Telewizor 46-48" do 4tyś

al80

New member
Witam
Chce zmienić uszkodzonego samsunga 37" na coś większego 46-48" z tego co widzę mozna nawet wyrwac UHD do 4tyś (max 4,5tyś) pytanie czy warto? Moze lepiej lepszy fullHD?
Jets tego tyle że nie jestem w stanie zadecydować sam, licze że pomożecie, wtedy dopiero zawężoną ilosc modeli porownam i zadecyduje. Myślalem np o samsung H8000, pytanie czy warto bo nie ma UHD a droższy niż inne modele kilku firm majace juz 4k? Czy zakrzywienie coś daje i jest sens kierowac sie nim? 3D bym chcial i z tego co czytam raczej aktywne.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? zwykle 1 czasem 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno ok m przed tv, raczej nie przeszkadza, drugie po lewej str ok
1,5m tez problemu nie ma
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 37" samsung, jest ok ale chyba pada matryca
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? chyba wszystkie maja usb kilka hdmi wifi itp
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowy Pol HD
10.Jakie urządzenia ? xbox 360, niedlugo XOne/Ps4, Jesli 3D tu wykorzystam to bedzie fajnie nawet czasem dla funu
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? hmm kilka h w dzien i kilka w nocy(głownie)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam pojecia, nawet nie wiem jaka ma moj tv
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy/seriale ogolnie (czesto HD ale tez seriale sd)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Raczej nie. Youtube chętnie sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? jak najbardziej, ostatnio rzadko ale zdarzalo sie zarwac noce np na GTAV ;)
16.Preferencje co do marki ? Sony Panasonic, Sharp Philips moze znow Samsung LG jakos nie bardzo choc sam nie wiem czemu... Nie sugerujcie sie tym punktem
17.Preferencje co do wielkości ? 46-48 wiecej nie upchne, 48 najlepiej z mala ramkai ważne NOZKA taka zeby na węzszej szafce stal stabilnie(mniejsza niz TV)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Ceny:p a powaznie nie wiem nie mam porownania az tak zeby wymieniac to czy tamto, moj byl ok ale na chwile obecna pewnie kazdy bedzie lepszy ;)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczory/noc
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3-4 max 4,5 jak bedzie warto
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Zdecydowanie, chyba aktywne lepsze??
22.Warto brac na chwile obecna UHD czy w najblizszych latach to tylko bajer?Skalowanie kanalow hd do 4k jak wyglada w praktyce z ich jakoscia?

Pozdrawiam i dziekuje

ps zalezy mi na opini wiekszej ilosc ludzi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli w klasie 48" - to będziesz miał extra modele:
Sony 50W809
Philips 48PFS8209
Panasonic 47AS740

Skalowanie im mniejsze tym lepiej. Zostałbym przy fullhd.
 

al80

New member
1)Ten Sony 50W809 to jakaś starsza/nowsza wersja 50W805 bo tylko jego na stronie sony widzę podobnego, nie wiem czemu nie ma tam809? Jets tez chyba 829 podobny?

2)Jak wypadają Sony na tle dwóch pozostałych 48PFS8209 i 47AS740?
Philips nie ma chyba podstawki na środku tylko na krawedziach przez co nie bede go w stanie postawic (za wąska szafka).

3)Panasonic 47as750e nie lepszy od 740e? chyba troche droższy 750e, nie ma kamery ale za to podwojny tuner HD(to daje mozliwosc ogladania dwoch kanalow jednoczesnie z jednego zrodla np cyfr. polsatu? Zeby nagrywac trzeba dokupic dysk?) Jakieś inne zalety/roznice??

4)Te wszystkie tv to smarty zgadza sie?
5)Jeszcze dodam że fajnie jak by głośniki dawały znośny dzwięk, nie wiem 6)czy 2x10W to nie malo, w moim samsungu bylo kiepsko.


7)Moze jeszcze jakieś inne firmy/modele najlepiej 48" Hu7500/ju7000 uhd? Nie warto rozważyć? Maja jakies wady o których nie wiem te samsungi bo cena ok jak na 4k. H8000 z zakrzywionym ekranem bez 4k ale tez fajnie wyglada co o nim sadzicie na tle resztyglownie panasonica/sony?

