Telewizor 55" do 3500 zł

Soczi

New member
Witam.
Po dłuższym przeglądaniu forum w poradzie co do kupna TV postanowiłem się zarejestrować by zaczerpnąć rady ekspertów.
Sprawa wygląda tak, że wprowadzam się do mieszkania w którym jest TV 42" i nie posiada nawet USB... Postanowiłem więc zainwestować i kupić coś coś idealnie wpasowałoby się w ścianę. Miejsce wygląda tak, że TV wisi pomiędzy oknem, a drzwiami balkonowymi. Szerokość ściany ma dokładnie 142 cm, więc 55" pasowałoby idealnie, a 58" może okazać się za szeroki. Rozumiem, że lepiej by było kupić 50", bo będzie miało lepsze parametry, ale z doświadczenia wiem, że każdy ze znajomych kto kupuje TV (KAŻDY!) prędzej czy później rzuca magiczne 'aaaa mogłem kupić większy, bo by się zmieścił, a ten wcale nie jest taki duży). Dlatego chcę kupić coś co będzie pasowało na szerokość.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, ale również również pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? TV będzie wisiał na zachodniej ścianie - po prawej i lewej stronie są okna, ale to nie problem bo są również rolety zewnętrzne
7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak, na co dzień korzystam z monitora
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? SmartTV, WiFi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Prawdopodobnie kablówka, ale głównie filmy z nośników zewnętrznych
10 Jakie urządzenia?
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4 h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale czasami sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Raczej nie, a jeśli tak to bardzo sporadycznie
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? Bardziej 55" niż 50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Smużenie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Najczęściej wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Prawdopodobnie będę korzystał często


Na chwilę obecną jestem prawie zdecydowany na zakup PANASONIC TX-55DXU601E tylko obawiam się tych nieszczęsnych 50 Hz. W sklepie widziałem na nim tylko obraz 4K, który mnie zachwycił, ale był on przygotowany przez Panasonica, więc może nie do końca oddaje jego charakter. Może znajdzie się ktoś kto ten telewizor posiada i wyda opinię czy jest wart on swojej ceny (3300).
Nie chcę się też zbytnio napalać, bo wolę taki zakup dokładniej przemyśleć i doczytać niż później kilka lat pluć sobie w brodę. Zastanawiam się też czy się oby nie wstrzymać (miesiąc-dwa) i poczekać aż może pojawi się coś co spełni moje oczekiwania w 100%.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To model 50Hz.
http://www.hdtv.com.pl/forum/podstawy/40131-bardzo-dobry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
Poczytaj proszę.
DO sportu tym bardziej.
Multimedia też....
"Podłączyłem tez dysk pod usb i sprawdzam na kilkunastu filmach jak to jest z odtwarzaniem tych filmów,napisów i dźwieku. Jest tak że jest róznie...Czasem nie czyta napisów, czasem bez dzwięku...ogólnie nie ma pewności co to pełnego odczytu.
W zasadzie to napisów nie czyta mi wcale..."

Powinieneś brać 4K i 100Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy na Philipsa 55PUS6561 - 4K, 100Hz, HDR, VP9, Android 6,0. Kodi, MxPlayer , Ambiliht potrójny.
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV - kalibracja gratis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dam Ci kontakt do kolegi. Android działa 100 na 100.
Problemem są wtyczki które ludzie instalują w nadmiarze i które mimo, że z nich nie korzystają działają dalej w tle blokując pamięć i jak w komputerze przegrzanie procesora.
Dostępne będą w marcu w extra cenach dla niebieskich członków forum.
Oczywiście z kalibracją.
Philips 55PUS6561/12, Telewizor LED - cena i opinie - OleOle! - tu masz opinie potwierdzone tych co kupili .
 
Ostatnia edycja:

bluejeans71

New member
A czy wymiana Samsunga 55h6400 na wspomnianego Philipsa to będzie dobry pomysł? Z tym, że u mnie granie na PS4 też wchodzi w grę...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To faktycznie pojawią się już nowe modele i będzie w czym wybierać.
Tych co są też od razu nie zabraknie.
 

byczeks

New member
TCL P60 faktycznie może mieć ceny konkurencyjne, tylko ciekawe czy bedzie miał matrycę RGB czy ostatnio bardzo popularną pseudo RGBW. Bo tu może być haczyk.
 

fray_nml

New member
Witam
nie bede zakładał specjalnie nowego wątku a wiadomo co i kiedy sie pojawi z philipsów tak do 4k?
Kiki a co możesz powiedzieć o modelu Philips 55PUS6401/12
 

fray_nml

New member
A jakis nowosci od philipsa kiedy można się spodziewać? I jak ten TV do sportu się ma udzwignie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry