Telewizor 3D do 3500zl oraz inne pytania

kami1lek89

New member
Jak w temacie, planuje kupić telewizor 3D.
Budżet - max 3500zl
Przynajmniej by miał 48 cali i 3D aktywne (ponoc lepsza jakość niż przy pasywnym) okulary nie muszą być dołączone.

Tylko że mam dylemat. Bo są telewizory z rozdzielczoscia 4K oraz telewizory curved czyli zakrzywione.
Niestety za 3500zł raczej nie kupię TV który ma rozdzielczosc 4K i jest zakrzywiony więc muszę się zdecydować na jedno...
Najtanszy TV z 4K i curved okolo 6-7 tys zl wiec odpada.

Który lepiej brać:
- TV z 3D aktywne i rozdzielczoscia 4K
czy
- TV z 3D aktywne i curved

Głównie mi chodzi która opcja bardziej polepsza efekty 3D, by głębia była jeszcze większa.
Z tego co czytałem telewizory curved opłaca się brać ale z przekątną ekranu wynoszącą co najmniej 55 cali i najlepiej wlasnie 4K by cieszyc sie pelna mozliwosci jaka daje zakrzywiony wyswietlacz...
Z drugiej strony dużo filmów nie ma 4K czy kanałów by nadawały w tej rozdzielczości choć ponoć filmy FullHD np. z Bluray już znacznie lepiej wygladają na wyswietlaczu 4K.

Mam jeszcze jedno pytanie - rodzice kupili niedawno Panasonic TX-42AS650E który ma technologię 1200 Hz Backlight Scanning. Natomiast droższy od niego Samsung EU48H6800 posiada Clear Motion Rate 600 Hz.
Nie znam się zbytnio na tym, wiem jedynie że odświeżanie dużo daje dla jakości obrazu i mnie to dziwi, że tańszy model ma 1200 Hz a nowszy i droższy jedynie 600 Hz.


Więc jaki TV kupić z 3D aktywnym do 3500zl, wybrać z 4K czy raczej curved dla lepszej głębi i jakości oraz czym się różnią te technologie odświeżania co wyzej wymienilem?
Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To tylko marketing , obydwa modele mają matryce natywne 100 Hz.
Do Twoich potrzeb brałbym Philipsa 48PFS8209 z poczwórnym ambilightem i systemem Android, dzięki czemu zyskasz 900.000 aplikacji.
Pod tym względem teraz to nr 1 na świecie.
Jak będziesz niebieski - masz specjalną ofertę i kalibrację profesjonalną gratis.
Zakrzywiony to jedynie moda - ja bym odpuścił.
 

kami1lek89

New member
Wszystko fajnie tylko ze Philips 48PFS8209 kosztuje znacznie wiecej niz moj budzet...

Czekam na inne propozycje ale tak do max 3500zl ;)
 

kami1lek89

New member
Czyli bardziej oplaca sie kupic telewizor 3D 4K niz 3D curved? Bo czytalem ze curved polepsza głębie w 3D, a jak to wyglada z 4K? Polepsza ogladanie filmow 3D i 2D?

Jestem w stanie dzwignac budzet na TV do 4000zl.
Co sadzicie o Panasonic TX-50CX700E?

Podajcie TV z 3D aktywnym do 4000zl ;)
 
Do góry