Telewizor 55-60" - jaki?

mrosi

Member
Temat pewnie jakich wiele, ale...
Znajomy chce kupić telewizor. Nie ma dla niego znaczenia czy będzie to LCD, LCD LED, plazma czy OLED. Liczy się przekątna i... w sumie nic poza tym. Marka jest nieważna - kumpel nie jest przywiązany do żadnej. Kasa nie jest istotna (o ile nie będzie to kilkanaście tysięcy PLN ;) ). Podpowiedziałem mu, że nie ma sensu w takiej sytuacji pchanie się w FullHD, więc w grę - tak myślę - wchodzi 4K.
Telewizor ma mieć po prostu przekątną jak w temacie i ma być dobry - najlepiej, żeby dobrze "grał" wprost z pudełka, bo gość nie będzie kombinował z kalibracjami, etc.
Jakieś propozycje?
 

digitalus

Banned
Witam.
Na stronie hdtvtest sa testy kilku modeli telewizorow oled.Trzeba tylko zaznaczyc oled.Wybralbym 55ec930v.Kolega ma ten telewizor.Telewizor sprawuje sie bardzo dobrze.Rewelacyjny poziom czerni i jakosc obrazu.Nie trzeba telewizora kalibrowac, bardzo dobra jakosc obrazu mozna uzyskac po wybraniu trybu obrazu eco.Wedlug mnie najlepsza jakosc w tym trybie.Nie trzeba nawet ustawiac poziomu jasnosci i kontrastu. Tylko wlaczyc tryb obrazu eco i jest ok.Zadnego ustawiania , tylko podlaczenie kabelkow do telewizora od innych zrodel sygnalu.Jedna osoba nie da rady postawic tego telewizora na stoliku .Potrzebne przynajmniej dwie osoby i chwytac telewizor od dolu przy podstawie.


Compare Flat-Screen TV Reviews By Brand, Rating, Size & Price
 
Ostatnia edycja:

mrosi

Member
@ Digitalus
Zakrzywione ekrany nie wchodzą w grę z racji rozstawienia mebli w pomieszczeniu, w którym telewizor będzie stał.
 
Do góry