Telewizor 46" do 3600zł max ? Jaki ?

sarna

New member
Witam!
Przeszukuję forum, czytam i patrzę na modele. Im więcej czytam i przeglądam tym mniej wiem jaki model byłby odpowiedni. :niewiem: Bardzo was proszę o wypowiedzenie się jaki na dzień dzisiejszy byłby najlepszy telewizor 46" z przeglądarką internetową i minimum 100hz ? Pokój dobrze naświetlony, dwa duże okna. Będziemy oglądać z około 3 - 4 metrów. Proszę o podanie jakiś godnych uwagi modeli. W gruncie rzeczy oczywiście najbardziej zależy mi na ładnym obrazie. Telewizor będzie podłączony do dekodera hd polsatu. Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.
 

sarna

New member
Samsung UE46D6100 powinien być ok.

Ten odpada bo trochę przewyższa kwotę..

Sharp 46LE 630
Samsung 46 d 5500

A pomiędzy tymi powyżej a np. LG 47lv570s albo kdl-46ex500, który lepszy ? Który najlepszy z tych 5ciu ? Czy wybrać jeszcze jakiś inny model ?

Nie potrzebuję 3D, najważniejszy jest dla mnie ładny obraz w telewizorze, odtwarzanie filmów divx z USB i fajnie by było żeby miał dobry internet do przeglądania. Macie może jeszcze jakieś pomysły ?
 
Ostatnia edycja:

raivel

New member
EX500 jest niezły ale nie odtwarza wszystkiego z USB, Sharp ma słabe funkcje internetowe więc z pozostałych dwóch byłbym za Samsungiem D5500.
 

lukwlkp

New member
Lg 47LW570s jest ok. na tym forum Lg jest trochę niedoceniane, więc weź na to poprawkę. Moim zdaniem jest to jeden z lepszych tv i ma matrycę ips.
 
Ostatnia edycja:

sarna

New member
Lg 47LW570s jest ok. na tym forum Lg jest trochę niedoceniane, więc weź na to poprawkę. Moim zdaniem jest to jeden z lepszych tv i ma matrycę ips.

No właśnie też jestem teraz najbardziej nastawiony na tego LG.. A tak na łopatologiczny rozum co to jest ta matryca IPS ? Chciałbym jeszcze usłyszeć opinie kogoś kto z niego korzysta albo bawił się nim ? Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

sarna

New member
Tak więc chyba zdecyduję się na tego LG 47lv570s.

W NeoNet jest teraz za 3399zł i do tego można dokupić kamerkę do skype za 1zł ! Nie licząc sklepów internetowych to jest najtaniej z marketów z elektorniką. Chociaż w rożnych sklepach internetowych można byłoby mieć go z 200zł taniej ale sama kamerka jest warta około 400zł a tutaj można ją kupić za 1zł więc i tak jest się do przodu ;)
 

raivel

New member
Kolega lukwlkp proponował Ci LW570s a Ty mówisz o LV570s więc to dwa różne modele (LW jest 3d). W zasadzie nie jest zły, również zastanawiałem się nad jego wyborem. Obraz bez rewelacji ale przyzwoity, trochę gorzej w SD. Ma fajny system płynności TruMotion ale pod warunkiem, że nie przeszkadza Ci efekt "teatru". Z USB ciągnie prawie wszystko (poza MKV z DTS), funkcje internetowe również ma dosyć bogate, o ile się nie mylę ma nawet przeglądarkę.
 

sarna

New member
Kolega lukwlkp proponował Ci LW570s a Ty mówisz o LV570s więc to dwa różne modele (LW jest 3d). W zasadzie nie jest zły, również zastanawiałem się nad jego wyborem. Obraz bez rewelacji ale przyzwoity, trochę gorzej w SD. Ma fajny system płynności TruMotion ale pod warunkiem, że nie przeszkadza Ci efekt "teatru". Z USB ciągnie prawie wszystko (poza MKV z DTS), funkcje internetowe również ma dosyć bogate, o ile się nie mylę ma nawet przeglądarkę.

Masz rację... Nie zauważyłem nawet tej literki a oczywiście jest to istotne. Jednak mimo wszystko już zamówiłem LV i mam nadzieję że nie będę żałował :) Możesz mi wytłumaczyć na czym ma polegać ten "efekt teatru" ?
 

raivel

New member
Dzieje się tak tylko przy włączonym systemie TruMotion na maksimum/średni.
Chodzi o to, że ruchy postaci na ekranie są płynne ale jednocześnie nienaturalne, sztuczne, pływające- tak jakby zbyt płynne.
W zasadzie ciężko to wytłumaczyć ale mam nadzieję, że poniekąd zrozumiałeś o co chodzi ;)
 
Do góry