telewizor 46 cali. jaki?

darek87dz

New member
Witam
Poszukuję tv LED do dużego pokoju. Odwiedziłem dzisiaj kilka sklepów ( sony center, euro rtv agd, media markt). Z tego co zauważyłem w oko wpadły następujące modele:
1) Sony EX700 --> 4700zł
2) Sharp LX810e --> 5000zł
3) Sharp LE812e --> 5000zł

Który z tych tv byłby najlepszy? ewentualnie jakiś inny polecany...?

Preferencje: (ostrzegam jestem zielony w temacie:))
odległość od ekranu: 4m
jak słońce świeci w pokoju: południe
Jak duży jest pokój: 25m2
jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy Sony 24" :)
jakie programy najczęściej oglądasz: różnie, zarówno tv jak i filmy z nosników
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie
preferowana wielkość telewizora: 46"
czego nie lubisz w telewizorach: smużenia
jakie urządzenia będą podłączone: Pendrive,dvd, w przyszłości vectra, UPC lub coś podobnego
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50/50
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej kąty boczne, wprost też ale rzadziej
Czy ważne jest wifi: fajnie jakby miało ale to nie priorytet
czy USB ma mieć czytanie filmów: tak
jakimi złączami: obecnie EURO, później nie wiem
jaki masz sygnał: obecnie ze zwykłej anteny
ma stać czy wisieć: będzie wisiał

Na tv mogę przeznaczyć max 5000 zł i ani złotówki więcej. Co polecacie? W grę wchodza również tylko sklepy, nie chcę kupować przez internet...

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 

pc4150

New member
Skoro kupujesz tylko w sklepach to do każdej ceny z internetu dolicz sobie kilka setek.

Sprawdź telewizory Toshiba
 

darek87dz

New member
jakiś konkretny model? tak jak powiedziałem nie znam się na tym i liczyłem na jakąś bardziej pomocną odpowiedź... co z tv które podałem?
 

pc4150

New member
Te tv podane przez ciebie kosztują co najwyżej 4 tyś zł i nie są raczej warte konkurencji z lepszymi modelami SHARP 822, SHARP 705, TOSHIBA VL 768
 
Z

zerga

Guest
mam jego angielskiego odpowiednika model 821e,tylko ze 40.obraz super a nie kalibrowalem go dokladnie.w hd cos pieknego mysle ze powinienes go nabyc.nie laduj sie w 3d bo ta technologia swoj boom dopiero przejdzie przeczytaj artykul, tu na forum toshiby 3d bez okularow juz sie powlii zaczyna:d za rok, dwa mysle ta technologia bedzie dopracowana na 100%
 

pc4150

New member
zegra pozwolę się z tobą nie zgodzić 3d bez okularów to jak na razie śpiew przyszłości. Do seryjnej sprzedaży trafić może dopiero za rok, dwa (mówię o rozmiarach domowych 40-46)
Owszem technologia nie jest idealna ale już dużo lepsza nie będzie :) Puki nie pojawią się przesuwane matryce dzięki którym obraz naprawdę będzie wychodził z obrazu (z poza ramki tv) a nie tylko będzie widać głębie.

zegra skalibruj porządnie to będzie jeszcze lepiej :) na flatpanels znajdziesz ustawienia :)

Jednak w pojedynku SHARP VS TOSHIBA wybrałbym VL768 aniżeli 822 choćby za osławiony system Resolution+ który mnie osobiście bardzo przypadł do gustu :)
 
Z

zerga

Guest
dzieki za namiar zajme sie nim i dopieszcze.nie przygladalem sie tej toshibie.ale potrzebuje tv do drugiego pokoju takze wezme ja pod uwage!!!jezeli chodzi o 3d to mozna to okreslic jako 3d bez 3d albo 2,5d:bober:no zobaczymy co dalej z tego wszystkiego wyniknie wszystko idzie w dobrym kierunku.pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w nasłonecznionym pomieszczeniu dla wiszącego telewizora ważne jest aby miał uchwyt regulowany - bok/bok. To rozwiązuje wiele problemów.
Teraz jeśli idzie o telewizor to potrzebny jest model który ma większą jasność i dynamikę obrazu. Z wymienionych to Sharp Quatron . I model LE 810 już wystarczy.
 

darek87dz

New member
jeżeli chodzi o 3d to absolutnie mnie to nie interesuje, nie szukam tv z możliwościami 3d...
zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy Sharp Quattron LE820E, a LE810E ? wiem że 820 ma tą szybę na ekranie. A jak sprawa ma się z modelem 810? Czy on też ma tą szybę? jak z pozostałymi parametrami w tych dwóch modelach?
 
Z

zerga

Guest
nie wiem jak 810 ale 820 dzieki tej szybie nie przyciaga kurzu za to obija swiatlo i mozna zobaczyc siebie cos kosztem czegos!mnie to nie zniecheca.
 

darek87dz

New member
chwila moment... mówicie że w modelu 810 nie ma szyby ale z porównania podesłanego przez kiki wygląda na to że szyba jest? to w końcu komu wierzyć ?
 
Z

zerga

Guest
810 nie ma szyby wyraznie widac granice miedzy matryca a obudowa 820 jest plaski jak stol przez co ma wieksza prezencje
 

darek87dz

New member
opłaca sie dopłacać do tych lepszych procesorów i algorytmów? Czy w codziennym użytkowaniiu będzie to odczuwalne? np przy oglądaniu filmów mkv z pendrivea ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wzrasta ilość szczegółów . Jak dla mnie to się opłaca.
Podobno życie składa się ze szczegółów.
 
Do góry