Telewizor 55 cali 5-6k

Arxel

New member
1. odległość: od ekranu 5m
2. jak słońce świeci w pokoju: z lewej i z prawej strony
3. Jak duży jest pokój: 30 m
4. Preferowana technologia: LED
5. jaki masz obecnie telewizor : LG 32 cale
6. jakie programy najczęściej oglądasz: Sport, filmy, filmy przyrodnicze
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światła
9. wolisz obraz ostry czy łagodny : ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa: matowa
11. preferowana wielkość telewizora? 55 cali
12. preferowana marka : LG
13. czego nie lubisz w telewizorach :-
14. jakie urządzenia będą podłączone? dekoder, Pendrive/HDD , kino domowe, laptop,
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 99% TV
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. czy ważne jest wifi ? Raczej tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Raczej tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Raczej nie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? tak
23. ma mieć slot na karty SD ? obojętne
24. ma mieć tuner DVB-S? obojętne
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? USB- pendrive/HDD, HDMI - dekoder
26. Jaki masz sygnał: NC+
27. ile programów HD? 20 programów
28. ma stać czy wisieć? wisiec
29. Rozdzielczość: Full HD
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobry obraz, czasem odbieranie internetu
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ?3 -4 godziny
33. Sugerowana cena 5000zł - 5500 zł

Znajomy sugeruje mi LG 55LB670V, z lektury forum myślę o Toshibie 55L7453 albo Philipsie 55pfl6008
 

SLAV7

New member
Bez reklam
TOSHIBA 55L7453 to świetny wybór ale przy odległości 5 m do ekrany, znacznie lepszym wyborem byłaby wersj 60-65 cali. Np.

SONY 60W855
SHARP 60LE857

Przekraczają nieco Twój budżet ale pomyśl o tym
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz ceny dla niebieskich i zadecydujesz.
Jest jeszcze do końca miesiąca promocja.
 

emisiu

Member
TOSHIBA 55L7453 to świetny wybór ale przy odległości 5 m do ekrany, znacznie lepszym wyborem byłaby wersj 60-65 cali. Np.

SONY 60W855
SHARP 60LE857

Przekraczają nieco Twój budżet ale pomyśl o tym

Ponieważ od kilkunastu dni szukam czegoś dla siebie w granicach 60" (a do tej pory jestem zadowolonym posiadaczem plazmy 42" Panasonica - lat 8), cały dzisiejszy dzień poświęciłem na testowanie kilku telewizorów w centrum handlowym. Testowanie to może za dużo powiedziane, ale dzięki uprzejmości jednego ze sprzedawców bawiłem się tymi telewizorami do woli, łącznie z tym że posiadane przez sklep materiały demonstracyjne poszczególnych producentów odtwarzałem swobodnie na odbiornikach innych producentów, ponadto odtwarzałem dwa własne filmy na BD i z DVD, materiały z dysku usb i z telewizji naziemnej. Co najistotniejsze, mogłem bardzo często oglądać jednocześnie to samo na 2, a nawet 3 odbiornikach. Swobodnie mogłem zmieniać wszelkie ustawienia i testować ich różne warianty. Dodam jeszcze, że zmieniam plazmę na nowy sprzęt tv bo mam teraz większy salon i do ekranu mam ok. 4,2 m.
Zawodowo zajmuję się nieco grafiką komputerową, oraz rejestracją i obróbką filmów kamerą - powiedzmy w uproszczeniu - wyższej klasy, a pracuję na co dzień przy monitorach EIZO i NEC.
Dlatego też jestem dość wrażliwy na jakość obrazu, ale bez przesady - wiem gdzie są granice rozsądnych wymagań w stosunku do akceptowalnej ceny urządzenia.

Przetestował jak na razie następujące telewizory FHD (kupowania 4K sensu jak na razie nie widzę):

SONY 60W855
SONY 55w955
SONY 65w950b
LC-60le857e
LC-60UQ10E
TOSHIBA 55L7453

I nie jest to kres moich testów, ale liczę na Waszą podpowiedź co jeszcze warto brać pod uwagę w tej klasie sprzętu (np. ze stajni: samsunga, lg, panasonica czy philipsa).

A teraz kilka moich krótkich uwag na temat tych powyżej wymienionych odbiorników:

SONY 60W855 - na pierwszy rzut oka bardzo fajny obraz na materiałach demo, i na tym urok tego telewizora się dla mnie osobiście kończy. Po bardzo dokładnym przyjrzeniu się stwierdziłem, że obraz jest fatalny. Widać efekty typowe dla poprzedniej generacji matryc LCD, a ja to nazywam plastikowe twarze i syntetyczne kolory. Zupełnie nie rozumiem czemu ten odbiornik dość często jest polecany, i zajmuje wysokie pozycje w różnych rankingach. Kolory są ładne, ale nie odzwierciedlają rzeczywistości. Wszelakie zmiany ustawień (14 do wyboru) nie ratują sytuacji. Efekt może być lepszy czy gorszy, ale pewnych ułomności matrycy się nie przeskoczy i już. Obraz kiepsko też prezentuje się z boku. Zdaję sobie że może cześć osób tego po prostu nie dostrzega, szczególnie jak obok nie stoi drugi, lepszy telewizor.

