Telewizor 4k/FullHD 50-55 cali - cena max. 4000

szymon_k

New member
Witajcie,

przeglądam to forum, trochę poczytałem, byłem w sklepach, ale mam na tyle wątpliwości, że postanowiłem się do Was zwrócić, ponieważ obecnie specem od TV nie jestem.

Szukam TV 4k lub FullHD - na razie nie miałem przyjemności za bardzo poczuć różnicy. wielkość to okolice 50-55 cali (im większy tym lepiej, ale nie kosztem jakości). Poczytałem trochę w internecie na temat tv, a wczoraj byłem w kilku sklepach, niestety marketach typu Euro czy MM i rozejrzałem się wstępnie. Pierwsze wrażenie było takie, że najlepiej wypadły w moich oczach telewizory SONY. Samsung miał jakieś dziwnie podkręcone kolory, Panasonic trochę blade, LG ok, Philips też ok, ale tylko ok.

W domu posiadam zewnętrzny system audio (elektronika Audiolab, kolumny Monitor Audio, bridge Bluesound), więc dźwięk z TV bezpośrednio nie będzie leciał.

W sprawie obsługi TV ma być funkcjonalny, ale nie będzie to główna zabawka w domu - bardziej skupiam się na muzyce.

Jeśli chodzi o źródła, z których będę oglądał TV to będą to (kolejność nieprzypadkowa):
1. Dysk sieciowy
2. HDMI z laptopa
3. Tuner DVBT / później UPC

Z modeli, które obejrzałem vs. poczytałem najlepiej wypadły (obecnie same SONY):
Sony KD-49X8309C - ok. 4200 pln - 50 cali, 4k najdroższy, ale chyba najlepszy
Sony KDL-55W809C - ok. 4200 pln - 55 cali, FullHD
Sony KDL-55W755C - ok. 3800 pln - 55 cali, FullHD, nieco gorsza matryca wg nr serii
Sony KD-49X8005C - ok. 3200 pln - 50 cali, 4k, ale wątpliwości wzbudził wątek wg którego TV mimo, że ma 4k to nie ma UltraHD Streaming Services (potwierdzicie?)
Sony KDL-50W755C - ok. 3000 pln - 40 cali, FullHD

Jak widać jest rozstrzał finansowy ok. 1000 pln. Na razie na TV nie chce wydawać majątku, chcę kupić poprawny model, z którego będę zadowolony. Dlatego nie wiem czy np. warto dopłacać te 1000 pln do pierwszych trzech modeli w stosunku do ostatnich dwóch.

Wielka prośba o wasze sugestie w sprawie oceny w/w modeli oraz ewentualnych propozycji innych, na które powinienem zwrócić uwagę. Chciałbym kupić model, którym się nie zawiodę jak będę oglądał koncerty i filmy w dobrej jakości, (które oglądam już teraz ze względu na dźwięk, ale mam niezadowalający obraz z projektora - blade kolory itp.), sport w telewizji, serial z laptopa, albo jak kupię sobie w końcu PS, na który obecnie i tak nie mam czasu. :)

Podaję też odpowiedzi do ankiety:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 20-25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku, ale mam zasłony.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Chwilowo żadnego, obraz z projektora
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Podstawowa tv naziemna, później UPC
10 .Jakie urządzenia? Laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Koncerty, sport, film.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Funkcje internetowe mile widziane, ale serfuje raczej na komputerze.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, jest zamiar na PS.
16. Preferencje co do marki? Po wizytach w sklepach subiektywnie najlepiej wypadło SONY.
17. Preferencje co do wielkości? min. 48, maks. 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jak jest słaba jakość.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Im taniej tym lepiej, ale maks. ok. 4000 zł.
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie potrzebne

Wielkie dzięki za pomoc! :)
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Jeżeli faktycznie ma to być Sony i nie zależy ci na 3D to bierz 55W755c. Matryca jak w 809c z tym zastrzeżeniem że nie ma 3D. 49X8005C darowałbym sobie. Jeżeli 4k to ten wyższy model, na 100 Hz matrycy. Weź tylko pod uwagę fakt, ze te wszystkie modele Sony działają w oparciu o Androida, który na chwilę obecną do najlepszych i najbardziej stabilnych systemów nie należy. Może po kolejnych kilku aktualizacjach ta sytuacja ulegnie zmianie na plus.
 

szymon_k

New member
O androidzie słyszałem, ale jak wspomniałem jakość TV przede wszystkim. I liczę, że google nie pozwoli sobie, aby ich system był mierny i w końcu poprawi co trzeba. :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
To tak jak napisałem. Jeżeli nie zależy ci na 4K i 3D to 55W755c. Jeżeli zależy ci na 4K to ten droższy model, bo ten tańszy jest nic nie wart.
 

racuh

Banned
Dziękuję. :) A czy jest coś nie-SONY co w tej cenie zasługuje na szczególną uwagę?

