Telewizor 40" do 2500 zł

matten

New member
Szukam nowego telewizora do domu, który posłuży mi przez następne naście lat.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? słońce świeci z prawej strony telewizora, choć promienie słoneczne są częściowo blokowane przez komodę i rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? kineskopowy Sony z lat 90'
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? mile widziane dobrodziejstwa smart tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka, w przyszłości być może netia spot
10.Jakie urządzenia ? pendrive, sporadycznie laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3 godziny
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wiadomości, sport (piłka nożna, skoki narciarskie), filmy (ostatnio częściej oglądam je na komputerze, ale przy nowym telewizorze prawdopodobnie się to zmieni)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jeśli będzie to wygodne to od czasu do czasu pewnie tak, ale nie jest to najważniejsze
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 40 cali chyba będzie w sam raz?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, kiepskie odwzorowanie kolorów, nieintuicyjne menu, awaryjność
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudniami i wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500 zł, aczkolwiek nie muszę wydawać pełnej kwoty
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie mam zdania, aczkolwiek jeśli może mi się to przydać w przyszłości, to tak

Na koniec mam jeszcze jedno pytanie; warto kupować TV już teraz czy lepiej poczekać na technologię OLED? Jak długo trzeba czekać na tańsze modele telewizorów OLED, jest to kwestia paru miesięcy czy też kilku lat?

Edit: Mój typ to Samsung UE40H6400, ale może polecicie coś lepszego.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To kwestia kilku lat. 0becnie są produkowane jedynie 55" i to za 10.000 zł
Do Twoich potrzeb PHILIPS 40pfs6550, Samsung 40j6500.
 

matten

New member
@kiki
Dziękuję za odpowiedź, ale Philips 40PFH6550 przekracza założony budżet, a czegoś takiego jak Samsung 40j6500 w ogóle nie widzę na ceneo czy skąpcu, chyba że chodziło o Samsung UE40JU6500, ale ten model również znacznie przekracza 2500 zł.
 

matten

New member
@kiki
Z zakupem nowego telewizora noszę się od dłuższego czasu, ale ostatnio zintensyfikowałem poszukiwania. Niedawno padł mi dźwięk w starym telewizorze i zaufany fachowiec stwierdził, że konieczna byłaby wymiana podzespołów co kosztowałoby około 150 zł, więc zrezygnowałem i przyniosłem z piwnicy inny odbiornik, który nie grzeszy jakością obrazu (na "domyślnych" ustawieniach biel wypala oczy, ale po ustawieniu najniższej jasności da się jako tako oglądać). Jeśli miałbym pewność, że w okresie kilku miesięcy telewizory OLED potanieją to nie miałbym nic przeciwko, aby się przemęczyć, ale skoro mówisz, że to kwestia kilku lat to chyba nie ma na co czekać i trzeba sięgnąć do kieszeni. Powiedzmy, że chciałbym kupić nowy odbiornik do końca roku. Wcześniej oczywiście planuję wybrać się na mały rekonesans i sprawdzić polecane odbiorniki, choć słyszałem i takie opinie, że to bezcelowe, bo telewizory wystawione w marketach często są słabo skonfigurowane i nie zawsze prezentują właściwe materiały, prawda to?
 

collider

New member
Bez reklam
Na Oledy w cenach dla przecietnego Kowalskiego to jeszcze trzeba poczekac a i sama technologia nie jest do konca dopracowana. Jak masz potrzebe kupna telewizora to mozesz brac od reki.
 

jacekcy

New member
Oglądnij Samsunga UE40J6200. Cena 2.350,00 zł. Był już na promocji w MM za 2.200,00 zł. Matryca 120 Hz. Dobra płynność. Niestety w modelach na 2015 rok Samsung nie pozbył się cloudingu, więc w tej kwestii dużo będzie zależało od egzemplarza, który Ci się dostanie. Może warto wybrać go samemu. Więcej poczytaj na zagranicznych forach i portalach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie jest tak jak napisałeś. W marketach często są na ustawieniach sklepowych.
Ja bym brał Philips 47PFS7109, Panasonica 47AS650, Sharp 50 le761.
 

matten

New member
@jacekcy
Dzięki za propozycję, ale planuję zakup przez internet, więc nie bardzo mam jak sprawdzić. Nie znajdzie się w tej cenie nic "pewniejszego", co nie będzie miało problemów ze smużeniem? Nie chciałbym oglądać "cienia" piłki podczas meczów...

@Nfsfan83
Dzięki za propozycję, poczytam.

