Telewizor 40-42" z dobrym obrazem

zorba77

New member
Witam serdecznie.
Planuję wkrótce wymienić obecny tv na coś nowszego i trochę większego. Niestety jest tego teraz tyle, że ciężko się zdecydować.
Moi obecni faworyci to:
1. Philips 42PFL6007K - bardzo dobre opinie chociaż jakoś nie mam zaufania do marki
2. Sharp 40LE830 - dobre opinie i dobre doświadczenia z obecnym TV
3. Sony KDL-40HX750 - dobre opinie

Zależy mi głównie na bardzo dobrej jakości obrazu. Reszta to sprawy drugorzędne. Myślałem też o 46" nawet bez 3D ale z super obrazem.

Szczegóły:
1. Odległość od ekranu? 2-3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Telewizor w rogu za oknem. Praktycznie słońce nigdy nie świeci
3. Jak duży jest pokój? 26m2
4. Preferowana technologia? LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp LC-32WD16
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? rozrywkowe, filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? i w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? mała lampka
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? zrównoważony
10. Matryca błyszcząca czy matowa? raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 40" - 42"
12. Preferowana marka? Sharp, Sony, Philips, Panasonic, Toshiba
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Nienaturalnego, przejaskrawionego obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekorer C+, Blu-ray, sporadycznie: komputer, USB
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 90% TV, 10% inne
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Być może, okazjonalnie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Nie koniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Dobrze jakby miał
22. Ma mieć 3D? Dobrze jakby miał ale priorytetem jest jakość obrazu
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? C+ - HDMI, BR - HDMI
26. Jaki masz sygnał? Z dekodera C+
27. Ile programów HD? Kilkanaście
28. Ma stać czy wisieć? Będzie wisiał
29. Rozdzielczość? Full HD
30. DVB-T? Nie koniecznie
31. Na czym najbardziej Ci zależy? Naturalny, ładny obraz, dobre skalowanie SD
32. Ile osób ogląda? 3
33. Jaka klasa cenowa? Do 3tys.

Proszę o pomoc w wyborze.
 

romek2212

New member
Sharp/Philips 40-42 cale - wybór, propozycje innych...

Hehe, właśnie miałem zakładać nowy wątek, ale zajrzałem tu i w sumie kolega zorba77 ma bardzo podobne oczekiwania i warunki jak ja, więc podłączę się - zadam jednak kilka pytań uzupełniających (na celowniku Philips 42PFL6007K i Sharp 40LE830).
1. Pokój od strony północno-wschodniej (oknu z boku i naprzeciw tv) - czy błyszcząca matryca Philipsa poradzi się z refleksami światła słonecznego z samego rana (wschodnie okno) i po południu (od strony północnej refleksy od okien sąsiednich bloków)?
2. Sharp ma 2 głośniki 10W +subwoofer 15W (gra to dobrze, wiem bo stoi u rodziców Sharp 40LX801E z takimi samymi), Philips jedynie 2x10W i jakieś elektroniczne Incredible Surround (Kiki, pisałeś wielokrotnie o dodatkowym głośniku w tym modelu, ale w żadnym opisie sklepowym ani na stronie Philipsa nie ma o tym wzmianki, jak to jest???) - czy Philips daje radę w stosunku do Sharpa?
3. Odległość oglądania u mnie to 3-3,5m (90%), 5m (10%) - 40/42 cale dadzą radę? Mam budżet na poziomie 3 tys. i w tej cenie klasy premium nic większego nie wymyślę (chyba że zejść półkę niżej, ale to znów nie ta jakość i wyposażenie). Do tego szafka rtv w meblościance ma szer. 120 cm a dobrze żeby była z boku jakaś przestrzeń wolna (choćby dla Ambilighta, o ile to byłby Phil)
4. Jak z awaryjnością tych modeli, które częściej można spotkać w serwisie?
5. Poza tym kwestia 3D, aktywne czy pasywne, wiele jest dyskusji, żadnego konsensusu, każdy chwali to co ma:/. Tu naprawdę mam problem:) 3D traktuję co prawda jako gadżet, ale nie wiem co przyniosą kolejne lata i wolałbym to już mieć niż potem pluć sobie w brodę że wywaliłem sporo kasy na coś bez 3D (tak jak teraz klnę na mojego 4letniego LCD Sharpa że nie ma Mpeg4 czy obsługi sygnału komputerowego przez HDMI) :)
 
Do góry