawo, brawo !!!
Jak dla mnie ten tv nadaje się do gier i to bardzo.

Każdy rozmiar ma inny input lag - bo w to często są różne typy matryc.
Natomiast metoda Kikiego z porównywalniem z monitorem kineskopowym - nie jest ona w żaden sposób zgodna z prawdą.
W nowych testach Kiki będzie używać profesjonalnego miernika do zbadania input lagu, który stosują zagraniczne portale.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
@boxter - tutaj także masz porównywalnie monitorów, a nie test zrobiony bezpośrednio na złączu - a tylko taki pokazuje input lag - różnica pomiędzy monitorami podaje jakąś wartość, ale szansa na to że to input lag jest znikoma.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
SONY jest bardzo dobrym wyborem jednak jeśli chcesz większy to pomyślałbym jeszcze nad SHARP 60LE652 lub 60LE752.

Pozdrawiam
 
Do góry