telewizor 37-40" do 2000zł jako monitor z niskim input lagiem i czasem rekacji

kaninja

New member
Witam, poszukuję propozycji telewizora, który będzie używany jako monitor. Głównie do przeglądania internetu, grania oraz oglądania filmów. Priorytetem jest niski input lag i czas reakcji. Matryca może być matowa, ale nie musi. Musi być za to full hd. Fajnie, gdyby miał dobrą czerń, bo często przesiaduję w nocy, dlatego IPSy mnie raczej nie interesują. Konieczna jest możliwość montażu na ramieniu. Chciałbym, aby odczytywał filmy .avi i .mkv z napisami .srt. Moim poprzednim faworytem był Sharp 32le244, który ma pożądane cechy, ładny obraz i niską cenę. Niestety doszedłem do wniosku, że będzie zbyt mały. Będę go oglądał zarówno z bliska (1m) jak i z daleka (4m). Nie zależy mi na żadnych dodatkowych funkcjach typu 3d, wifi, smart itp. Zamiast tych funkcji wolałbym po prostu niższą cenę. Zastanawiam się nad Sharpem 39le350, lecz nie mogę zdobyć informacji o input lagu i czasie reakcji. Poniżej dodatkowo zamieszczam ankietę. Bardzo proszę o jakieś ciekawe propozycje, pozdrawiam.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 5x4m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 1-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost, czasem bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - nie świeci
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - monitor 24" (zdecydowanie za mały)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - full hd, ładny obraz, głęboką czerń. Nie może migotać jak niektóre "100hz" Samsungi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - full hd z laptopa, full hd i sd z tunera dvb-t
10.Jakie urządzenia? - laptop, czasem tuner dvb-t i od czasu do czasu pendrive z filmem i napisami
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 1-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - wolę matową, ale może być błyszcząca
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - przeglądanie internetu, gry, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - nie z poziomu telewizora
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - tak, 30%
16.Preferencje co do marki? - brak
17.Preferencje co do wielkości ? 37-40"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? -awaryjność, wysoki input lag i czas rekacji
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 2000zł, choć jeśli jest możliwość to wolałbym coś tańszego
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
- nie musi mieć 3D
 
Do góry