Telewizor 50-55 cali do 3000 PLN

pantograf

New member
Dzień dobry,
Poszukuję telewizora 50-55 cali do pokoju z aneksem za maksymalną kwotę 3000 PLN. Poniżej odpowiedzi na najważniejsze pytania.



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 21m2 (pokój z aneksem), 5,7m x 3,7m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~3m patrząc na wprost (kanapa)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Najczęściej na wprost ekranu, ale w związku z tym, że jest to pokój a aneksem to również patrzone będzie z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Drzwi balkonowe na ścianie prostopadłej do telewizora
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wi-Fi, SmartTV, Aplikację ViaPlay
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Modem Wi-Fi, konsola, ewentualnie Soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? W dni powszednie około 6h, w weekendy ciężko powiedzieć
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Docelowo tak, trudno określić jak często
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? 50-55 cali
19. Preferencje co do marki ? Raczej sprawdzona: Sony, LG, Samsung, Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 PLN
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sięgałbym zdecydowanie po 55" i wysoką jasność z uwagi na drzwi balkonowe.
Ważne dla Ciebie przy grach jest niski Input Lag.

  • Philips 55 PUS8057 za 3099 zł
  • Sharp 55EQ6 za 2799 zł
  • TCL 55C735 za 3199 zł
Plus dodatkowo masz do każdego pakiet gartisów o wartości 500 zł .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. to będziesz potrzebował TV z matrycą 120 HZ lub 144Hz.
Ten TCL 55C735 - spełni potrzeby za 3199 zł
 

pantograf

New member
Telewizor Philips pozwala w pełni korzystać z możliwości konsoli dzięki szybkiej rozgrywce i płynnej grafice. Łączność HDMI z obsługą VRR, ustawienie małego opóźnienia aktywuje się automatycznie po włączeniu konsoli. Funkcja Ambilight podczas gry dodatkowo intensyfikuje wrażenia.

To w końcu jest to telewizor dla graczy czy nie?
 

refild

New member
tak , ale będzie ograniczała tą grę matryca która wyświetli Ci tylko 60 fos w grach , osobiście tydzień temu kupiłem wspomnianego tutaj TCL i szczęka mi opadła przesiadając się z dwu letniego Philipsa 65 cali z androidem tam gry nie wyglądały tak jak na TCL , i te 120 klatek np. w FIFA 23 robi robotę.
Posiadam xbox series x.
 

refild

New member
A czy TCL ? to telewizor no name ? obecnie lider sprzedaży w Europie , jakiś czas temu ludzie się bali xiaomi a teraz każdy go posiada w kieszeni , teraz co druga osoba do gier bierze TCL w obawie przed oledami gdy do gier wchodzi tez możliwość oglądania tv czy aplikacji typu hbo max ,netflix etc.

Myślę , ze co byś nie wybrał to zawsze jakiś % ryzyka jest ze akurat Tobie a nie Mnie się trafił trefny egzemplarz, takie czasy na ilość nie na jakość.
 

pantograf

New member
Chodzi mi o to, że nie jest to telewizor renomowanych firm takich jak Samsung, LG, Philips. Nigdy nie miałem do czynienia z tą marką i trochę strach przed nieznanym. A jak wygląda gwarancja w Polsce? Bez problemu door-to-door tak jak w przypadku innych producentów?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

refild

New member
Brak androida i obraz przerosniety odcieniem zieleni , nie wiem jak kwestia kalibracji obrazu by moc poprawic fabryke a reszta standard w tej cenie tv jak reszta i firma o nizszej renomie niz sharp czy panasonic jezeli chodzi o tv
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tcl ma Androida i to wg mnie jest na plus, natomiast jeżeli Ci na tym nie zależy to hisense jest naprawdę bardzo ok.
 

pantograf

New member
Bardziej niż na Androidzie zależy mi na tym, żeby w przyszłości pograć na Xbox One X lub PlayStation 5 bez żadnych problemów. Oczywiście w codziennym użytkowaniu (telewizja, Netflix, ViaPlay) również musi spisywać się bez zarzutu. Smart TV w zupełności wystarczy.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Problem w tym że Smart TV a Smart TV to czasami dużo różnica. Sprawdź sobie jakie są aplikacje na systemie vidaa, oczywiście zawsze możesz dokupić przystawkę na androidzie...
 

refild

New member
@pantograf
Generalnie gram od tygodnia na xbox series x na TCL wspomnianym w tym watku wszedzie oprocz dolby vision mam zielone ptaszki w wymaganiach konsoli w dolby vision mam znana zmianke ze tylko 60 fps .
Ustawienia na sztywno w konsoli 120 fps i UHD 4 K oraz wlaczone po uprzednim wykupieniu dolby access w konsoli by wlaczyc dolby atmos i gry ktore posiadaja ta technologie w momencie odpalenia wyswietla sie logotyp HDR10+ oraz Dolby Atmos .
Poki co granie sprawia mega przyjemnosc nic nie tnie nie zmienia sie kolor obrazu czy tym podobne rzeczy a ba yt po kalibracji ekranu testowy filmik tcl z dolby vision po zmroku i zgaszonym swietle jest zabojczy dla oczu prawie jak Oled wiadomo ze do Oleda brakuje ale na drugim 4 letnim Philipsie z Androidem takiego efektu kolorystycznego nie mam .
TCL kupowalem pod siebie dla koncika meskiego mecze i gra na konsoli .
Plus masz dwa piloty jeden z wszystkimi przyciskami jak w standardzie a drugi taki smart google z mozliwoscia mowienia do tv
 
Do góry