telewizor 55-60 cali do 6-7tys

Witam,
Poszukuje telewizora 55-60 cali w okolicach 6-7tys zl oraz kina domowego, lacznie mam jakeis 15 tys do wydania. Zastanawialem sie na co lepiej postawic, czy drozszy telewizor czy lepsze glosniki do kina domowego. Narazie jestem na etapie gdzie wybralem amplitiuner onkyo tx-nr616, BR nie wiem jakiego wybrac i glosniki tez za bardzo niewiem jakie, mam salon okolo 35m2 dlatego myslalem nad zestawem glosnikow 5.1, zestaw ma sluzyc bardziej do ogladania filmow niz sluchania muzyki. Jezeli chodzi o telewizor to myslalem o Philipsie 55PFL7008, mozna go teraz dostac za 6tys a wiec nie jest zle, w takim wypadku zostaje mi 9 tys na konio domowe i cale okablowanie. Czy z Panasonica badz sharpa znajde cos ciekawego? Sony w805 odpuszczam po przeczytaniu recenzji. Bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek podpowiedz
 
ktory model byscie wybrali, sony 55w805 czy philipsa 55pfl7008? jakie sa plusy jednego wzgledem drugiego? przeczytalem obydwa testy ale caly czas neiwiem ktory wybrac
 

Adek69

New member
gdyby były te same warunki gwarancji to wziąłbym philipsa
ale, że sony daje 5 lat to wziąłem w805
te telewizory grają podobnie...

jeśli oglądasz w dzień a w sypialni masz drugi TV to bierz sony
jeśli oglądasz wieczorami to bierz philipsa, ma fajny gadżet - ambilight
 

SDman

Banned
jeśli oglądasz w dzień a w sypialni masz drugi TV to bierz sony
jeśli oglądasz wieczorami to bierz philipsa, ma fajny gadżet - ambilight

Witam,
ja dodałbym jeszcze, jeśli nie lubisz mieć cały czas włączonego kina to bierz Philpsa
- ma lepszy dźwięk.

Jeden i drugi mają podobny Smart TV więc, który nie kupisz to i tak polecam Blu Samsunga
F6500

Ps.
Ambilight to nie "gadżet" to pożądanie jak ktoś już ma (od 4 lat PFL9664).

Pozdr.
 
przeciez w805 ma 2 lata gwarancji, pozatym przypadkiem 5 lat gwarancji nie bylo w sony centre? a oni tam maja chyba dosyc wysokie ceny w porownaniu z konkurencja? na dzwieku mi nei zalezy bo pwszystko bedzie przechodzilo przez amplituner a wiec KD caly czas wlaczone. W zaleznosci co bede ogladal to albo 5.1 wlacze albo stereo
 
Ostatnia edycja:
jezeli chodzi o bluraya to wolalbym cos co by pasowalo do onkyo 616 i glosnikow jbl studio 1, fajnie gdyby bluray mial certyfikat thx ale to chyba pytanie na inny watek
 
czy podlaczajac sony 55w805 pod amplituner i do tego jeszcze ps3 podlaczajac pod amplituner bede mogl skorzystac z opcji simulview w grze np gran turismo 5? czy ps3 musi byc bezposrednio podlaczone pod tv a nie pod amplituner by z tego skorzystac? to bylby duuuzy plus dla sony i juz sam nie wiem na co bym sie zdecydowal. Z jednej strony ambilight z drugiej simulview
 
po kalibracji obrazu ktory wypada z nich lepiej? mam zamiar zamowic usluge profesjonalnej kalibracji obrazu, mam nadziej eze takie cos w trojmiescie dostane
 

Adek69

New member
moim zdaniem nie warto dopłacać do Panasonica

5 lat gwarancji na w805 daje Sony Centre a jak się z nimi potargujesz to dostaniesz dobrą cenę

kalibrację ja sobie odpuściłem, szkoda kasy, sony ma dobre ustawienia fabryczne, samemu można sobie też sporo poustawiać...
 

SDman

Banned
warto dołozyc prawie 2 tys do panasonica l55dt60e?
Witam,
jeżeli już chcesz dokładać to najlepiej ok.800-900 zł. do LG LA860.

Dostaniesz lepszą głębię czerni -kontrast (lepszą od DT60 również) .

