Telewizor 40-43''

PanTV

New member
Witam, mam problem z wyborem telewizora dla narzeczonej. Może problem w tym że 'za bardzo' się znam dlatego mam problem z wyborem tv.

Ma teraz LG 43'' bez smarta zakupiony rok z małym hakiem temu.

szukamy teraz:
smart najważniejszy - powód do zmiany tv
wielkosc jak w temacie 40-43''
kolor bez znaczenia
4K to wiadomo standart
Matryca wystarczy 60hz - 120hz w ogóle nie potrzebne wg mnie


Zastanawiam się nad
43MU6172
43UJ635

najlepiej do 2000zł ale zastanawiam się czy warto dołożyć np do 43UJ701.
a może jakiegoś sensownego modelu nie wziąłem pod uwagę.
Proszę o pomoc. ;)


EDIT:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 3x3 , może torszke więcej
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? - na wprost do godziny 12 :)
7. Jaki masz obecnie telewizor? 43LH500T
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - smart, 4k
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T
10 .Jakie urządzenia ? - żadne
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? - tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - seriale i filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - raczej nie, ale może po jakimś czasie tak
16. Preferencje co do marki? - brak
17. Preferencje co do wielkości? 40-43
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nic
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 2 tys, może troszkę więcej jak będzie coś super :)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? co rok - dwa
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? - nie korzysta bo nie ma smart TV
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, sprawdź model, który ma bardzo dobry obraz ale i najlepsze multimedia - TCL 43P60 za 1850 zł z kalibracją, obsługą głosową, wirtualną myszką, Kodi, MxPlayer, HDR, VP9, Terrarium.
 

PanTV

New member
TCL to trochę nowość. Nie miałem okazji testować smarta więc nie mam opinii. Podejrzewam ze Tizen dużo szybszy i wydajniejszy. Druga strona to serwis - ciężko powiedzieć jak on działa bo czytalem sporo na forum ze infolinia nie pomaga to i pewnie serwis ciężki. Zreszta nie wiem czy matryca va to dobry wybór skoro ma słabe katy widzenia a oglądamy go na wprost lecz czasami na siedząco s często tez na leżąco.
 

PanTV

New member
Tyle że jeśli siedzę to jestem na wprost a jesli się położe to w matrycy VA kolory się już całkiem zmienią.
 

janusz

New member
Bez reklam
O jaki kąt Ci się zmienia? Siedzisz to masz na wprost, a jak się położysz to penie kąt 10-20 stopni. To jeszcze nie jest kąt pod jakim obraz cokolwiek traci, to nie stare laptopy!
 

tomaszeklolek

New member
chyba ze lezy na ziemi a tv ma przy samym suficia ;D;D;D ja mam matryce va i lezac obraz wyglada tak jakbym siedzial czy stal. to za maly kat zeby obraz tracil. nawet jak usiada na lewy czy prawy koniec wypoczynku to tez obraz jest taki sam. Dopiero jak pojde np na metr przed tv i ze 3 metry w bok to kontrast spada
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL to trzecia firma na świecie.
Nie musisz przepłacać mając wszystko czego szukasz.
A wyposażenie zdecydowanie lepsze :
- obsługa głosem
- wirtualna myszka
- Kodi
- MxPlayer
- Terrarium
To różnica klasy.
 

PanTV

New member
Fakt TCL ma spoko aplikacji ale znając życie i tak moja luba będzie korzystała z ipli i netflixa ewentualnie przeglądarki i YouTube także wszystko już co trzeba to ma. Zależy mi na tym żeby smart działał chociaż przez 2 lata sprawnie a czytalem wiele opinii ze jednak TCL słabo wspiera na infolinii i maja nieciekawe aktualizacje. A dużo TCL od samsunga nie odbiega bo oba maja VA i oba są 60hz i w dodatku TCL nie ma uplynniaczy. Wielkość jest ta sama wiec bardzo podobne modele. Samsung ma pilot radiowy tez z wyszukiwaniem głosowym wiec podobnie. Mam dylemat dość duży. Chyba ze TCL ma jednak coś dużo lepszego od samsunga czego nie zauważyłem.
 
Do góry