Ps jesli Uhd cos w dobrej cenie istnieje to prosze rowniez o typy, jesli nie warto biorac pod uwage ze za rok tv nie bede zmienial raczej to zostane przy FullHd

dzieki
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. To jest najnowszy model z Androidem.
2. To jest podobna klasa dlatego dostałeś je w ofercie.
3. Różnią się wyposażeniem. Trzeba dokupić dysk.
4. Tak to są smarty.
5. Dźwięk jest teraz w każdym znacznie lepszy niż w starym Samsungu.
 

al80

New member
Samsungów z jakiegoś powodu nie warto rozważać w ogóle? mają jakieś znaczące wady na tle ww. modeli? Np. Hu7500/ju7000?lub inne o ktorych moze nawet nie wiem.
Tv będzie pewnie na min 5 lat albo dluzej wiec wolalbym miec pewnosc ze dokonam dobrego wyboru :) Jak z LG i Sharpem? Nic ciekawego wartego uwagi?

Moze ktoś jeszcze podałby jakieś sugerowane modele chyba, że nikt nie ma nic do dodania to wybiorę ktoryś z ww.

dzięki
 

digitalus

Banned
Witam
Samsung to lider pod wzgledem sprzedazy telewizorow ale jakosc tzn trwalosc produktu kiepska.
Najwiecej negatywnych komentarzy ma samsung.Telewizor najczesciej psuje sie po dwoch latach. Usterki nie dotycza tylko elementow elektronicznych ale nawet obudowy czyli podstawy ktora peka po dwoch latach albo szybciej.

Przyklad z forum
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html
Przyklad zagraniczny
Top 2,683 Complaints and Reviews about Samsung TV | Page 5

Wyglada ze ponownie powrocil problem z kondesatorami elektronicznymi w telewizorach samsung.
cytat
I am ready for another class action lawsuit! My Samsung LED 3D TV model: UN46F6800 & manufactured in March 2013 has been cycling off & on when powered on! My understanding that it is a capacitor. Defective, never again will I purchase Samsung.

http://www.consumeraffairs.com/home_electronics/samsung_tv.html?page=2
 
Ostatnia edycja:

al80

New member
1)I to mi wystarcza żeby samusunga sobie darować :) szczególnie, że z moim LE37A676A1 po 7 latach własnie zaczęło się coś dziać, myślałem że mam takie szczęscie ale widzę, że chyba nie tylko ja.. (po kilku minutach ogladania traci kolory, zaczyna wszystko świecić/migotać na fioletowo, czy to matryca/procesor czy może coś prostszego?)

2)Sharp/Toshiba/Lg również nic ciekawego w cenie 4/4,5k max? Może coś warto obejrzeć jeśli ktoryś model z tych firm nie odbiega znacząco od konkurencji?

3)Chciałbym żeby kilka osób jeśli to możliwe potwierdziło, że nie warto pchać się w UHD. Pytam z racji tego, że jak juz wspominalem tv pewnie będzie na dłużej a UHD juz od jakiegos czasu jest choć na chwilę obecną nie ma chyba źródeł w takiej rozdzielczosci. Skalowanie do 4k bedzie gorzej wygladało niz niższa natywna rozdzielczosc filmu/gry itp. dobrze myślę?

dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp i Toshibą są w stanie reorganizacji firmy.
W Uhd warto jeśli masz dostęp do materiałów teraz.
To najlepsza oferta w klasie cenowej :
Sony 50W809
Philips 48PFS8209
Panasonic 47AS740
 

al80

New member
1)Panasonic ma pasywne 3D a z tego co sie orientuje chyba lepiej byloby miec jednak aktywne. Czy w Sony/Philipsie występuje efekt MIGOTANIA i problemy z bolącymi oczami przy 3D?Czy generalnie samo 3D jest w tych modelach dobrze dopracowane?

2)Czy okulary są w zestawach (1lub2szt) i jak z bateriami, to sa akumulatorki AA/AAA ktore sobie naladuje?

3)Czy druga osoba może w okularach jednoczesnie grac/ogladac wczesniej bym nawet o to nie zapytal ale widzialem ze samsung ma jakas opcje Multiview z tym zwiazana wiec nie wiem o co chodzi?