SONY 55w955 i SONY 65w950b - to już zupełnie inna bajka. Od serii W8xx dzieli je epoka. Tu widać całą gamę półtonów której zupełnie brak w 60W855, a dynamika obrazu jest zdecydowanie bardziej naturalna (zbliżona do rzeczywistości). Tu zobaczymy odcienie rozmaite ludzkiej skóry które na 60W855 nie różniły się od siebie lub różniły w bardzo niewielkim stopniu. Przedstawiane kolory są bardzo zbliżone do barw oryginalnych. Generalnie obraz super, ale niestety jak dla mnie te telewizory mają za wysoką cenę.

LC-60le857e i LC-60UQ10E - to pod względem jakości obrazu to coś mocno powyżej 60W855 i na prawdę niewiele poniżej W9xx SONY'ego. Barwy bardzo naturalne, aczkolwiek czasami zdarza się zbyt duża dominacja koloru żółtego w pewnych scenach. Nie dało się tego skorodować ustawieniami bo jak napisałem efekt był tylko w wybranych scenach, a w całej reszcie było już ok. Poprawić pewnie by trzeba to na poziomie samego softu telewizora. Natomiast patrząc na stosunek jakości do ceny to jest naprawę nieźle, szczególnie, że LC-60le857e miał dokładnie taką samą cenę jak 60W855 (7,5 tys). Ale za to rodzi się pytanie co do różnic między LC-60le857e i LC-60UQ10E w jakości obrazu. I powiem tak: troszkę lepszy obraz ma jednak 60le857e przynajmniej na tę chwilę bo nie wiem co jeszcze będzie można poprawić w nowszym sofcie. W LC-60UQ10E obraz stał się w mojej subiektywnej ocenie bardziej przetworzony elektronicznie, przez co stał się delikatnie mniej naturalny. To rozwiązanie semi-4K daje stosunkowo niewielki efekt poprawy ostrości, który ma sens w odległości góra 1,5-2 m od ekranu. Powyżej tej granicy różnicy już kompletnie nie widać, za to widać tą delikatnie większą sztuczność obrazu. W mojej ocenie to chyba raczej nie trafiony kierunek rozwoju, wystarczyło samo akceptowanie obrazu 4K i skalowanie do FHD zrobić, a efekt byłby wcale nie gorszy biorąc pod uwagę i tak duży zysk z jakości z uwagi na to że standardowo strumień 4K niesie więcej informacji o obradzie niż strumień FHD mając większy bitrate. Jeśli maił być to 'pomost' sharpa między miedzy HD i UHD, to lepiej by zrobili robiąc jakiś tańszy model 4K (tak jak zrobili tanie 60" w odbiorniku LC-60LE652E).

TOSHIBA 55L7453 - też bardzo dobry obraz, i wielka szkoda dla mnie, że nie ma wersji 60". To byłby wtedy pewnie mój faworyt, bo jednak przy 4m to owe 55" jest dla mnie nieco za mało. Obraz toshiby jest złotym środkiem - nie było w nim niczego za mało i niczego za dużo, a cena TV jest całkiem przyzwoita. Jemu też bardzo niewiele brakuje do sonek z serii W9xx.

W tym co napisałem celowo pomijam kwestię pozostałych elementów które zazwyczaj ocenia się przy telewizorach (audio, wyposażenie, funkcje smart, itd.). One są w sumie (przy lekkim uproszczeniu) na dość podobnym poziomie, a dla mnie najbardziej liczy się ocena samego obrazu.

I na zakończenie ponawiam prośbę co jeszcze Waszym zdaniem powinienem wziąć na warsztat moich testów 60" odbiorników w cenie 6-9 tys.? Jak na razie podobają mi się (patrzę również cenowo) LC-60le857e i TOSHIBA 55L7453.
p.s.kolejne testy będę mógł sobie zrobić już w środę dlatego proszę o propozycje.
 

karimor

New member
Jestem właśnie przed kupnem TV. Sony też odpadło - kolory mi się podobały.
A sprawdzales może model Samsunga H7000 ? Lub HU7500 ?

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

emisiu

Member
Jeszcze nie, na razie sprawdzałem tylko te które wymiałem wcześniej. Dziś szykuję się na kolejne testy, ale nie wiem jeszcze co to będzie. Czekam na propozycje jakieś własnie w zakresie 55-60".
 

karimor

New member
Do 7k
Ewentualnie mogę dołożyć, ale to po mistrzostwach. A cel był żeby jednak zobaczyć...

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

emisiu

Member
Ja się zacząłem też zastanawiać nad 4K, bo ceny powoli się zrównują a część modeli (nawet tych niskobudżetowych) ma już w standardzie HDMI 2.0 oraz dekoder HEVC, co czyni je w pełni funkcjonalnymi przez kolejne lata ewolucji z 2K do 4K.
 
Do góry