Lepszy dźwięk z TV i oczywiście bardzo dobry smart TV -chociaż to dzisiaj trzeba indywidualnie
posprawdzać co kto potrzebuje.
Bo może się okazać, ze Sony ma to czego akurat nie ma LG i vice versa.

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie warto dopłacić do Panasonica. Poczytaj opinie użytkowników tego telewizora. Są bardzo zadowoleni.
Ma świetne wyposażenie:
- Dodatkowy pilot z touchpadem do serfowania w sieci
- Obsługiwany głosowo z tego pilota
- Matryca Ips
- Bardzo szerokie kąty oglądania
- Inteligentny interfejs
- Spersonalizowane ustawienia
- Świetna nowa aplikacji do obsługi z urządzeń przenośnych.
- Posiada podwójny tuner co umożliwia oglądanie innych rzeczy, przesyłanie innych rzeczy, i nagrywanie inych rzeczy w tym samum czasie.
- Posiada pięć tunerów
- Pełna przeglądarka internetowa łącznie ze stronami weeb tv
- Nagrywanie na USB
- Mały pobór energii
- Ma szybki Hexa Processing Engine
- Okulary 3D - 4 szt w komplecie.

Najważniejsze świetnie skaluje obraz, ma równe podświetlenie matrycy, świetnie się prezentuje z cienką ramką, ma niski input lag.
 

SDman

Banned
Zdecydowanie warto dopłacić do Panasonica.

Moim skromnym zdaniem nie warto -testy zagraniczne mówią co innego na żywo
również nie przekonuje.

A jeżeli już chciałbym dołożyć te 1500-2000 to zdecydownie Samsung F7000 lub F8000
ewentualnie po dokładnym sprawdzeniu (matryca , podświetlenie,
widoczne diody podświetlające) Philips 8008.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Zgadzam się z kolegą powyżej. Jeśli już dokładać 1500-2000 zł, to zdecydowanie najkorzystniej w relacji jakości obrazu wypadają Samsungi serii F700/F8000 (to moje skromne zdanie). Naprawdę głęboka czerń, rozbudowane Smart TV- ja gdybym dysponował większym budżetem to celowałbym właśnie w te modele.

Panasonika DT60 natomiast zdecydowanie odradzam- rozważałem go przed zakupem, podoba mi się ten design ledów Panasonika, ale w swoim budżecie to moim zdaniem jeden z najbardziej przewartościowanych telewizorów, i za te pieniądze można mieć sporo lepsze tv...

Co zresztą potwierdzają różne testy zagraniczne.
 

SDman

Banned
Poczytaj opinie tych co mają ten telewizor a nie tych którzy go oglądali przez szybkę.

Witam,
w cenie tego Panasonica jest Philips 8008 , który wg Ciebie lepszy ?
Panasonic jest w sieci Euro RTV czy Saturnie i tam można pobawić się nim nie tylko przez szybkę.
(nawet przygaszają światło jak się poprosi)
W805 jest silnym konkurentem tego Panasonica, jedynie postawione obok siebie można
zobaczyć, na którego się zdecydować - stosunkiem jakości do ceny
w tym przedziale cenowym Sony jest mocnym graczem na rok 2013.

Pozdr.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Tu masz test DT60 na tak cenionym przez niektórych tutaj portalu CNET:

http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/panasonic-tc-l55dt60/4505-6482_7-35566962.html

I jedna z najniższych ocen ze wszystkich zrecenzowanych tv- 2,5 na 5. Widać też go oglądali przez szybkę :p

Reasumując:
Jeśli już ma to być telewizor na matrycy IPS, to szkoda dopłacać tyle do DT60, skoro za sporo mniejsze pieniądze można mieć telewizory o podobnej jakości obrazu. A w swoim budżecie DT60 pląta się w ogonie stawki. Ale to moje skromne zdanie.
 
Ostatnia edycja:
jezeli chodzi o jakosc obrazu to kotry tv lepiej wypada philips 55pfl7008 czy lg 55la860v? na smart tv nei zalezy mi bo tak czy tak kupuje osony odtwarzacz multimedialny. Jezli chodzi o tv to zalezyz mi na jak najlepszej jakosci obrazu i pasywnym 3d. Jest gdxies test tego lg?
 
Do góry