Telewizor 55 cali lub więcej

MaXeN84

New member
Poczytaj o problemach telewizorów z androidem, na dzień dzisiejszy do 5 tysięcy w rozmiarze 55 cali nic konkretnego nie znajdziesz, a pakowanie się w ciemno w chińskie wynalazki typu TCL czy Thomson mija się z celem.
Na jakiej podstawie opierasz swoje wnioski że pakowanie się w TCL/Thomsona mija się z celem? Miałeś jakiś model? Przytoczysz jakieś testy/opinie? Wiesz, że chińczycy w PL mają fabryki w Żyrardowie pod Warszawą?
A Philips to niby lepszy? Na Europę wykupiony przez TP Vision, w USA przez Funaia i zupełnie inna oferta (choćby zapowiedziany odtwarzacz Blu-ray 4K niedostępny na Europę?), z resztą kraj skąd pochodzi producent dziś to już tylko czyste przyzwyczajenie (a Panasonic przypadkiem nie produkuje także częściowo w Turcji przez Vestel-a? Sprawdź dobrze.) i bazowanie na świadomości marki...
Spójrz w GSM czy IT ilu producentów chińskich podbija rynki i już nie są takimi nic nie znaczącymi graczami, np.: Huawei oraz Lenovo
 

MaXeN84

New member
Mam panasonica w drugim pokoju, 39 cali, strasznie działa... obraz ok ale
Co do phillipsa to nie widzę opini ze android sie wiesza/QUOTE]
To bierz Philips-a, tylko po co Ci model 4K za którego chcesz przepłacić, bo z Youtuba i tak nie wykorzystasz w tym TV, no chyba że planujesz zakup Blu-ray-a Samsunga czy Panasonica za 400-500$, czyli na polskie realia jakieś 2000-2500zł + filmy, których jeszcze nie ma od 150zł za szt.? ;)

O matrycy już nie wspominam... Ciesz się z uroków Androida ;)
 

MaXeN84

New member
Żebym nie był stronniczy Philips ma sens, ale od serii 8 (PUS8601) i w 9, gdzie masz matrycę 100Hz i odtwarzenie 4K z Youtuba, no ale to już inne ceny...
 

MaXeN84

New member
Aby poznać daną markę należy zapytać ich właścicieli po minimum roku użytkowania.
Czyli sądzisz, że TCL istnieje i sprzedaje swoje wyroby pod własną marką i pod marką Thomson od roku?

Nie mówiłem ze Philips jest lepszy, bo zarówno on jaki Sony są na tych samych podzespołach.
A to bardzo ciekawe, czyli w którymś Philipsie jest procesor X1 oraz Triluminos? :D :D :D Ten sam system smart-a, czyli Android i z tymi samymi przypadłościami, ale zupełnie innym wyglądem i rozdzielczością menu dla użytkownika to jeszcze nie te same bebechy...
 

MaXeN84

New member
A co do CX680, czyli budżetowego 4K Panasa to mają niestety także słabszą matrycę 50Hz, w płynności której bije tańszy TCL z matrycą 100Hz. Odwzorowanie barw także pozostaje sporo do życzenia, zwłaszcza przeróżowiona biel i bardzo dziwna czerwień... CX700 już lepiej, ale prędzej lepsze modele na wyłączność dla sieci czyli CXM710 i 720 z dwoma pilotami, bo ten standardowy w Panasie to pamięta chyba jeszcze czasy Michaela Jacksona (czyt. lata 80-90-te)
 

geforc

New member
Kłócicie się a żadnych konkretów... To może wg tych wytycznych co sa w 1 wątku, napiszcie co wy polecacie, 55 cali do 5000zł


To może spytam inaczej, warto dopłącić 1000zł do 100hz w 55PUS7600 ??
 
Ostatnia edycja:

geforc

New member
Żeby więcej nie spamować, zostały dwa telewizory :

Philips 55PUS8809
- ma nóżki po bokach więc będę musiał montować go na ścianie czyli +200zł za uchwyt i robota
+ ma ambilight który bardzo mnie się podoba
- niby zawiesza się i laguje
+ dobry input lag

Samsung UE55JU7000

+ lepiej działa Tizen niż Android
- brak Ambilight
+ podstawka po środku, bez wiercenia w ścianach
+ fajny dodatkowy pilot



a wy jakie macie za i przeciw odnośnie tych dwóch modeli ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale najważniejsza jest jakość obrazu.
A tu Philips jest klasę wyżej.
Czerń, głębia obrazu, ambilight, dźwięk, dostęp do Google Play, Kodi , Mx Player.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo 60" nie produkuje się już z wyższej półki tylko najtańsze.
A modele 65" są w całym przekroju jakości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Więc modele max to:
- Sony 55X8509
- Philips 55PUS7600
- Sharp 55X8772
- wejdzie naprawdę extra TCL serii 7901, chłopaki naprawdę pracują...
 

geforc

New member
Panowie, sytuacja zmieniła się o 360 stopni.
Byłem dzisiaj w MM i bawiłem się dwoma telewizorami, jeden to LG 65UF950V a drugi to Phillips 55PUS7600.

Dostałem taki szablon wielki do wycięcia żeby porównać jak duży będzie telewizor, jednak 65 cali będzie odpowiedni, pozmieniam coś w pokoju, zawieszę na ścianie i będzie ok. 55 zdecydowanie za mały, 60 trudno dostępne.

A co do sprawdzanych telewizorów, głownie chciałem sprawdzić działanie menu i piloty, nie patrzyłem na wielkość, spędziłem tam z godzinę. Dla Phillipsa plus to na pewno ambilight i jego opcje, ładniejsza obudowa, w miarę szybkie działanie menu co byłem zaskoczony, parametrów obrazu nie sprawdzałem bo było bardzo jasno. Jeśli chodzi o LG, pilot mały, z żyroskopem, nawet fajnie to działało, (chyba wolę taki żyroskop niż klawiaturę z dwóch stron tak jak w Phillipsie), szybkie działanie menu, obudowa telewizora taka trochę przestarzała i ta siermiężna podstawka...


Tak więc zmieniło się, 65 cali do 7 tyś zł a najlepiej do 7 tyś zł razem z uchwytem na ścianę czyli 6800 ;]
 

geforc

New member
To czekamy co nam szanowne jury zaproponuje ;]



Tak szukam samemu i problem czuje że będzie ;]


chyba jestem skazany na UE65H6400
 
Ostatnia edycja:
Do góry