Telewizor 42'' - 47'' do 3000 zł

Kravi

New member
Witam,
Jako że to mój pierwszy post, pozwolę sobie na małe przywitanie ... jestem Tomek ;-)
Chciałbym kupić jakiś telewizor zgodnie z poniższymi danymi:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~ 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 - 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost - o ile 4 osoby mogą jednocześnie siedzieć na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętne - na razie stojący, ale docelowo może wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony - balkon na południe ~3m od TV. Zimą przez ok godzinę słońce pd małym kątem pada na ekran
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stareńki CRT 32''
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? podejrzewam że Smart będzie zabawką na kilka dni, a potem nie będzie używane, więc nie jest to krytyczny element, choć może być miłym dodatkiem. Chodzi mi o stabilnie działający sprzęt, który będzie spełniał podstawowe zadania - wyświetlał ładny obraz :)
Moim dzieciom strasznie podoba się ambilight, ale to dyskwalifikuje sprzęty inne niż Philips.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy
10.Jakie urządzenia ? konsola, pc, tuner sat
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w tygodniu 5-6 godzin, w weekendy nawet ponad 12
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie ... każdy członek rodziny ma laptopa bądź pc
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tylko weekendy - ja nie gram, a dzieci w tygodniu mają się uczyć, a nie grać :)
16.Preferencje co do marki ? Philips z uwagi na ambilight, a tak poza tym nie mam preferencji
17.Preferencje co do wielkości ? 42'' minimum - może być więcej kosztem np. smart tv
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? to chyba ciężko powiedzieć po używaniu przez ostatnie 5 lat tylko CRT - całkiem inny świat
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000, ale pewnie żonę ucieszyłaby mniejsza kwota ;-)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? niekoniecznie - jw jeśli dzięki brakowi 3D będę miał większy rozmiar to nie wymagam, ale jeśli już to pasywne

To tyle co do wymagań ... z uwagi na ambilight myślałem o Philipsie, ale za tą kasę to tylko 47'' 5008 lub 42'' 6008. Jakieś inne sugestie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na podstawie twojego doświadczenia brałby oczywiście większy model czyli Philips 47PFL 5008.
 
Do góry