@kiki
Dzięki za kolejne propozycje, ale mam wątpliwości czy 47 lub 50 cali to nie za dużo do pokoju 12 m2? Przyznam, że początkowo miałem zamiar kupić telewizor 32", bo nawet 40" wydaje mi się za duża, ale może to kwestia przyzwyczajenia...
Wracając do poprzedniego pytania, jak porównać te wszystkie telewizory skoro w marketach mogą być poustawiane w cały świat? Ktoś mi kiedyś radził, aby zabrać pendrive z krótkim materiałem wideo i zdjęciami i na tej podstawie wyrobić sobie opinię, ale skoro niektóre telewizory mogą być źle skalibrowane to nie wiem czy ma to sens...
Może jest w internecie jakaś baza, która porównuje telewizory pod względem jakości obrazu, smużenia, kątów widzenia itp. (coś jak ranking kart graficznych na notebookcheck, a nie recenzje poszczególnych modeli)?

Edit:
Nasunęła mi się jeszcze jedna wątpliwość, czy telewizory, które tutaj wymieniliście są w miarę bezproblemowe jeśli chodzi o późniejszą naprawę? Fachowiec, który naprawiał mi telewizor stwierdził, że do niektórych modeli bardzo ciężko dostać części i może być problem z ewentualną naprawą po wygaśnięciu gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Czemu niedopracowana? Znasz jakieś realne minusy OLEDów (poza ceną)? Moim zdaniem różnica na jakości obrazu jest gigantyczna, o czym można się przekonać patrząc na OLEDa i dowolnego LCDka w sklepie...

Bylo tu na tym forum o tym wielokrotnie np.szybkie wypalanie sie pikseli.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam bez przesady mam dwóch znajomych co mają Oled jeden ponad rok,drugi 5 m-c i jak na razie cisza.Obraz klasa !
 

Nfsfan83

New member
@matten ja właśnie tak zrobiłem, nagrałem na pen drive różne formaty i rozdzielczości od 480p, 720p, 1080p, format avi, mp4, mkv (kodowanie od xvid do h264) i patrzyłem jak tv obrabia obraz. Ale uprzedzam, że zawsze trzeba prosić o zmniejszenie kontrastu itp bo dają na maksa a wtedy wszystko przejaskrawione , poza tym nie wiedziałem jeszcze o tych różnych filtrach (redukcja zakłóceń, więc dopiero w domu to wyglądało już tak jak chciałem) jak w domu ustawiłem po swojemu to już bardzo dobrze.
 

jacekcy

New member
OLED to inna bajka, jakość i kasa. Z 40 cali z serii z ubiegłego roku do 2.500,00 z czystym sumieniem mogę polecić Samsung UE40H7000. Super TV, kiedyś kosztował prawie 4 tysiaki. Teraz końcówka serii i super cena.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
matten - niestety fachowiec taki jak kiedyś nic w tym telewizorze nie znajdzie.
Teraz większość napraw realizuje tylko serwis - bo ma specjalne urządzenia.
W klasie 2500 - exxtra wyborem jest Philips 42PFS7509.
 

matten

New member
Panowie, nie ma się co spierać o OLEDa, bo i tak mnie na niego nie stać, a skoro modele w zasięgu przeciętnego Kowalskiego będą dostępne dopiero za parę lat, to podaruję sobie czekanie.

Analizując propozycje, które się tu pojawiły nasuwają mi się jeszcze trzy podstawowe pytania:
1. Jaką wielkość telewizora wybrać? Dla mnie nawet 40" wydaje się za duże, ale może to być kwestia przyzwyczajenia. Po przesiadce na monitor 24" początkowo doznałem szoku, ale po paru dniach się przyzwyczaiłem i za nic nie wróciłbym do 15".
2. Warto zainteresować się telewizorami 4K czy też lepiej kupić "zwykły" odbiornik? Gdzieś czytałem, że większa liczba pikseli ma znaczenie przede wszystkim przy oglądaniu obrazów statycznych (zdjęć), a przy obrazie dynamicznym "tanie 4k" może być gorsze od "zwykłego HD".
3. Mając na względzie, że telewizor ma posłużyć przez następne "naście" lat warto zaopatrzyć się w odbiornik obsługujący 3d?
 

Nfsfan83

New member
@matten

1. 40 cali dla mnie w sam raz, przesiadka z 29 cali crt, 40 cali najbardziej uniwersalne, 32 za małe chyba, że do sypialni. Najważniejsze, odległość z jakiej oglądasz np: sygnał SD to najlepiej przekątna 2.5 razy i będzie dobrze. U mnie 40 cali z 2,5-3 m :)

2. 4K drogie i efekt gorszy niż na dobrym Full HD z dobrym przetwarzaniem obrazu, jak będą kanały w 4K to ludzie powinni dopiero o tym myśleć.

Filmik avi nagrany z gry 640x480, wiem, że to stop klatka ale jakość skalowania w ruchu też bardzo dobrze:

DSC08827.JPG


oraz xivd 624x336:

DSC08744.JPG


3. 3D oglądasz? Jesteś fanem? w takim razie tak, w innym przypadku ja mówię NIE, do niczego to nie potrzebne, tak samo jak smart tv, ale ja jestem staromodny. Tv ma mieć świetny obraz to podstawa. Od Facebooka, i neta jest PC albo laptop itd :)

Pozdrawiam
 
Do góry