Telewizor 37-40' z dobrym skalowaniem SD ale do ~2000zł

algg

New member
Witam!
Temat podobny jak wczorajszy ale budżet mniejszy bo około 2000. Nie spodziewam się szaleństw, wiem że to raczej średnia półka i dobrze wyglądać tu będzie tylko natywny hd. W rodzinnym mieście same samsungi/lg'ki, więc naturalnie sprzedawcy zachęcają do ue40eh5300, ale pytani o puszczenie materiału SD coś nie mają takiej możliwości. Nie winię ich, byłem przed zamknięciem sklepu.

Odległość od ekranu: 2-4 m, tv jest w rogu, kanapa/fotele na przeciwległej ścianie (układ w uproszczeniu jak tutaj: i.imgur.com/SRKkr.jpg) był 32 noname z grubą ramką, spalił się, 40 jeszcze wejdzie, 42 trochę gorzej
stoi/wisi: stoi
3d: nie
internet/wifi: nie jest priorytetem, jak widżetami da sie coś zobaczyć to ok, 100zł za działającą operę dorzucać nie będę, wifi nie potrzeba
preferowane marki: brak
użycie: tv 2-5h dziennie, może filmy z usb, kiedyś mb HTPC przez hdmi, gry nie
inne: słońce nigdy nie świeci na tv, sygnał: kablówka z vectry (50/50 między kanałami hd a sd które będą oglądane), preferowane 100hz, fulllhd

Jutro jadę posprawdzać jakieś sklepy/centra handlowe w Łodzi, rodzice się uparli że chcą kupić jak najszybciej, więc jak nie znajdę nic to będzie wspomniany samsung 5300. (w mieście za 1990)

Jakie konkretnie modele do 2000 mają relatywnie najsensowniejsze skalowanie SD? Wiem że w centrach ceny pewnie będą +200 w stosunku do najtańszych internetowych, ale może jak pokażę różnicę jakości to jakoś przekonam że warto;

Dodatkowe pytanie - zakładając że będę miał możliwość potestować w sklepie jakiś film na usb, czy sugerujecie jakiś konkretny materiał (wolno dostępny) by testować jakość skalowania SD na telewizorach?
 

algg

New member
Nie omieszkam, przypomniała mi się natomiast jedna jeszcze rzecz:

Czy w wspomnianej Toshibie, lub owym Samsungu (5300/5500) przy zewn. źródle sygnału i ustawieniu na 4:3, miast rozciągnięcia występują te obrzydliwe szare paski po bokach? widziałem je w jakimś innym modelu Samsunga (być może plazmie) i nie dało się ich ustawić (na czarny) - szare świecące paski po boku (od choćby filmu na dvd) są dla mnie prawie że automatycznym odrzuceniem danego modelu.
Słyszałem że to "wydłuża" żywotność matrycy; ale po co mi 15 lat skoro odczucia wizualne są całkowicie zepsute :/
 

digitalus

Banned
Najlepsze skalowanie sygnalu sd ma plazma o rozdzielczosci 1024 x768.Potwierdzone przez uzytkownikow tego forum. i nie tylko
http://www.hdtv.com.pl/forum/635831-post132.html
Na angielskiej stronie hdtvtest tez mozna bylo kiedys o tym przeczytac tzn uzytkownicy potwierdzaja lepsza jakosc obrazu sd
Ja tez to oczywiscie potwierdzam.
Kolega ma plazme LG 42PT353( rozdzielczosc 1024x768 , jakosc obrazu sd prezentuje sie lepiej niz w panasonicu cx3e ktory posiadam.Kolor czarny lepszy jednak w panasonicu.
W sklepach wiekszosc osob zwraca uwage tylko na full-hd. Proponowalbym zwrocic uwage na LG 42PA4500 i panasonica tx-p42x50.Trzeba oczywiscie pamietac ze plazma w sklepie prezentuje sie gorzej niz w domu.Nie nalezy sie tym przejmowac, otworzyc karton w sklepie, Sprawdzic czy matryca jest cala i telewizor zabierac do domu:) plazme panasonica lub lg
Wiecej informacji tutaj.
http://www.hdtv.com.pl/forum/851282-post6.html
Obraz to nie tylko pierwszy ale tez drugi plan.W telewizorze plazmowym bedzie widac wiecej szczegolow niz w lcd -full-hd , caly czas oczywiscie mam na mysli sygnal sd.
Nawet na zdjeciu slabej jakosci wykonanym w sklepie tez to widac.
Na mnie oczywiscie lepsze wrazenie robi ten telewizor po lewej stronie, wiecej szczegolow jest widocznych nie tylko na pierwszym planie ale tez na drugim i telewizor jest tanszy.W sklepie roznica byla bardzo widoczna na korzyc plazmy ale i tak klienci kupowali tylko lcd .
Dla wielu klientow w sklepach najwazniejsze bedzie to ze po prawej stronie jest telewizor full-hd i na pewno jest lepszy :)
Foto0039_hxewexa.jpg
 
Ostatnia edycja:

mike321

New member
Toshiba 40RL939 ma czas reakcji 10ms w porównaniu z innymi telewizorami wydaje się to bardzo dużo. Czy ten czas będzie miał wpływ na jakość oglądania ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pamiętaj że wartości takie jak czas reakcji, kontrast, lub jasność nie są ważne - nie ma żadnego wyznacznika jak je trzeba mierzyć, i każda firma robi to po swojemu.
Akurat przy tym modelu mamy bardzo dobrą współpracę z komputerem dzięki standardowemu input lag, a przy oglądaniu nie powstają żadne niedoskonałości spowodowane przetwarzaniem obrazu.
 

mike321

New member
Karpaj dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie 100Hz AMR Toshiby to w rzeczywistości 50Hz ? to coś jak system CMR Samsunga ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Dokładnie. U Toshiby i Sonego na stronie producenta masz podane prawdziwe wartości odświeżania, bez "oszustwa". W reszcie firm trzeba to było robić testami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety wartość 50Hz - odczujesz na włąsnej skórze.
W klasie mieszczą się modle 100 Hz - Philips 40PFL 5007 i ma jeszcze wifi.
A najważniejsze że ma dobrą czerń i podświetlenie matrycy.
Jedynie możesz narzekać na multimedia, ale te jak się zdecydujesz możesz dokupić w każdej chwili i to w ilości że żaden telewizor na świecie do pięt im nie dorównuje.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-telewizorze-w-twoim-telewizorze-rowniez.html

Tu masz film:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...roid-i-wifi-na-prawie-kazdym-telewizorze.html
 
Do góry