Telewizor 40-42 do 3000

andreashek

New member
Witam,
jestem jak widac, zupelnie nowy. Co wiecej - zielony w temacie i mam nadzieje co nieco wyjasnic;)
Potrzebuje kupic telewizor, jak w temacie. Zgodnie z procedura:

Wymiary pokoju: 4x5 ()
Preferowana wielkość matrycy: 40, 42
Preferowana technologia: Nie mam. Wszyscy namawiaja mnie do LCD, odradzajac plazme. I chyba juz sie tak nastawilem
Preferowane marki: nie mam
Jaki sygnał: HD (Cyfrowy Polsat), DVD (nie mam przed soba, by sprawdzic, jakie wyjscia sa).
Jaka odległość od ekranu: 2-3 m.
Jakie urządzenia do podłączenia: Dekoder, DVD, moze kiedys konsola
Jaka klasa cenowa: 2000-3000zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: nie ma znaczenia
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: po poludniu duze (planuje rolety)
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2, sporadycznie wiecej
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: raczej na wprost, kat nachylenia przy siedzeniu z boku wlasciwie taki sam:)
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz: przede wszystkim DVD, poza tym filmy, publicystyka
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: USB, mozliwosci ogladania DivX (wmv tez), dobrego obrazu na DVD, 100 Hz (ogladam Top Gear;) ), dobrych barw i braku pikseli jaki widzialem u znajomego (Samsung 550? Nie znam sie na tym:( )
Full HD czy HD ready:Full HD
Jaki masz telewizor: CRT 28" Grundig

Jak caly czas zaznaczam - chodzi przede wszystkim o DVD. Nie wiem zreszta, czy nie bede musial kupic nowego:). Zakup wyniknal z faktu, ze dostalem dekoder HD, a i tak myslalem o kupnie telewizora wiekszego pod filmy. Oczywiscie zdarza mi sie tez obejrzec TV (przede wszystkim BBC CBeebies z synem:) )
Bede bardzo wdzieczny za porady. Jestem kompletnie zielony w temacie.
 

kanti

New member
ja polecam LE40B650 Samsung.

40" około 3 tyś zł

full hd, dvd i inne sprzęty bez problemu podłączysz, wiele ustawień obrazu, tuner DVBT przyszłościowo, gniazdo USB do materiałów DIVX/ MP4/ MKV nawet w 192x1080 full HD z napisami

4 x HDMI powinno wystarczyć

100Hz

przeglądanie Youtube prosto z telewizora, i podstawowe wiadomości gazeta.pl jesli dobrze pamietam

i wiele innych funckji

konstrukcja przemyślana, technologicznie dość zaawansowany za niewygórowaną cenę, moim subiektywnym zdaniem, wart tych pieniędzy. pozdrawiam
 

andreashek

New member
ja polecam LE40B650 Samsung.
Bardzo dziekuje za odpowiedz.
Wciagniety na liste.
Wynalazlem tez nastepujace modele, ktore mnie zainteresowaly.

Philips 42PFL7404H

LG 42LD5502

Samsung LE40B651
LE40B653
LE40B550

Sony 40w5500
40p5600
40ex402
Kdl40 ex 500
KDL-40EX402

Bede wdzieczny za opinie i komentarze, ewentualne porownania.
 
Ostatnia edycja:

WilkuWroclaw

New member
to ja przebijam oferte. Za taka kase kupisz nowosc od LG model 42LD750
42 cale, system 200Hz!!! czas reakcji matrycy 2ms!!! i wiele wiele innych bajerow. Samsung nie dosc ze mniejszy to na dodatek to starszy model,nie mowie ze zly,ale nie bojmy sie nowosci,w koncu przy tak szybko zmieniajacym sie rynku RTV to one licza sie najbardziej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do Twoich potrzeb w klasie cenowej musisz pamiętać o skalowaniu w Sd bo napisałeś że tuner HD , ale ilość kanałów SD i tak dominująca.
Więc ważne jest aby obróbka cyfrowa wprowadzała jak najmniej szumów.
Najlepiej z tym problemem daje sobie radę Toshiba 40XV 733.
Z całą pewnością możesz użyć na prezentacji
Sony 40 Ex 500 oraz Philipsa 7404.
 

