telewizor 3D do 8000-8500

dolczesław

New member
Witam serdecznie!
Przyszedł czas na zmianę TV, obecnie mam Sony 32" z poprzedniego mieszkania.

Oto moje warunki:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5X4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost, czasami lekko z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z za telewizora, do około godziny 10-11, lecz nie ma problemu z opuszczeniem rolet, wtedy panuje całkowite zaciemnienie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 32'' CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? nie mam specjalnych wymagań
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka + pakiety HD, docelowo Nka lub Cyfrowy Polsat
10.Jakie urządzenia ? na razie brak, docelowo bluray + soundbar
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5 + weekendy (zdarza się ze cały dzień)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? głównie HD, informacyjne, sport (piłka, siata, kosz, tenis, itp..), filmy HBO, Canal+ a żona polską brazylianę ;)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jeżeli będzie taka funkcjonalność to tak, ale nie jest to wymóg
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? na razie nie zamierzam, może później jak otrzymam gift lojalnościowy z Playa ;)
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? min. 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak plazmy i led wiec na razie nic ;)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie wieczorami za wyjątkiem weekendów
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8000-8500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, i to w miarę bardzo dobre 2D do 3D.

Zastanawiam się nad:
- Panasonic TX-P55VT50E/Panasonic TX-L55DT50E/Panasonic TX-L55ST50E
- Sharp LC-60LE830E
- LG 55LM860V
- Sony KDL-55HX850

Planuję dokupić bluray DMP-BDT320EG lub Sony BDP-S790 + jbl-sb-400 lub KH SB 30 (ze względu na bardzo nieustawny pokój i brak możliwości rozłożenia sprzętu 5.1/7.1)

Optymalnym rozwiązaniem było by:
- Panasonic TX-P55VT50E/Panasonic TX-L55DT50E/Panasonic TX-L55ST50E + DMP-BDT320EG
- Sony KDL-55HX850 Sony BDP-S790

Prośba o info czy ktoś ma doświadczenia z ww. sprzętem w podobnej konfiguracji ewentualnie mile widziane uwagi co do innych TV oraz BL
Z góry big thx
 
Ostatnia edycja:

dolczesław

New member
hehe, to jest absolutnie górna granica którą mogę dać za dobry 3D
jestem zielony w tym temacie dlatego potrzebuję pomocy przy doborze TV.
Nie chce przepłacać za coś czegjo nigdy nie bedę używał a jeśli tak to sporadycznie (np. skype,net)
Dla mnie najważniesza jest jakość obrazu i to jest główne kryterum wyboru
Jeśli uda się wyrwać TV za rozsądna cenę to bee happy, póki co to nie mam bladego pojęcia czy lepsza będzia plasma czy led.
jeden gosc z ze sklepu dla idiotow twerdzi zeby brac LG drugi w innym sklepie ze tylko Sony, trzeci "Panie tylko plasma, tylko plasma"
i badz tu madry
 

Alkor

New member
Bez reklam
Z taką kwotą do wydania i w twoich warunkach postawiłbym na Sony. Konkretnie model Sony HW30, który jest teraz dostępny w dobrej cenie 8800-9000 zł z 3-letnią gwarancją i dwiema parami okularów 3D.
Jest tylko jeden haczyk - to nie telewizor, lecz znakomity projektor 3D FullHD ;). Ma jednak zasadniczą zaletę - może dać 100"-110" doskonałej jakości obraz 2D/3D.
Piszę to również dlatego, że większość kolegów bardzo swobodnie podchodzi do proporcji przekątnej obrazu do odległości. Z odległości 4 m na ekranie 55" nie ma mowy o jakiejkolwiek jakości HD, w szczególności ucierpi obraz 3D - po prostu aktywny system 3D był projektowany do standardowych przy 1080p odległości oglądania, czyli 1.8-2.0 szerokości ekranu. To daje około 2.5 m przy przekątnej 55".

W tym kontekście wybór plazmy lub LCD 55" za 8000 zł - jeśli będziesz oglądał z 4 m - przypomina trochę rozważania, jaki obiektyw wybrać do pełnoklatkowego Nikona za 10000 zł, zakładając drukowanie zdjęć na szarym papierze pakowym :).

Z wymienionych TV ogólnie najlepszy jest Panasonic 55VT50 - znakomita czerń i kontrast, naturalne, żywe kolory po kalibracji, krystaliczność obrazu, bardzo dobre, choć nieco ciemne 3D, dobry filtr ekranowy. Niewiele gorszy jest 55ST50 kosztujący tylko ~5100 zł plus okulary. Trzeba jednak znać pewne ograniczenia plazm. Chodzi głównie o niewielką jasność, a co za tym idzie słabsze wrażenie kontrastu przy silniejszym oświetleniu zewnętrznym. Inne niedociągnięcia plazm warto sprawdzić na własne oczy, każdy może odbierać je inaczej - "problem 50 Hz", przejścia tonalne na jednolitych, jasnych kolorach i migotanie obrazu. Kupowanie absolutnie w ciemno nie jest najlepszym pomysłem.

Do intensywnego grania i internetu lepszym wyborem może być naprawdę udany LCD Sony 55HX850, który świetnie sprawdzi się w jaśniejszym pomieszczeniu. Dziwną wadą tego telewizora jest podstawa powodująca stałe odchylenie panelu do tyłu, bez możliwości regulacji.

Na koniec polecam zamówienie kalibracji. Dodatkowe kilkaset złotych w porównaniu do 8000 zł to nie jest dużo, a korzyści są nie do przecenienia. Przede wszystkim można wycisnąć umowne 100% możliwości z tych nie najtańszych paneli i zobaczyć audycje zgodnie z zamierzeniami twórców. Bez tego, biorąc pod uwagę ogromną liczbę dostępnych regulacji, dosłownie błądzimy, jak dzieci we mgle. Nie da się niestety dobrze ustawić TV bez przyrządów pomiarowych. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam.
 

dolczesław

New member
@Alkor
bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
chyba jednak skuszę sie na TX-L55WT50 lub TX-L55DT50

czy ktoś z szanownych grupowiczów posiada ww. TV i może się podzielić wrażeniami z użytkownia? czy warto dopłacić 1200 pln do TX-L55WT50?
 
Do góry