Telewizor 42' Demon szybkości i multimediów :) POMOC

m@trixs

New member
1. Odległość od ekranu? 2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? z boku
3. Jak duży jest pokój:salon 5*6m
4. Preferowana technologia: LCD z podświetleniem LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? sport, film, film, film
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez różnicy
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 42
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słabej jakości obrazu,
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder telewizji kablowej, konsola x box, dysk zewnetrzny, laptop po wi-fi(najlepiej)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50/50
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? tak, tak samo jak kompatybilność np z komórka
19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? raczej nie, ale już skype by się przydał
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? może kiedyś
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? zdecydowanie tak, preferowany format txt
22. Ma mieć 3D? nie koniecznie, ale dobrze jakby była
23. Ma mieć slot na karty SD? może być, nie musi, jeśli ma mozliwośc podpięcia dysku 1,5TB z systemem plików NTFS
24. Ma mieć tuner DVB-S? może mieć nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dvd przez hdmi, laptop przez hdmi, w ponizjeszym czasie kino domowe
26. Jaki masz sygnał? cyfrowy
28. Ma stać czy wisieć? jedno i drugie do wyboru
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Bardzo dobra jakość obrazu w filmach, aby była mozliwosc ogladania filmow z laptopa po wi-fi w jak najlepszej jakosci, DLNA, podpięcie do smartfona po wi-fi
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: max 5
32. Sugerowana cena? max 2500

osobiście bardzo przypadł mi do gustu Philips 42PFL6008K, ma wszystkie funkcję jakie potrzebuje + dodatkowe bajery, ale cena 3100, nie mieści się w budżecie, czy znajdę coś podobnego w niższej cenie?;> mozliwość surfowania po interenecie też jest ważna
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Porządne 42" kosztują bliżej 3, niż 2.5. W655 ma średnią czerń, i jest na 50hz matrycy, stąd niezbyt godne uwagi, biorąc pod uwagę ile pieniędzy wydajemy.
Pod względem multimediów, bardzo dobrze radzi sobie Samsung F6400/F6500 oraz Panasonic E6E.
Jeśli multimedia mogą chodzić wolniej, to masz np. Philipsa 42PFL5008 czy Toshibę 40L7335 - telewizory o bardzo dobrej czerni, skalowaniu oraz o sporychmożliwościach jeśli chodzi o kolory.
Skoro i tak będziesz podłaczać laptopa, to Toshiba wspiera np. Wi-Fi oraz Miracast, co sprawi że będziesz mógł mieć pełnego smarta, bez podłączania kabli :)
 

m@trixs

New member
no dobrze, to CENOWO zwiększamy do 3100-3200, co wybrać? Ale lapek nie będzie podłączony non stop, w sumie po wi-fi tylko chciałem puszczać filmy na tv
 

hunkyz

New member
W teście który podałem przetestowano poziom czerni który jest lepszy niż w Sony W9 i Samsungu F8000. Pozatym podany przez ciebie philips i panasonic to też 50Hz. A co do Samsunga F6500 to też byłem zdecydowany na ten model ale każda sztuka jaką widziałem ma ciemne rogi.
 

m@trixs

New member
a co mysliscie o Sony KDL-40HX755? lepszy ten philips czy sony?;> dodatkowe pytanie czy na philipsie mozna nagrywac na dysk twardy?

cz yjest ktos kto moze jeszcze cos doradzic?:>
 
Ostatnia edycja:

omot

Member
Z tym nagrywaniem to jest tak ze jest szyfrowane.
Jak nagrasz program/film na dysk telewizora lcd_a43
to tylko na tym egzemplarzu go odtworzysz. Póki co nie odtworzysz
tego na kompie czy na innym telewizorze choćby model i marka się zgadzała.

Szyfrowania nagrań nie mają tunery dvb-t.
 
Do góry