Telewizor 55-65 cali do 6000

DARK7RIDER

New member
Witam,
mam problem z wyborem telewizora. Mam złe doświadczenia z firmą Philips, więc proszę o wykluczenie jej z propozycji. Na obecną chwilę nie mogę się zdecydować co do rozmiaru tv. Mam kilka swoich typów, które oglądałem w markecie:

55" lg 910v OLED - nie wiem czy w moim przypadku nie będzie za mały (3-4 m od tv), Full HD mi nie przeszkadza, mam plazmę która chodzi już 10 lat, więc o trwałość bym się nie martwił
65" lg 6507 - polecany przez sprzedawce, od razu mówię, że pseudo 4k mi nie przeszkadza, jak i również matryca 50 Hz jest u mnie do zaakceptowania, ze względu na to, że ps3 i tak nie wygeneruje więcej niż 60 fps. A wstawianie "pustych klatek" pomiędzy mnie nie interesuje. Jedyne co mnie martwi to panel IPS i totalny brak czerni.
65" Sony W855C - tutaj zachętą jest matryca VA ale problemem jest system Android
65" Samsung ku6400 - nie zachwyca, jakoś specjalnie nie przekonuje, taki zwykły przeciętny tv

- 4k nie jest mi potrzebne ze względu na to, że nie mam na czym odtworzyć takiej zawartosci
- matryca 50 hz mi nie przeszkadza
- 3d nie potrzebuję
- na głośniki w tv nie zwracam uwagi, ze względu na kino domowe

Prosiłbym jeszcze o jakieś ukierunkowanie mnie, bo na prawdę nie mam pojęcia czy lepszy 55" czy 65". Do seansów typowo kinowych posiadam projektor, więc mogę puścić na całą ścianę, ponad 200 cali. Tylko nie zawsze chce mi się go podłączać. W końcu prościej usiąść przed tv i odpalić jakiś filmik. (a no i przy odtwarzaniu z projektora nie mogę podłączyć kina domowego na 5.1, więc też coś za coś)
Bardzo proszę o pomoc, do końca tygodnia chciałbym nabyć tv, ze względu na sylwester spędzany w domu z rodzinką.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? może wisieć, może też stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Słabo, mam rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 55pus7150/12 (obecnie na 2 naprawie gwarancyjnej)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Ważne żeby miał dostęp do netflixa, youtube'a i spotify
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka
10 .Jakie urządzenia ? PS3, PC, kino domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Na pewno więcej niż 5 godzin (czasami robi za odtwarzacz muzyki)
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? max 2 godziny
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy przyrodnicze, seriale netflix, wszystko co leci w kablówce, wszystkiego po trochu
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry? Czasami na ps3
16. Preferencje co do marki? brak, znaczy byle nie philips
17. Preferencje co do wielkości? Mam dylemat między b.dobrym 55" albo przeciętnym/bardzo słabym 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepska czerń i powolne działanie (tak jak w moim philipsie).
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 90% wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6400 i ani grosza więcej
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Obecnie przez źle wybraną firmę dosyć często, bo w ciągu 2 lat 2 telewizory philipsa, oczywiście wymienione na gwarancji. A chciałbym, żeby telewizor posłużył przynajmniej 4-5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? tak
 

WuMike

New member
Bez reklam
Za 6700 zł masz aktualnie w promocji Panasonika 65DX750, na matrycy VA, ze świetną czernią i kolorami. Proponuję on także pewną namiastkę HDR, z jasnością nieco poniżej 500nit. Za rok czy dwa pojawi się dużo więcej materiałów i warto by skorzystać z nich. Do oglądania na wprost będzie najlepszy, no i 65" musi być przy 4m odległości. Sony jest Ok, ale nie grzeszy kątami bocznymi, no i nie jest przyszłościowy, a OLED od LG po prostu jest za mały.
 

DARK7RIDER

New member
6700 jednak trochę przekracza zamierzony budżet.

