Telewizor 49/50/55

Miksterek

New member
Witam, poszukuję telewizora w przedziale cenowym 3000-3500. Warto dodać, że zakup planuję za kilka miesięcy, kiedy zapewnię sobie lepsze łącze internetowe, więc mogę wziąć pod uwagę droższy model, który za kilka miesięcy zapewne będzie wyprzedawany ze sklepów i cena spadnie.

Najważniejsze informacje:
1. Odległość od telewizora - 2,5m
2. Liczba osób przed TV - 1-2
3. Oglądanie tylko na wprost TV
4. TV będzie wisiał
5. Musi posiadać jak najlepszy system, 90% czas użytkowania to platformy typu Netflix, HBO GO, Prime Video itd.
6. Telewizor będzie włączony głównie w nocy, więc liczę na jak najlepsze parametry pod nocne seanse
7. W przyszłości planuję zakup konsoli PS5, która będzie podłączona do TV, wiec matryca +100hz to chyba podstawa
8. Preferencje co do marki - brak. Jednak przeglądając różne testy itd. Najciekawsze wydają się telewizory Samsung/Sony (seria Q60/Q70 lub XF9005)
9. Chciałbym znów TV 49/50 cali, ponieważ idealnie pasuje mi do pokoju + zawsze to niższa cena niż 55, ale jeśli parametry w tym samym modelu będą mocno na korzyść 55 to będę skłaniał się ku większej wersji
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb jednak 55" jako najmniejszy.
- Philips 55PUS8804 w programie pilotażowym gdzie sam ustalasz ceny
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program
- LG 55SM8600 w programie
- TCL 55X815 w programie
- Oled 55HL9000 w programie
- TCL 55EC780 w programie
 

Miksterek

New member
Napisałem, że telewizor bedzie użytkowany prawie tylko i wyłącznie w nocy + w przyszłości będzie podłączona konsola PS5

1. Philips - matryca IPS
2. LG - matryca IPS
3. TCL - 60hz
4. Hitachi - brak HBO GO
5. TCL - 60hz
 

adrian66

Member
No proszę,kiki kolejny raz potwierdził swoja wiarygodność,zawsze poleca to co ma na sprzedaż.Bardzo to przykre,bo naiwni ludzie korzystają z tego forum i liczą na rzetelne opinie i testy.
 

Miksterek

New member
No proszę,kiki kolejny raz potwierdził swoja wiarygodność,zawsze poleca to co ma na sprzedaż.Bardzo to przykre,bo naiwni ludzie korzystają z tego forum i liczą na rzetelne opinie i testy.

W dodatku dla każdego ten zestaw telewizorów jest idealnym wyborem. Nieważne jakie kto ma cele.

Na szczęście trochę poczytałem przed zakupem o telewizorach i jakos średnio mi uwierzyć, ze któryś z tych będzie mi odpowiadał :)
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Po co się konkurencja rejestruje na tym forum? Żeby udowodnić, że Kiki ma słabą ofertę?
Oferuje te same jeżeli ktoś pyta o tą samą ceną, oferuje przede wszystkim te co mają najlepszy stosunek jakość?cena i tyle.
 

Miksterek

New member
Po co się konkurencja rejestruje na tym forum? Żeby udowodnić, że Kiki ma słabą ofertę?
Oferuje te same jeżeli ktoś pyta o tą samą ceną, oferuje przede wszystkim te co mają najlepszy stosunek jakość?cena i tyle.

Ja nie jestem z żadnego konkurencyjnego forum, chciałem się tylko poradzić odnośnie zakupu nowego TV.
Zaznaczając, ze moje główne cele to OGLĄDANIE W NOCY i PS5 dostaję polecenia telewizorów IPS oraz 60hz. Co moim zdaniem jest trochę dziwne jak przez ostatnie dni zagłębiłem się nieco w temat telewizorów.
 

adrian66

Member
A ze nijak się maja do preferencji pytającego to już szczegół.Janusz jeszcze ty się kompromitujesz przy okazji,tłumacząc i broniąc kikiego.
 

