Telewizor 42-50" do 3000PLN

Yuugo

New member
Cześć.
Planuje zakup nowego telewizora do kawalerki?
Zastanawiałem się nad tymi telewizorami:
I) Toshiba 50L7335DG (2799pln)
II) Samsung UE48H6400 (3299pln)
III) Philips 47PFL6008K (3290pln)
IV) Sharp LC-50LE750 (2599pln)
V) LG 47LA667S (2799pln)
VI) Wasze propozycje(może jest coś lepszego w mniejszym rozmiarze)
ceny spisałem ze strony euro ponieważ prawdopodobnie będę kupował w systemie 10/20 rat 0% wiem ze taniej na allegro ale mnie nie mam innej możliwości chyba ze przez 2/3 miesiące gryźć glebę na każdy posiłek. (może gdzieś da się kupić taniej na raty?)

subiektywne minusy:
II, III już trochę ponad budżet studenta;
I, II, IV posiadają aktywne 3d nie jest zbyt wygodne i przyjemne dla osoby noszącej okulary(przymierzałem okulary Samsunga oraz Toshiby i nie fajnie używa się ich z połączeniu z standardowymi okularami, testowałem te standardowe LG do pasywnego 3d i było ok)(dodatkowo mam astygmatyzm i przy aktywnym 3d szybko zaczyna mnie głowa bolec);
I, IV z tego co słyszałem posiadają powolne menu i często miewają problemy ze stabilnością wifi

subiektywne plusy:
I ,IV, V przystępna cena;
I, IV bardzo dobry obraz(choć widziany tylko na demo sklepowym);
III ambilight, bardzo funkcjonalny pilot, gra dwóch graczy na niepodzielonym ekranie

Telewizora zamierzam używać do oglądania filmów 3d z PC(prawdopodobnie przez kabel hdmi i/albo przez siec wifi nie wiem jak lepiej)(jak jest z otwieraniem plików filmów 3d znalezionych w sieci przez odtwarzacz telewizora), grania na ps4 oraz oglądania programów(tez HD) dostarczanych prze UPC(za pomocą złącza CI+). Jak już wspomniałem preferowałbym pasywne 3d ale jestem gotów na ustępstwa(przerwy w seansach itp)

1. Odległość od ekranu: 2,5-5m(telewizor stać będzie na w rogu pokoju a w przeciwnym rogu łózko(5m) z którego będę czasami oglądał filmy ale większość pozycji będzie oglądana z kanapy(około 2,5m od odbiornika))
2. Na jaką stronę wychodzi pokój: zachód, okna z roletami
3. Jak duży jest pokój: 4,5 x 4,5
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? planuje oglądać dużo filmów 3d + czasami jakiś sport
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień i wieczór
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez różnicy
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? łagodny ale wyraźny
9. Preferowana wielkość telewizora? 42-50" bliżej górnej granicy
10. Jakie urządzenia będą podłączone? PC, PS4, w przyszlosci kino domowe
11. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
12. Czy ważne jest wifi? tak
13. czy będziesz korzystać z widgetów? nie koniecznie
14. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? raczej nie
15. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
16. ma mieć 3D? tak
17. ma mieć slot na karty SD? nie wymagane
18. ma mieć tuner DVB-S? nie wiem
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI
20. Jaki masz sygnał: UPC
21. ile programów HD? kilkanaście
22. ma stać czy wisieć? stać
23. Rozdzielczość: Full HD
24. Na czym najbardziej Ci zależy: jakości obrazu, wykonania i bezawaryjności
25. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: od 4 do 8
26. Jak wiele planujesz wydać na zakupy: do 3000pln(w ostateczności mogę trochę nagiąć ograniczenia plus możne coś uda się utargować w sklepie)

Z góry dziękuje za Wasze odpowiedzi i poświęcony mi czas.
 
Ostatnia edycja:

Yuugo

New member
Panasonic i Sharp wyglądają smakowicie w tej cenie. Postaram się ocenić je na żywo. A co sądzicie o modelach którymi się zainteresowałem?
 
Ostatnia edycja:

Yuugo

New member
Może więcej konkretów wiem. Przepraszam ale już tak mam ze lubię mieć wszystkie informacje.
 

Yuugo

New member
Po dokładnej lekturze spostrzegłem ze ten panasonic nie posiada funkcji 3d.
Wiec na placu broni pozostał (chyba) tylko ten Sharp(reszta odpadła z powodu ceny) chyba ze ktos ma jeszcze jakieś propozycje?
 

bob219

New member
Sharp LC-50LE750 nie ma w zestawie okularow wiec jak bedziesz ogladal 3d to musisz dokupic okulary i cena wzrasta do 3000.
 
Do góry