Sony FHD do tej ceny to jest jedyny godny wybór.
Możesz zobaczyć sobie też Samsunga 55J6200, 55H6400
LG 55LF652V

Z TV 4K
LG 55UF778V
Panasonic 55CX680
Samsung 55JU6400

Tylko taka uwaga że w 55 cali w tej cenie będziesz miał bardzo dobrego FHD albo średniego 4K.
 

szymon_k

New member
Czytając też posty na wątku:
"TV 48-50 cali - 4000 zł - pakować się w 4k?"
decyduje się odłożyć plany z 4k na później i teraz wezmę Sony KDL-55W755C (no chyba, że nastąpi jakaś nagła zmiana decyzji to do końca tygodnia).

Dzięki.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Czytając też posty na wątku:
"TV 48-50 cali - 4000 zł - pakować się w 4k?"
decyduje się odłożyć plany z 4k na później i teraz wezmę Sony KDL-55W755C (no chyba, że nastąpi jakaś nagła zmiana decyzji to do końca tygodnia).

Dzięki.
I to jet bardzo dobra decyzja.
 

scaut.00

New member
Witam,
Patrze ze watek jest bardzo zblizony do moich potrzeb i pytan.... tyle ze minelo 10 miesiecy i moze cos sie zmienilo?

Poszukuje telewizora 55cali, do ogladania z odleglosci 3,5m, czasem nie na wprost a z boku.. Zadnych dvd, blue ray itp... 80% naziemna telewizja cyfrowa, 20% koncerty z youtube - czasem mecze pilarskie...

TO na czym mi najbardziej zalezy to obrazie zyleta!!! bardzo ostrym i zywych kolorach....

W sklepie EuroRTV AGD sprzedawc poradzil, ze jak nie chce przeplacac tylko za napis na dole telewizora to zeby nie isc w sony itp - tylko najlepszy stosunek ceny do jakosci bede mial w LG... i polecil 600v.... Ja potrzebuje wyjscie sluchawkowe w tv i dobrze jakby mial bluutooth.. o wifi nie wspomne.... wiec mysle nad LG 55UH6507... Ale z kazda minuta wiem ze nic nie wiem....

Pleaasee - help me... czy ten LG uh6507 bedzie mial dobry obraz na naziemnej? Czy nie bedzie cienia po pilkarzu na meczu?
 

prins

New member
Witam,

Odgrzeje kotleta bo od założenia posta minęło ponad rok :) Jestem również zainteresowany telewizorem 4K lub FHD w cenie do 4 tyś w rozmiarze 55 cali.

Podaję też odpowiedzi do ankiety:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 30 mkw
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i troszkę pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku, ale mam zasłony.
7. Jaki masz obecnie telewizor? stary samsung 32 cale hd redy
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? bez fajerwerków
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? canal +
10 .Jakie urządzenia? Laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystko po trochu +sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, jest zamiar na PS.
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jak jest słaba jakość.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Im taniej tym lepiej, ale maks. ok. 4000 zł.
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie potrzebne


Zastanawiam się na tym Sony KDL-55W755C ale może znawcy tematu polecą coś nowszego i ciekawszego. Nurtuje mnie jeszcze to 4K ale po poczytaniu o tym jestem w stanie z tego bajeru zrezygnować bo podobno tv cyfrowa nie nadaje w tym.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 

prins

New member
ok dzięki bardzo za odpowiedź. A mogę prosić o jakąś propozycję FHD 55 cali 100 HZ z ładnym obrazem ( oglądam wszystko po trochu) z aktualnej oferty w przedziale 3000 - 4000 tyś ?

Chcę kupić TV na około 5 lat i zastanawiam się czy 4K czy FHD. Zależy mi na ładnym obrazie.
 

maniek530

Banned
Przy tej odległości to minimum 60" a lepiej jeszcze większy ! 55" za mały - zobaczysz zresztą jak kupisz
Zobacz : 65KU6000W (4K i przekracza twój budżet trochę) lub 60j6240 (FHD ale 120Hz i cena bardzo dobra 3,2k plz!)
 

maniek530

Banned
Nie myślałem o 60 cali ale pewnie by wszedł w miejsce na tv :) Czyli ten samsung 60j6240 jest 120 HZ ? Gdzie za taką cenę bym go dostał ?

Był jeszcze kilka dni temu w Saturnie z rabatem - teraz można go dostać za ok.3,5k plz co jest też ceną ok za ten tv - jak chcesz to upoluj go gdzieś na wyprzedaży
 

prins

New member
Dzisiaj w Saturnie 3400 a w MM 3500 (no chyba że ma się jakiś kod rabatowy).


Saturna u mnie nie ma więc pojadę go zobaczyć w MM :)
 

weeman

New member
znalazlem taka informacje w googlu, nie wiem czy prawda:

Seria j6240 ma matrycę 60Hz, niektórzy mylą ten model (j6240) z serią j6200, który faktyczne posiada matrycę 120Hz(100Hz).
 

borosky

New member
Przy tej odległości to minimum 60" a lepiej jeszcze większy ! 55" za mały - zobaczysz zresztą jak kupisz
Zobacz : 65KU6000W (4K i przekracza twój budżet trochę) lub 60j6240 (FHD ale 120Hz i cena bardzo dobra 3,2k plz!)

Podlacze sie pod temat. Ostatnio przygladalem sie na stronie internetowej modelowi 65KU6000W. Jak z odswiezaniem obrazu i czy ogolnie wart jest swojej ceny i jak sie ma do konkurencji? Z gory dzieki za opd.
 
Do góry