Janys1987

New member
Przepraszam ale, nie rozumiem dlaczego się czepiacie wypowiedzi Kikiego. Bardzo proszę
Toshiba L7453
TV tylko i wyłącznie służący do Konsoli.
Przerobiłem każdy typ matrycy i akurat IPS się jak najbardziej nadaje.
 

Attachments

  • IMG_20191208_010000.jpg
    IMG_20191208_010000.jpg
    27,2 KB · Wyś: 13
  • IMG_20191208_004335.jpg
    IMG_20191208_004335.jpg
    19,1 KB · Wyś: 13

Janys1987

New member
Q60 to dno
Q70 już lepiej
Sam napisałeś że pod kątem a matrycę VA są beznadziejne pod tym względem no chyba że Q80 posiadająca powłokę poprawiające kąty boczne.
Plazma Też się nie nadawała podobno do Konsoli
A na plazmie spędziłem 5 lat ostrego grania.
Teraz czekam na Mini/Micro Led
Ja bym brał Oleda Hitachi
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
W Twoim przypadku rzeczywiście Kiki napisał rutynowo, może nawet kopiuj wklej. Moja uwaga dotyczyła adriana66.
Ja mam już drugiego TCLa i jest super ale rzeczywiście nie gram, więc nie wiem jak się ma 60 Hz do gier.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie napisałem rutynowo. I potrafię się wytłumaczyć sam.
Telewizorów z matrycą IPS sprzedaje się na świecie rocznie 110.000.000
Ludzie śmią być zadowoleni i zachwyceni.
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-65sm9800-tv-nanocell-uhd-4k.bhtml



+++++++++++++++++++++++++++++
"Napisałem, że telewizor bedzie użytkowany prawie tylko i wyłącznie w nocy + w przyszłości będzie podłączona konsola PS5"

1. Philips - matryca IPS
2. LG - matryca IPS
3. TCL - 60hz
4. Hitachi - brak HBO GO
5. TCL - 60hz
=============================

Najlepsze monitory profesjonalne na świecie to modele na matryca IPS . Ludzie przecież to tragedia. Ci profesjonaliści nie wiedzą ,że mają tragiczne modele.

Większych bzdur od dawna nie czytałem, że Telewizor IPS nie na daje się do konsoli.

1. Philips ma ambilight - i daje dodatkowy efekt dla oka czerni. ALe jak czytałeś to już wszystko wiesz.
2. LG do tej pory najniższy input lag i podświetlenie strefowe.
3. TCL 60 HZ - i co ???
Pokaż jaki masz obecnie w domu sygnał 100 HZ ?
Bo oczywiście jako obczytany wiesz, że Telewizja nadaje w 50 Hz a gry do tej pory mają najwięcej 6900 Hz. Więc skalowanie 1:1
Ale co tam my wiemy...
4. Brak HBO GO ale jakość obrazu powala wszystko na kolana !
A HBO Go mogę sobie streamować nawet ze smartfona w czasie rzeczywistym.
A smartfon jest gratis do niego.
5.TCL - ta sama bajka !
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miksterek -
"Zaznaczając, ze moje główne cele to OGLĄDANIE W NOCY i PS5 dostaję polecenia telewizorów IPS oraz 60hz. Co moim zdaniem jest trochę dziwne jak przez ostatnie dni zagłębiłem się nieco w temat telewizorów. "

Chętnie się dowiem jaki LCD jest lepszy w czerni od oleda 55HL 9000 Hitachi za 3999 zł i smartfon do HBO GO - gratis ???

Proszę o informację co ma wspólnego 60Hz do złego oglądania nocami ?

Proszę o podanie informacji jaki obecnie model w Polsce ma absolutnie najniższy Input Lag w HDR do PS5 i ma matrycę VA Orza wszystkie aplikacje wymienione w zapytaniu ?

Czekam na błyskotliwą odpowiedź i informację - jako wybitnie zagłębionego w temacie telewizorów.
 
Do góry