Jeśli chodzi o Panasonica 58DX720 jak wygląda sprawa z czernią? Ciężko mi znaleźć jakiekolwiek informacje na temat tego modelu
Właśnie tylko cena mi nie pasuje, bo Philips kosztował 5400 i właśnie na taką kwotę dostanę zwrot do wykorzystania w Media Expert. Kupując tego Panasonica musiałbym coś jeszcze dobrać za 1400 zł.

Oled od lg przekonuje mnie jeszcze bardziej, cena spadła do 5500 zł. Właściwie jedyna wada tego modelu (jak dla mnie) to stosunkowo mała matryca.

Wizyta w sklepie za wiele nie dała, gdyż telewizory są rozsiane po całym sklepie, więc o porównaniu nie ma mowy. Musiałbym namówić sprzedawce, żeby mi je ułożył jeden obok drugiego.

Nie mam pomysłu :(
 

maniek530

Banned
Jeśli dostaniesz zwrot za swój stary tv to dołóż te parę stówek i weź tego Panasa o którym mówi WuMike - to dobry tv , 65" robi dużą różnicę, jedyny minus to Firefox
Ja bym go brał w tym budżecie !
 
Ostatnia edycja:

DARK7RIDER

New member
Kusicie kusicie, ale zawsze jest lepiej mieć 1000 zł w kieszeni. Myślę, że kompromisem będzie przesunięcie całego wypoczynku metr bliżej tv i kupno 55 od lg. Jutro jadę do sklepu załatwić formalności, jak dokonam wyboru to dam znać.
 

maniek530

Banned
Twój wybór Twoje szczęście - Oled od LG też ok ale "okrojony" w technologie - Panas większy i przyszłościowy - mój wybór jest tylko jeden :)
1k plz przeżyjesz tym bardziej że tv na kilka dobrych lat no i te doznania z 65" :)
 

DARK7RIDER

New member
Są jacyś prawnicy na tym forum? Mam problem z Media Expert Terg S.A. Sytuacja złożona, dużo pisania, nie chcę robić spamu na forum, dlatego jeśli znajdzie się ktoś kto chce pomóc, to całą sprawę mam opisaną w dokumencie w wordzie.
Przybliżę tylko, że chodzi o zwrot pieniędzy z tytułu rękojmi, czyli odstąpienie od umowy. Tv już drugi raz na reklamacji, tylko tym razem przestał całkiem działać. Oni twierdzą, że pierwszy raz to nie była reklamacja i chcą go naprawić. Problem jest taki, że do sklepu daleko, a 55" to jednak kawał kloca i nie będę z nim co miesiąc latał do sklepu na naprawę. Są to pierwsze modele z andoidem, więc pewnie wiecie dlaczego jest reklamowany.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie musisz się stresować, nie musisz się znać na prawie.
Napisz do UOKiK oni się zajmą sprawą Twoją - od tego są.
 

DARK7RIDER

New member
Sprawy niestety nie udało się załatwić i telewizor niedawno wrócił z naprawy. Pochodził kilka dni i znowu się psuje. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że serwis nie widzi problemu w resetującym się telewizorze :/
Teraz doszło jeszcze zacinanie się filmów na netflixie i na youtube. W 90% przypadków nie dość, że się tną to jeszcze są wyświetlane w spowolnionym tempie. No i kanały same się usuwają z listy ulubionych. Codzienna gimnastyka w postaci szukania listwy za szafą i wyłączania go z prądu weszła mi już w nawyk.
Każdego użytkownika tv zaskakuje fakt, że telewizor nie działa poprawnie, dla mnie w obecnej sytuacji zaskoczeniem jest poprawnie działający odbiornik (co oczywiście czasami się zdarza).
W tym tygodniu znowu jedzie z powrotem do serwisu, może tym razem coś wymyślą.
Dam znać, jeśli zaakceptują wniosek o odstąpienie od umowy i oczywiście podzielę się informacją na temat nowego tv, który mam nadzieje, że w końcu zastąpi ten ulep od PHILIPSA.

Tak na koniec, ostrzegam wszystkich, który chcą jeszcze zakupić telewizor marki Philips, model 7150 55 cali (prawdopodobnie już są nie dostępne, ale kto wie, może trafi się jakaś powystawowa "sztuka").
 
Do góry