Telewizor 50"

tomczyk

New member
Telewizor 50" - jaki wybrać?!

Witam,
Chcę zakupić telewizor 50". Nie wiem co mam kupić, plazmę, lcd czy led? Telewizor będzie w salonie z aneksem, około 30m2. Wisiał będzie na ścianie północnej, około 1-2 m od ściany wschodniej. Na ścianie wschodniej okno balkonowe o szerokości około 2,5 metrów na samym środku (szerokość ściany 4,6m). Na południowej kanapa w odległości 3,5-4m oraz w aneksie kuchennym w części południowo zachodniej jest nie duże okno złożone z dwóch części 98x82cm i 33x82cm), jak słońce świeci, promienie padają w okolicach gdzie będzie stał tv. Telewizor będzie używany przeważnie wieczorem (do 16-18 pracuję) i w weekendy, oglądanie filmów, gry na ps3, sport, tv (n lub c+ jeszcze nie zdecydowałem, a może UPC z HD). W oknie w salonie są zasłony, w aneksie docelowo będzie roleta. Co polecacie mi kupić? i jaki najlepiej rodzaj?
Zastanawiałem się nad Panasonic'iem TX-P 50 S20E.
 
Ostatnia edycja:

maxsp2

New member
A przyglądałeś się LG 50PG6900. według mnie warto. Ładny wygląd, sporo funkcji niedostępnych w innych modelach i świetny obraz, zwłaszcza HD przy dobrej cenie.
 

tomczyk

New member
no nie bardzo, wolę jednak w takim wypadku panasonica. A czy ktoś może mi powiedzieć czy warto kupić plazmę przy takim pomieszczeniu, czy lepiej kupić tutaj lcd?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takich warunkach :
Samsung 50 C 7000
Panasonic 50G20
Sharp 46LX814
Toshiba 46WL753
Sharp 46LX700
 

tomczyk

New member
Dzięki za te modele :) ale jeszcze raz powtarzam pytanie, czy w takim pomieszczeniu i takim oświetleniu dziennym opłaca mi się kupić plazmę, czy lepiej lcd z matowym ekranem aby nie było efektu odbijania światła?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telewizory mają powłoki antyrefleksowe.
A Matryca błyszcząca daję więcej informacji mimo dużego nasłonecznienia.
Weź latarkę przyświeć na matrycę matową i błyszcząca i sprawdź gdzie więcej widać szczegółów za plamą światła.
 

tomczyk

New member
nie mam gdzie tego sprawdzić! i nie bardzo ta informacja mi coś mówi. czy przy takim pomieszczeniu i umieszczeniu tv gdzie podałem, światło słoneczne, dzienne nie będzie przeszkadzać w korzystaniu z tv? jaka powinna być matryca lub powłoka? o to mi chodzi.
 

tomczyk

New member
Czy ktoś może mi w końcu pomóc i napisać jaki telewizor mam dobrać do takich ustawień światła i pomieszczenia???!!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację w domu.
Sam najlepiej ocenisz w domu.
Teraz zmieścisz się w zestawieniu do porównania:
Toshiba 46WL753
Sharp 46 LE 814
Panasonic 50 V 20
Smasung 50 C 7000
 

tomczyk

New member
hmmm, jak w domu? bo nie bardzo rozumiem, jest możliwość aby przyjechali do mnie z 4 tv abym mógł sobie porównać każdy? ogólnie czym te tv się różnią? lepszy będzie led, lcd czy plazma? czy z każdego coś się znajdzie po trochu?
 
Do góry