Telewizor 40 cali - dwa/trzy typy, który wybrać?

miken55

New member
Witam,
noszę się z zamiarem kupna TV 4k do powiedzmy 2500zł. Z tego co zauważyłem 40' będzie maksymalną wielkością na jaką mogę sobie pozwolić. (wnęka na telewizor ma około 99cm szerokości)
Tutaj w oko wpadły mi telewizory samsung z serii 6000. Po przewertowaniu artykułów, czytaniu specyfikacji i godzinach poszukiwać zatrzymałem się w miejscu ostatecznym, czyli pora poprosić kogoś kto się rzeczywiście na tym zna. Powiem szczerze, że kusi mnie zakrzywienie ekranu, ponieważ ekran znajduje się centralnie na wprost do pozycji w której się znajduję podczas oglądania i jest to dosyć blisko. (około 1,5m) Niestety nie jestem pewien czy jakość obrazu nie będzie w tym przypadku kulała względem podobnej półki cenowej dla płaskiego ekranu. Na ten moment zastanawiam się pomiędzy tymi trzema modelami i bardzo proszę o pomoc w wyborze i wypisanie ewentualnych różnic:

Samsung UE40KU6172UXXH (morele.net)

SAMSUNG UE40KU6450S (media markt)

Samsung UE40KU6400SXXH (morele.net)

Niestety nie posiadam wystarczającej ilości postów na dodawanie linków, a spamować forum bezużetycznymi wypowiedziami nie chcę, więc podałem w nawiasie gdzie te modele znalazłem.

Z góry dziękuję za pomoc. :)

P.S.
Czy wiadomo komuś czy telewizory te posiadają matrycję RGB, czy RGBW?
 
Do góry