4)PIP- jak to wyglada w Sony/Philipsie, co dokladnie oznacza pip z 1 tunerem a co pip z 2oma? Czy taki Cyfrowy polsat 2 kanaly jednoczesnie mogę na ktoryms z nich obejrzeć??Czy to musza byc dwa odzielne źrodla np CP + naziemna?

5)Czy te tv maja mozliwosc wyswietlania tv kanalu np na telefonie (galaxy s4) jesli tak to czy to musi byc ten sam kanal co na telewizorze i rozumiem ze telewizor musi byc wtedy wlaczony??

6) Oba to są modele najnowsze 2015? Przy philipsie w nazwie często widnieje na koncu "12". (48PFS8209/12) Czy to oznacza rok produkcji 2012 ten ktory byl chyba wadliwy w tych Philipsach?

7)Sony ma chyba lepsze odswiezanie 200hz /1000hz Philips tylko 100hz /800hz? Daje to cos w praktyce?

8)Czy w Philipsie mozna te stopki/nóżki montowac tylko na koncach, mam waska szafkę i przydaloby sie zeby podstawka byla na srodku a nie na koncach. da sie cos z tym zrobic?

dzięki bardzo
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież masz 3 metry, to lepsze pasywne.
W pasywnych nie są potrzebne.
Musi mieć podwójny tuner jak np Philips 8209 - wówczas Pip jest pełen.
Musi być pełen Pip wówczas możesz mieć różne programy na smartfonie i różne w telewizorze.
Nie musi być włączony później.
Model 8209 to najnowsza produkcja.
Odświeżanie to marketingowy bełkot, obydwa mają 100 Hz.
Podstawka środkowa ma być dostępna w sprzedaży we wrześniu.
I można ją będzie montować.
 
Ostatnia edycja:

al80

New member
1)Mozesz coś wiecej napisac o 3d i odleglosci? Sprawdzilem teraz to siedze 2,6m od tv ale moge tez bliżej nawet 1,5m jeśli na 3D ma wpływ(max3m). Aktywne to 3x wys aktywna tv wiec 50" ma ok 63,5cm wiec ok 190cm Pasywne 2x przekątna wiec ze 30cm wiecej. Tak wiec odleglosc chyba nie za duza na AKTWNE? Pytanie jak z oczami, poprawilo sie cos czy dalej te modele sony męcza oczy/głowe?

2)Czy istnieje cos takiego jak zewnetrzny tuner drugi? Mozna go dokupic i miec pelny PIP (2 kanaly cyfrowego polsatu jednoczesnie, dodam ze one sa kodowane a to chyba robi roznice?)

3) a 809 to nie jest 2015 najnowszy model? tylko philips?

4) Ktorego bralbys na moim miejscu? Czy jako zwykly uzytkownik bede widzial roznice w ogole skoro oba sa dobre? Wolałbym sony raz ze wiekszy (choc nie planowalem 50") 2 że moge go miec w dobrej cenie razem z 2szt okularow i pilotem dodatkowym (razem taniej niz philips) do tego czytalem że philips to teraz tak naprawde TP Vison.

Bede chyba zadowolony z sony?Cos moze mnie zaskoczyc o czym tutaj nie pisalismy?

dzieki bardzo raz jeszcze
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Od odległości 2-2,5 metra zacierają się różnice odbioru sygnału 3D. Gdybyś siedział 1,5-2 metry to wówczas tylko 3 D aktywne gdyż obraz by się rozjeżdżał.
Możesz kupić urządzenie z Pipem i korzystać z podwójnego takiego urządzenia.
Philips kończy swój żywot w tym modelu PFS8209 , Sony W 809 dopiero zaczyna.
Właścicielem Philipsa jest TPVision, właścicielem Volvo są chińczycy, a właścicielem Aston MArtin są katarczycy- czy to coś zmieniło?
A nowy Lotus :
http://autokult.pl/25788,nowy-lotus-3-eleven-esencja-sportowego-samochodu
Toż to własność firmy z Malezji. Ja bym chciał bardzo.
Nie ważne jaki jest kapitał ważne jaki jest produkt.

Brałbym Philipsa z uwagi na jakość.
 
Ostatnia edycja:
Do góry