WilkuWroclaw

New member
to tak jakbys zapytal,jaki jest sens kupowania auta z silnikiem 200KM , gdy max predkosc na autostradzie to 130km/h? Do tego wystarczy silnik 60KM nieprawdaz? System 200Hz odpowiada za plynnosc ruchu,doklada dodatkowe klatki do wyswietlanego obrazu. Roznica jest podobna,jak przyjemnosc z przyspieszania autem 200KM w porownaniu do tego 60KM. O obu samochochodach mozna powiedziec,ze jeżdzą,ale odpowiedz sobie szczerze w ktorym chcialbys siedziec?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Pierwsza zasada: nie bierz czegos za co zaplacisz i i tak nie bedziesz korzystal. Ergo - wybieraj pod swoje potrzeby a nie kieruj sie opiniami napalonych gadzeciarzy.
 

Luphis

New member
Wysyła 60 HZ, ale telewizor generuje dodatkowe klatki, przez co obraz staje się płynniejszy. W internecie i na YT jest sporo na ten temat
 

salat89

New member
Pozwolę podpiąć się pod temat, jeszcze do początku tego roku byłem nastawiony na zakup Samsunga 37b650, ale mówię tyle czekałem to jeszcze trochę poczekam. Od niedawna zainteresowały mnie modele LE40C650 i KDL-40EX500, no i tu zaczyna się problem :( Samsung tańszy od sonego i jego wygląd bardziej mi przypada do gustu, dla mnie jest naprawde bardzo ladny. W sonym nie podoba mi się dolna listwa w innym kolorze. Śledzę wątki zarówno o jednym jak i drugim modelu i im więcej czytam tym wybór staje się trudniejszy. Tv głównie do filmów i x360, programy telewizyjne są mi zbędne, zależy mi tylko i wyłącznie na jak najlepszej jakości obrazu i zerowym input lagu. Przeglądałem również wątki o plazmach, ale z zakupem plazmy mam jeszcze większego 'stracha' głównie ze względu na pozostające elementy po grach :(

Teraz pytanie do Was: który z w/w modeli spełnił by moje oczekiwania? Nie chcę dokonać zakupu a później płakać, że 'ojej po co ja kupiłem ten model, moglem wziąć tamten' i być niezadowolony.
TV kupował bym za pożyczone pieniądze także wybór musi być wręcz idealny.

Poradźcie coś :)
 

RAISER

New member
Ja tam bym wybrał 40-calowego LED'a Philipsa (Full-LED) :smile: Akurat kosztuje niecałe 3000 złotych. Ale rób jak uważasz...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba świetnie skaluje obraz:

010_P1110803.JPG


012_P1110808.JPG
 

andreashek

New member
Ja tam bym wybrał 40-calowego LED'a Philipsa (Full-LED) :smile: Akurat kosztuje niecałe 3000 złotych. Ale rób jak uważasz...
Problem w tym, ze nie mam tutaj tysiaca telewizorow dostepnych.
Wybralem z tych, ktore sa...

Toshiba świetnie skaluje obraz:
Dziekuje za zdjecia i obrazki:) Przychylam sie do Toshiby coraz bardziej:) Tym bardziej, ze laptopa kupuje, tej samej firmy:)
 
Ostatnia edycja:

WilkuWroclaw

New member
ja rozumiem,ze nie masz dostepnych tych telewizorow w sklepie w swoim miescie,ale czy slyszales o sklepach internetowych? Ja kupuje tam cala elektronike i nigdy nie bylem zawiedziony-na sieci znajdziesz wszystko
 

kapsell

New member
Bez reklam
Na polu bitwy niniejszym zostaly:

Dopisalem ceny.
Co doradzacie? Przyznam szczerze, ze im bardziej poznaje temat - tym bardziej sie gubie...
W czwartek ostatecznie pragne zakupic:)
Bede BAAAAARDZO wdzieczny za porownania. Szczegolnie kolorow.

sony ex to nowszy model w5500 - wiec tego ostatniego odrzuc na wstepie
 
Do góry